Türkiye’de İsteğe Bağlı İzleme Top 10 Listesi’nde hangi diziler var?

1 dakikada okuyabilirsiniz

Television Business International dergisinin sitesinde yer alan “Türkiye’de İsteğe Bağlı İzleme Top 10 Listesi” konusunda bugün yayınlanan Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu’nun yazısı son derece dikkat çekici… Bu raporlamaya göre internet üzerinden en çok izlenen yabancı dizi The Walking Dead olurken, en çok izlenen yerli dizi ise Diriliş Ertuğrul olmuş. Yazının dikkat çeken önemli noktaları ise şöyle; 

“İnternet ortamında en çok izlenen dizi, ‘The Walking Dead’ (16 milyon 231 bin 36 kişi.) İkinci sırada, içeriğiyle adından çok söz ettiren İspanyol dizisi ‘La Casa de Papel’ yer alıyor. (12 milyon 545 bin 586 kişi.) Bizde ‘Bizim Hikaye’ olarak ekrana gelen dizinin orijinali ‘Shameless’ ise, listede üçüncü sırada… Bu veriler ışığında bir yerde ‘İnternette en çok izlenen yerli dizi hangisi?’ sorusunun da cevabı çıkıyor. Top 10 listesinin altıncı sırasında ‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisi var, 7 milyon 667 bin 720 kişi izlemiş. Bu rakam, açık kanal Total izleme oranına yakın bir sayı (En son bölümü yaklaşık 8 milyon kişi izlemiş.) Dokuzuncu sırada ‘Vatanım Sensin’ yer alıyor, 5 milyon 114 bin 734 kişi seyretmiş. TBI dergisinin ‘Platformlarda izlenen diziler’ Top 10 listesi bir fikir veriyor. İlk 10 dizinin dokuzu zaten Netflix dizileri… ‘Stranger Things’ ilk sırada (5 milyon 493 bin 149.) Netflix’in Türkiye’deki abone sayısı, yaklaşık 5 milyon kişi diyebiliriz. ?”

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz. Sina Koloğlu – İnternetten bu dizileri izliyoruz

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.