Öykü Karayel’i kimlerle aynı projede görmek isteriz?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Öykü Karayel, 20 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Çemberlitaş Kız Lisesi mezunu olan Öykü Karayel’in Ezgi adında bir ikiz kardeşi var. Kenter Tiyatrosu’nda eğitim almış, eğitiminin ardından 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girmiş. Henüz konservatuvar öğrencisiyken, Tiyatro Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katılmış ve otuz aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazanmış. İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülünü almış. Ayrıca Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı da başardı. 

2014 yılında Katil Joe adlı oyunda yer almış. Önce senarist Ece Yörenç’in ardından da yapımcı Kerem Çatay’ın ilgisini çeken Öykü Karayel’i ekranda ilk olarak Kuzey Güney adlı televizyon dizisinde, Cemre Çayak karakteri ile izledik. Sonrasında Kara Para Aşk ve Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizilerde oynadı. Ayrıca Bulantı ve Toz adlı filmlerde rol aldı. Toz adlı filmde sergilediği performansı ile 17. Sinema Burada Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Ve 2017 yılında İşe Yarar Bir Şey adlı filmde Canan karakterini canlandırdı, Başak Köklükaya ve Yiğit Özşener ile başrolleri paylaştı. 

Mavi gözleri, duru güzelliği ve yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken Öykü Karayel’i, son olarak Kalp Atışı’nda Eylül karakterine hayat verdi. Ekranlara ne zaman döner bilemiyoruz. Peki biz güzel oyuncuyu kimlerle mi izlemek istiyoruz? Buyurunuz. 

1- Demet Evgar 

Dokuz sinema filminde, on televizyon dizisinde, on bir tiyatro oyununda rol aldı. Defalarca “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Çok güzel, çok yetenekli olan Demet Evgar’ı yakında yeni dizisi Avlu’da izleyeceğiz. İki yetenekli ismi güçlü bir hikayede abla-kardeş olarak izlemeliyiz bence… 

2- Tolga Sarıtaş 

Muhteşem Yüzyıl, Benim Adım Gültepe, Güneşin Kızları gibi dizilerde rol aldıktan sonra Söz ile daha geniş bir kitleye ulaşan Tolga Sarıtaş’ın ne kadar yetenekli olduğunu biliyoruz. Öykü Karayel ile rol almasını isteyenler de var. Belki bir gün ikiliyi bir sinema filminde, bol aksiyonlu bir hikayede izleriz. Ne dersiniz?

3- Furkan Andıç 

Kaçak Gelinler’den sonra Tatlı İntikam ile yıldızını iyice parlatan yakışıklı oyuncuyu Meryem’de Savaş Sargun karakteri ile izlemekteyiz. Belki bir gün romantik komedi konulu bir sinema filminde izleriz onları… Güzel olmaz mıydı sizce?

4- Miray Daner 

Medcezir’den sonra Vatanım Sensin ile ekranlara dönen Miray Daner dizide başarılı bir performans sergilemekte ve yıldızı her geçen gün parlamakta… İki başarılı oyuncu da bu yılın en çok konuşulan isimlerinden oldu. Abla-kardeş olarak izlemeliyiz kesinlikle! Hikaye güzel olursa dizi ya da film farketmez. Neden olmasın? 

5- Seçkin Özdemir 

Al Yazmalım, Muhteşem Yüzyıl, Bir Aşk Hikayesi, Günahkar, Acı Aşk, Kiralık Aşk gibi dizilerde izlediğimiz yakışıklı oyuncu son olarak Ateşböceği’nde rol aldı. Öykü Karayel ile güzel bir enerji yakalayabilirler bence… Belki bol aksiyonlu bir dizi ile birlikte ekranlara dönerler, kim bilir? 

6- Ekin Koç 

Sana Bir Sır Vereceğim, Benim Adım Gültepe, Muhteşem Yüzyıl Kösem ve son olarak da Hayat Sırları’nda izlediğimiz Ekin Koç’u Öykü Karayel ile izlemeliyiz bence! Belki bir sinema filminde, belki bir dizinin bol gözyaşı döktüren aşk hikayesinde… 

7- Hazal Kaya 

Aşk-ı Memnu, Adını Feriha Koydum, Maral:En Güzel Hikayem gibi dizilerle popülerliği yakalayan başarılı oyuncuyu Bizim Hikaye’de Filiz karakteri ile izlemekteyiz. İkiliyi aynı projede görmek isteyenlerdenim. Belki abla-kardeş belki anlaşamayan iki kuzen, belki iki rakip, belki de iki yakın dost… Seçenekler daha da çoğaltılabilir. Umarım en yakın zamanda izleriz ikisini iyi bir projede…

8- Aras Bulut İynemli 

Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Muhteşem Yüzyıl, Maral:En Güzel Hikayem, İçerde gibi dizilerde izlediğimiz yetenekli oyuncuyu şu an Çukur’da Yamaç Koçovalı karakteri ile izlemekteyiz. İkiliyi belki birlikte izleriz ileride, ne dersiniz? Belki aksiyon dolu bir televizyon dizisinde. Belki de hüzünlü bir aşk hikayesinde sinema perdesinde… 

Sen Öykü Karayel’i kimle aynı projede görmek istersin? Ankete buraya tıklayarak ya da aşağıdan oy verebilirsin.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.