Yakından tanıyalım: Aytaç Şaşmaz!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yılın parlayan isimlerinden Söz’ün Çaylak’ı… Yetenekli, mütevazi ve yıldızı her geçen gün biraz daha parlıyor. Hem çok yakışıklı hem de sempatik bir isim, haliyle hayran sayısı her gün katlanarak artıyor. Söz dizisi başlar başlamaz tüm dikkatleri üzerine çekmeyi de başardı. Star TV’de yayınlanan yılın en iyi dizilerinden olan Söz’de Feyzullah Altıparmak karakterine hayat vermekte olan Aytaç Şaşmaz’ı biraz yakından tanıyalım mı?

Aytaç Şaşmaz 4 Ağustos 1997 yılında Manisa’da doğdu. Yolu İstanbul’a çıkana kadar Manisa’da yaşadı. Bildiğimiz gibi abisi Mehmetçik Kut’ül- Amare’de Mehmet karakterini canlandıran İsmail Ege Şaşmaz… Ailenin en küçüğü olmanın avantajı nedir sorusuna “Her şeyin en iyisini alırsın” diye cevap vermiş. Dezavantajı ise “Bütün sıkıntıların ona yüklenmesi” imiş. Ailesine bağlı bir çocuk olan Aytaç Şaşmaz’ın Buddy adında çok sevdiği bir kedisi de varmış. 

1- Hangi takımı tutuyor? 

En sevdiği sporun futbol olduğunu söyleyen Aytaç Şaşmaz koyu bir Beşiktaşlı… Zamanı oldukça da maçlara gidiyormuş. Eğer Beşiktaşlıysanız ve Vodafone Park’taysanız belki bir gün onunla karşılabilirsiniz! 🙂 

2- İlk Ödülü!

9. KTÜ Medya Ödülleri’nde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu” oldu. Performansı ile bu ödülü sonuna kadar hak eden Aytaç Şaşmaz’a kariyeri boyunca bol başarı ve emeklerinin karşılığını alacağı nice ödüller diliyoruz. 

3- Kariyeri nasıl başladı? 

İlk olarak Coca Cola reklamlarında oynadı. Ayrıca Eti’nin reklam filmde ve Fatma Turgut’un Aşk Tadında adlı şarkının klibinde rol aldı. Kadavra, Nasrettin Hoca ve Çikolata Cadıları, Ölüm, Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü? ve Orfeo’nun Maceraları isimli tiyatro oyunlarında da yer aldı. Tolga Sarıtaş ve Afra Saraçoğlu’nun başrollerini paylaştığı Kötü Çocuk adlı film ile ilk sinema filmini deneyimi yaşadı. Ömer karakterine hayat verdi. Söz’de Feyzullah Altıparmak karakterine hayat vermekte olan Aytaç Şaşmaz, ” Çaylak ile karakter olarak benziyoruz ” diyor. 

4- Rolüne nasıl hazırlanmış? 

Aytaç Şaşmaz da dizinin diğer oyuncuları gibi emekli eski Özel Kuvvetler mensupları tarafından, iki hafta süreyle zorlu bir kampta askeri eğitime alındı. Temel askerlik eğitimine uygun olarak üniforma disiplini, selamlama, nöbet usulleri, üstlerine hitap tarzı, silah taşıma ve kullanma esasları, kişisel bakım ve genel disiplin esasları eğitimine tabi tutuldu. Kendisi ise bir röportajında “Başımızda gerçek komutanların olduğu bir eğitim süreci geçirdik. Sabah tıraşımızdan akşam koşumuza kadar gerçek bir askeri eğitim aldık.” diyor. 

İşini hakkıyla yapan bir oyuncu olan Aytaç Şaşmaz’a hayatı boyunca başarı ve sevdikleriyle birlikte mutlu bir ömür diliyoruz.. 🙂 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı