Bölüm 2: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Yıllar geçiyor, bir zamanlar çok sevdiğimiz, izlemek için dakikaları saydığımız o güzelim diziler final yapıyor. Diziler bitiyor bitmesine de bazı karakterler hiç unutulmuyor. Canlandırılan roller, hayat verilen karakterler yıllar geçse de hafızamıza kazınıyor. Hadi gelin birlikte oyuncuların en unutulmaz rollerine göz atalım. Kişiden kişiye değişebilir elbette ama bu yazıda biraz daha geneli göz önüne aldık. Yazının ilk bölümüne buradan göz atabilirsiniz. İkinci bölüm için ise sizi hemen aşağıya alalım!

1- Çağatay Ulusoy – Yaman Koper / Medcezir 

Fotoğraf: Star TV

Emir Sarrafoğlu ile hayatımıza giren yakışıklı oyuncunun canlandırdığı her karakter çok konuşuldu, her karakteri fenomen haline geldi. Lakin bir Tozludere çocuğu var ki, unutmak ne mümkün! İlk projesinden daha profesyonel ve daha iyi bir oyunculukla izledik onu… Özlüyoruz seni Salt Yaman! 

2- Hande Erçel – Selin Yılmaz / Güneşin Kızları 

Fotoğraf: Kanal D

İlk dizisi değildi, evet. Ama tanınmasına ve yıldızının parlamasına yol açtı Güneşin Kızları… Bu dizi ile öyle bir parladı ki Hande Erçel, durdurabilene aşk olsun! Selin Yılmaz karakteri hem bizim için hem de onun için apayrı bir yerde. Koca gözleri ve gamzeli yanaklarıyla adeta bir fenomen olmuştu Selin… 

3- Gökçe Bahadır – Leyla Tekin / Yaprak Dökümü 

Fotoğraf: Kanal D

Beş sezon sürdü efsane dizi… Meslek sahibi olmak için çaba sarf ederken kendini kötü adam Oğuz’a aşıkken buldu. Kaybetti, defalarca inandı, bir daha düştü, akli dengesini kaybetti, iyileşti, ayağa kalktı. Yeniden darbe yedi. Leyla gibi karakterlere normal hayatta da rastlamak pek mümkün.. Gökçe Bahadır’ın hayat verdiği Leyla Tekin’i asla unutmayacağımız kesin! 

4- Halit Ergenç – Kanuni Sultan Süleyman / Muhteşem Yüzyıl 

Fotoğraf: Star TV

Dört sezon süren, tüm dünyada izlenen; karakterleriyle ve oyuncu kadrosuyla çok konuşulan, izlemeye doyamadığımız, ülkemizin en efsane dizilerinden biri Muhteşem Yüzyıl… Osmanlı İmparatorluğunun onuncu padişahı Kanuni Sultan Süleyman’a hayat vermişti Halit Ergenç… O ne muhteşem oyunculuk, o ne kusursuz bir yetenekti öyle! İyi ki diyelim.

5- Aras Bulut İynemli – Mete Akarsu / Öyle Bir Geçer Zaman Ki 

Fotoğraf: Kanal D

Ülkemizin genç neslinin en iyi oyuncularından… Onu pek çok farklı karakter ile izledik. Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de canlandırdığı Mete’nin ise yeri çok farklı bir noktada… İlk dizisi olmasına rağmen öyle güzel oynadı, öyle müthiş bir karakter izlettirdi ki bizlere.. Aras Bulut İynemli’nin canlandırdığı her karakter fenomen haline geldi aslında… Mete’nin izlerini de İçerde ve Çukur’da gördüğümüzü de söyleyebiliriz. 

6- Beren Saat – Bihter Ziyagil / Aşk-ı Memnu 

Fotoğraf: Kanal D

22 yaşındasın, asil ve güzel bir kadınsın, zenginsin, yalıda yaşıyorsun diye mutlu sananlara inat, o yasak aşkıyla ve “Ölüyorum anlasana!” repliğiyle kazındı hafızalarımıza… “Sen Bihter Ziyagil’sin aptallık etme, intihar etme!” desek bile, o “Beni beni Bihter’ini” diyerek göçüp gitti bu diyardan… Televizyon tarihinde önemli bir yere sahip olan Bihter karakteri anca bu kadar mükemmel canlandırılabilirdi, emeklerine sağlık Beren Saat!

7- Öykü Karayel – Cemre Çayak / Kuzey Güney 

Fotoğraf: Kanal D

Bir başka fenomen dizi, Kuzey Güney’in mavi gözlü güzeli ve esas kızıydı Cemre… İki zıt karakterlere sahip kardeşin tek ortak noktasıydı. Eee haliyle ikisi de bu güzel kıza aşık olmuştu. Yıllar geçse de aradan Öykü Karayel’i Cemre ile hatırlayacak bir çoğumuz… 

8- Sinem Kobal / Selena 

Fotoğraf: atv

Sinem Kobal’ın canlandırdığı karakterlerden en unutulmazı kesinlikle Selena… Bir çoğumuzun bu dizi ile büyüdüğü, büyüsek bile gizliden izlemeye devam ettiği dizilerden biri Selena. İyilerin dostu, kötülerin düşmanı sarışın kızımızı hangimiz küçükken çağırmaya kalkmadık ki? Yoksa bunu sadece ben mi yaptım? Yıllar geçse de sen bizim iyilik meleğimizsin Sinem Kobal… 

9- Çağlar Ertuğrul – Oğuz Çağlar / Dağ

Fotoğraf: Dağ Filmi

Dağ serisinin ilk filmini izledikten sonra “Kim ola bu genç beyefendi?” demiştim. Ardından Benim İçin Üzülme’de denk geldim. Oğuz ile Bekir’in hikayesinin üzerinden gidilen filmde İstanbullu Üsteğmen Oğuz Çağlar karakterine hayat vermiş, oyunculuğuna hayran bıraktırmıştı yakışıklı oyuncu… 

10- Burçin Terzioğlu – Ayşegül Umman / Poyraz Karayel

Fotoğraf: Kanal D

“Biçare…” diye tanımladı kendini Ayşegül, sevdiği adamın kollarında can verirken… Yaşadıklarını başka biri yaşasa Ayşegül kadar dik ve pes etmeden duramazdı belki de… Ayşegül Umman.. Son zamanlarda izlediğimiz en acı çeken ve en güçlü karakterlerden… O ne güzel Ayşegül olmaktı öyle… Emeklerine sağlık Burçin Terzioğlu!

Peki senin için hangi karakter daha unutulmaz? Ankete buradan ya da aşağıdan cevap verebilirsin.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.