İzlemeyenleri pişman eden 5 yeni Netflix dizisi

3 dakikada okuyabilirsiniz

Netflix, son aylarda bombaları birer birer patlattı ve hepimizi ekran karşısına esir eden yapımlarını yayına soktu. Black Mirror, Stranger Things gibi zaten bağımlısı olduğumuz dizilerin yanı sıra bizlere yeni sezon yolları gözletecek yeni diziler de ekranda boy göstermeye başladı. Peki izlemeyenleri pişman edecek, gündemin ve sohbetlerin dışında bırakacak en yeni Netflix dizileri hangileri? Buyurun hep birlikte göz atalım, gündemin dışında kalmayalım.

1- Dark

Fotoğraf: Netflix

Sorulması gereken doğru soruyu bulduğunuzda, cevaba daha da yaklaşırsınız. Netflix’in ilk Alman yapımı dizisi olan Dark, izleyiciye doğru soruyu bulmayı öğretiyor. Kayıp bir çocuğu ararken aslında kayıp geçmişinizi ve geleceğinizi bulsaydınız, ne yapardınız? Almanya’nın Winden isimli kasabasının geçmişini ve geleceğini, çarpık ilişkilerini izlediğimiz bu bu esnada bilim-kurgu tadında da gelişmelere şahit olduğumuz Dark; size asla yetmeyecek! Her bölüm, sonraki bölüme daha hevesle geçeceğinizi garanti ediyoruz. Tavsiyesi bizden, izlemesi senden… 

2- La Casa De Papel

Fotoğraf: Netflix

Son dönemin yükselen yıldızlarından Netflix’in İspanyol yapımı dizisi La Casa De Papel! Diziye yeni başlayanlardan duyacağınız ilk cümle ise; “Bu zamana kadar neden izlememişim ki?” olacaktır. Soygun temalı hikayeleri seviyorsanız, zaten sizin için “aranan kan” bu dizi! Kendinizi ve hikayedeki durumu sorgulayacağınız La Casa De Papel, ortaya büyük bir soru bırakıp köşesine çekiliyor; “İmkanınız olsa, kendi paranızı kendiniz basar mıydınız?” Buyurun sohbete!

3- Mindhunter

Fotoğraf: Netflix

Suç dünyasına başka bir gözle, psikolojik bir açıdan bakmaya hazır mısınız? 1970’lerin sonunda geçen hikayemizde suçlu psikolojisini incelemeye karar veren, böylece suçları ve suçluları daha iyi çözümleyeceğini düşünen FBI Ajanı ve öğretmen Holden Ford’un incelemelerini izleme şansı yakaladığımız Mindhunter suç hikayelerini seven ve psikolojik gerilimden hoşlanan izleyiciler için biçilmiş kaftan! Gerçek hikayeler ve muhteşem bir kurgu dünya sizi bekliyor, bir şans vermenizi tavsiye ederiz!

4- The End of The F***ing World

Fotoğraf: Netflix

“Hızlıca izleyebileceğim ama aynı zamanda bana keyif verecek bir dizi arıyorum,” diyorsanız size şahane bir öneri sunmak için buradayız. Dizide bizlere sunulan dünya, aslında oldukça karanlık ve depresif bir dünya… Hatta acımasız. Ama bu, komedi ile harmanlanınca hem sizi çok fazla germiyor hem de seyir zevki yüksek bir drama çıkıyor ortaya… Ne söylesek, ne anlatsak spoiler… En iyi gidin ve kısa bir serüvene kendinizi teslim edin. Zaten bölüm başı 20 dakikada, hepi topu 8 bölüm… Pişman olmayacaksınız!

5- Altered Carbon

Fotoğraf: Netflix

Bu sefer başarılı bir kitap uyarlaması olan Altered Carbon ile teknolojinin zirvesine çıkıyor, bir distopyaya savruluyoruz! Bilim-kurgu sevenler için şahane bir seçim olacak dizi, seyirciye bambaşka ve başarılı bir kurgu dünya sunuyor. Siz de kendinize yeni bir şeyler arıyor, hayal gücünüzün sınırlarını zorlamak istiyorsanız ilk bölümü açın ve Altered Carbon dizisine bir şans tanıyın!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.