İrem Helvacıoğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Güneşin Kızları ile dikkatimizi çeken, No: 309’la da ilgimizi daha çok pekiştiren İrem Helvacıoğlu şu sıralarda çok konuşulan ve konusuyla gündem olan atv dizisi Sen Anlat Karadeniz’de Nefes karakterini canlandırıyor. Biz de yıldızı bu diziyle iyice parlayan genç oyuncu hakkında bilmeniz gerekenleri derleyelim istedik! Buyurun bakalım!

1- 1990 Doğumlu, Almanyalı!

2 Şubat 1990 yılında Almanya’da doğan İrem Helvacıoğlu, Kova Burcu, 28 yaşında!

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk olarak Behzat Ç’de izlediğimiz İrem Helvacıoğlu daha sonra Kurtlar Vadisi, Muhteşem Yüzyıl dizilerinde yer aldı. Güneşin Kızları’nda Tuğçe karakteriyle ekranlarımıza konuk olan güzel oyuncu, dizi serüvenine No: 309’la devam etti. Şimdi ise bildiğiniz üzere Sen Anlat Karadeniz’de Nefes karakterine hayat veriyor.

3- Psikolojik destek almış!

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Nefes karakterini daha iyi anlamak için psikolojik destek alan İrem Helvacıoğlu için Nefes’i canlandırmak oldukça zor olmuş. Nefes’in çok güçlü bir kadın olduğunu, yaşadıklarına rağmen ayakta kalmak için çabaladığını söylüyor.

4- Nasıl bir ailede büyüdü?

Albay bir babanın asi kızı olarak tanımlayabiliriz İrem Helvacıoğlu’nu. Babası yönetmeye, yönlendirmeye ve kurallara ne kadar bağlıysa İrem de o kadar dikbaşlı ve kural karşıtıymış. Fakat çabasını gördükçe babası, annesi ve ablası onu her adımında desteklemiş.

5- Nasıl bir aşık?

Doğal, taktik uygulamayan bir insanmış. Karşısındakinden onun kadar sevmesini ya da o söyledi diye hislerini dile getirmesini beklemezmiş. Farklılıklarını yabana atıp benzer tavırlar takınmalarını umamazmış. Ne özgürlüğünü kısıtlarmış ne de kendi özgürlüğünü engellemesini istermiş, bir tek saygıyı önemsermiş.

6- Oyuncu olmaya nasıl karar verdi?

Çok aktif bir çocukluk geçirmiş. Halk oyunlarına gitmiş, voleybol takımında yer almış, izcilik yapmış, resim kursuna gitmiş. İzciliğe katıldığında onlardan ailelerine sergileyebilecekleri bir şeyler yapmaları istenmiş. O da tiyatroyu seçmiş. O yaşında sahne üzerinde olmaktan çok keyif aldığını fark etmiş. “Bu mesleği seçmeliyim ve oyuncu olmalıyım” demiş. 10 yaşımda kararını vermiş.

7- Oyuncu olmaktan vazgeçerse…

Oyunculuğu devam ettirmek istiyormuş ama bir gün vazgeçer mi bilmiyormuş. “Yine eğlenceli bir iş yapardım, masa başı iş yapabilecek biri olmadım, oyunculuk benim ruhuma çok uygun” diyor.

8- En sevmediği özelliği?

Fazla açık sözlü olmasıymış. Dürüst olmayı seviyormuş ama bazen ipin ucunu çok fazla kaçırdığını düşünüyor.

9- Geleceği görseydi neyi değiştirmeyi isterdi?

Düşmanlığı, savaşı ve açlığı değiştirmek istermiş. Dilek şansı olsaydı da sadece kendisi için değil herkesin istediği bir şey olsun diye dilekte bulunurmuş.

10- Nasıl bir rolde oynamak istiyor?

Bir dönem dizisinde, sinema filminde, daha çok tarihe dayalı bir karakteri, mesele Jeanne d’ Arc gibi bir rolü oynamak istermiş. Ya da Dexter gibi; melek görünümlü bir seri katili…


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı