Yerli dizilerin bahsetmekten asla sıkılmayacağımız 10 çifti!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Türk dizi tarihinden bu güne dek kimler geldi kimler geçti. Mazi, unutamadığımız dizilerle, çiftlerle dolu… İzlediğimiz dizileri ise dizi yapan, izlenilebilir kılan en büyük etkenlerden biri şüphesiz dizilerdeki aşklar, aşkları tutkulu kılan çiftler… İmkansız aşkları, kara sevdaları en güzel kılan şeydir çiftler. Biz de sizler için Türk dizi sektörünün gelmiş geçmiş en popüler, en etkili on çiftini seçtik. Keyifli okumalar!

10- Defne & Ömer (Elçin Sangu & Barış Arduç)

Fotoğraf: İstanbul Life

Defne ve Ömer çiftini tanımayanımız yoktur herhalde… Kiralık Aşk’ı izlemeyenlerin bile çok iyi tanıdığı ve yakıştırdığı bu çiftin gerçek hayatta da çift olduklarını düşünüp “Tü tü tü Allah ayırmasın! diyenlerin olduğunu hepimiz biliyoruz.  Çift o kadar popüler oldu ki daha sonra ‘’Mutluluk Zamanı’’ filminde yeniden bir araya geldi. Hala sosyal medyada en popüler çiftler arasında yer alan DefÖm, uzun süre bu popülariteyi devam ettirecek gibi görünüyor.

9- Selin & Ali (Hande Erçel & Tolga Sarıtaş)

Fotoğraf: Kanal D

Güneşin Kızları dizisiyle bir araya gelen iki yetenekli oyuncu Hande Erçel ve Tolga Sarıtaş şüphesiz ki son zamanların en büyülü ve en çok konuşulan çiftini yarattılar. Dizinin yayınlandığı 2015 tarihinden bu yana methiyeler düzülen, hakkında kitaplar bile yazılan AlSel çifti Twitter’da iki milyonun üzerinde tweetle tüm zamanların en çok konuşulan çiftlerinden biri olma rekorunu elinde bulunduruyor.

8- Bahar & Seymen (Nurgül Yeşilçay & Özcan Deniz)

Fotoğraf: atv

Tüm zamanların en çok izlenen yerli dizisi olan Asmalı Konak’ın efsanevi çifti Bahar & Seymen Karadağ’ı anlatmaya gerek bile yok sanırım. Bir döneme damgasını vuran çift sadece Türkiye’de değil yurtdışında da birçok diziye uyarlandı ve birçok karaktere ilham kaynağı oldu. 2000’li yıllarda ise “aşk” denince akla gelen ilk çiftlerin başında geliyorlardı.

7- Hilal & Leon (Miray Daner & Boran Kuzum)

Fotoğraf: Kanal D

İtiraf etmek gerekirse ekranlarımız daha önce bu kadar zıt kutuplarda olup, bu kadar uyumlu olduğu bir tabloyu daha önce görmemişti. Çünkü televizyonlarda çok alışık olmadığımız bir olay; yabancı bir damat ve bizden gidecek olan bir gelin! HiLeon çifti, Vatanım Sensin’le birlikte kendini Türkiye’ye kanıtlayan, ünü Amerikalara kadar giden sayılı Türk dizisi çiftlerinden biri oldu. İzmir’in işgaliyle başlayan büyük aşk ne savaş tanıyor, ne kural tanıyor. Her bölümüyle dizinin en çok konuşulan çifti olan Hilal ve Leon büyüleyici uyumlarıyla listemizde yedinci sırada…

6- Meltem & Haluk ( Pınar Altuğ & Tamer Karadağlı)

Fotoğraf: Kanal D

Haluk ve Meltem çiftini listemize eklemesek olmazdı herhalde. Çünkü Türkiye’de aile kavramını, aşk kavramını ve “Mutfak!” kavramını bize öğreten, yayınlandığı günlerde hala zirveyi bırakmayan efsanevi bir çift oldu Haluk ve Meltem. Ev entrikaları, seviyeli komedisi ve aile sıcaklığını hissettiren konusuyla Türkiye’de 7’den 70’e herkesin izlediği Çocuklar Duymasın’ın popüler çifti günümüzde her ne kadar çetrefilli yollardan geçse de onlar aklımızda  hep birbirine aşık Haluk ve Meltem olarak kalacak.

5- Asiye & Demir (Tuba Büyüküstün ve Murat Yıldırım)

Fotoğraf: Kanal D

Bir zamanların en çok izlenen dizilerinden Asi bugün bile adından söz ettirmeye devam ediyor. Tuba Büyüküstün ve Murat Yıldırım’ın canlandırdığı, imkansızlıklardan imkan yaratıp Türkiye’nin kalbini fetheden Asiye ve Demir şüphesiz ki hala unutulmayanlar ve unutulmayacaklar arasında…

4- Fatmagül & Kerim (Berem Saat & Engin Akyürek)

Fotoğraf: Kanal D

Kült olmuş hikayelerden biri olan Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinin Fatmagül ve Kerim’i bir döneme damga vuran, seyirciyi ekrana kilitleyen, zaman zaman gözyaşlarına boğan, ekranların en yakışan çiftlerinden biriydi. Ortadoğu ve Latin Amerika’ya ilham kaynağı olan çift daha sonra dizinin rekor bir satışla yurtdışı rekoru kırmasını da sağladı.

3- Feride & Mahir (Bergüzar Korel & Kenan İmirzalıoğlu)

Fotoğraf: atv

Çarpıcı hikayesi ve muhteşem oyuncu kadrosuyla klasikler arasına giren Karadayı, konusuyla ve entrikalarıyla gündemde olduğu kadar Feride ve Mahir aşkıyla da gündemdeydi. Tüm Türkiye’nin kilitlenip izlediği diziyi birçoğumuz bu büyülü çift için izliyorduk tabii… Uyumlarıyla ve oyunculuk performanslarıyla seyirciden tam not alan çiftlerimizden.

2- Kanuni Sultan Süleyman & Hürrem Sultan (Halit Ergenç & Meryem Uzerli)

Fotoğraf: Show TV

Hikayelere, romanlara konu olan, yüzlerce yıllık bir aşk hikayesi; Süleyman ve Hürrem… Muhteşem Yüzyıl dizisiyle hayatımıza giren Meryem Uzerli ve usta oyuncu Halit Ergenç’in canlandırdığı çift, dizinin yayınlandığı ilk günden bu yana dizinin en gözde çifti. Saray entrikalarının bol bol döndüğü dizide Hürrem, Süleyman’ın kalbini çalmak elinden geleni yapıyor, seyircinin de gözdesi oluyordu ve başarılı da oldu. İkili, Türk dizi tarihinin en büyülü çiftlerinden birine imzasını altın harflerle attı.

1- Bihter & Behlül (Beren Saat & Kıvanç Tatlıtuğ)

Fotoğraf: Kanal D

Belki de ekranlarımızın gördüğü en büyük, en çok konuşulan, ilham vererek başka hikayelere konu olan büyülü çifti Bihter ve Behlül… Yayınlandığı ilk bölümden bu yana hem Türkiye’de hem dünyada reyting rekorları kıran unutulmaz dizi Aşk-ı Memnu’nun efsanevi çifti Bihter ve Behlül, bir neslin psikolojisini alt üst eden, yıllarca adından söz ettiren ve sonu hüsranla biten bir aşk hikayesine sahip. Muhteşem senaryosuyla bugün bile tekrar bölümleriyle reytinglerde zirve ortağı olan Aşk-ı Memnu’nun unutulmayan ve  unutulmayacak olan fenomen çifti Bihter ve Behlül listemizin bir numarasında…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.