Ulaş Tuna Astepe hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz


atv dizisi Sen Anlat Karadeniz’de Tahir karakterini canlandıran Ulaş Tuna Astepe, dizi ile birlikte popülaritesi artan oyunculardan… Sen Anlat Karadeniz’in çok konuşulmasıyla birlikte başrol oyuncularının da hakkında seyircinin merakı arttı. Hal böyle olunca Ulaş Tuna Astepe hakkında bilmek istenilenler de arttı. Biz de sizin için başarılı oyuncu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik! Buyurun bakalım!

1- 1988 doğumlu, Kocaelili!

5 Mayıs 1988 yılında Kocaeli’nde doğan Ulaş Astepe, 30 yaşında… Kendisi Boğa burcu!

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk olarak Karadayı’da izlediğimiz Ulaş Tuna Astepe, daha sonra sırasıyla Analar ve Anneler ve Rüya adlı dizilerde yer aldı. Şimdi ise bildiğiniz üzere Sen Anlat Karadeniz’de Tahir karakterine hayat vermekte!

3- Hangi filmlerde yer aldı?

Ulaş Tuna Astepe henüz sadece bir filmde yer aldı. Körfez filminde Selim karakterini canlandıran oyuncu ayrıca Üniversiteli, Zayiat, Meşakkat ve Karısı, Balık Havuzu adlı kısa filmlerde yer aldı.

4- Nereden mezun?

Lise eğitimini İstanbul Lisesi’nde tamamlayan oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu…

5- Peki ya boy pos?

Ulaş Tuna Astepe uzun boylu oyuncular arasından da dikkat çekiyor. Kendisinin boyu 1,89’muş.

6- Öfkeli biri mi?

Ulaş Tuna Astepe dişini sıkabilen birisiymiş, karşısındaki insana karşı geniş bir tahammülü varmış. Bunun da anlamaktan geldiğini düşünüyor. İnsanı anlamaya çalışmak ve onu olduğu gibi kabul etmek onun için en güzel meslekmiş.

7- Nasıl bir ortamda büyüdü?

Romanların ağırlıkta olduğu bir göçmen mahallesinde, herhangi bir ayrım mantığının olmadığı bir yerde büyümüş. Her tür insan varmış orada; Yezidiler, Süryaniler, Romanlar, Manavlar… Herkes birbirini tanırmış. Tanımlamalar sadece kişilerin isminin önündeki sıfatlarmış onlar için…

8- Biriktiren, toplayan biri!

Çok kutucu biriymiş. Ayakkabı kutusunu bile atamazmış. Onların içini doldururmuş bir şekilde. Evine biri gelir, bir hafta kalır ve sonra ondan geriye bir şey kalır, onu o kutulardan birine atarmış. “Hansel ve Gratel gibi kaybolmaktan korktuğum için, bir takım şeyler bırakmak için yapıyor olabilirim” diyor. Geçmişiyle ilgili her şeyi onaymış çünkü onu saklayacak insanlar vefat etmişler.

9- Müzik grubu var!

Daha çok bir garageband gibi olan bir grubu varmış. Herkesin gündelik işleri varmış ve onların sonunda gizli gizli yazışıp, buluştukları ve müzik yaptıkları bir grupmuş.

10- O bir bisikletsever!

Bisikletin ilkel bir alet olduğunu düşünüyor ama insana kendisini çok medeni hissettirdiğini de söylemeden geçemiyor. Ona göre Jeep’e binmekten daha medeni hissettiriyormuş bisiklet. Asıl sebebi ise çocukken bisiklete binerken çok eğlenmiş olmasıymış.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı