Bu sezon ekranımıza renk katan kadın karakterler!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Her akşam izlediğimiz, “Ertesi hafta başlarına neler gelecek, neler yaşayacaklar, neleri atlatacaklar?” dediğimiz kadın karakterler onlar… Her biri şahsına münhasır, her biri farklı, her biri birbirinden güzel… Biz de bu karakterlerimizi sizin için derleyelim, onlara bu yazıda biraz da olsa haklarını verelim istedik. Buyurun bakalım!

1- Aslı / Siyah Beyaz Aşk

Narin, naif, duygusal… Ama içinden bir kaplanın çıkışını görmemiz çok uzun zaman almadı. Birce Akalay’ın başarıyla canlandırdığı Aslı’yı izlemek bir kadının güç durumlardan nasıl başarıyla çıktığını görmemiz açısından güzel bir örnekti.

2- Nefes / Sen Anlat Karadeniz

Günümüzün en büyük sorunlarından biri kadına şiddeti bütün çıplaklığıyla ele alan Sen Anlat Karadeniz’in Nefes’i, yüzümüze gerçekleri bir tokat gibi çarptı. İrem Helvacıoğlu’nun canlandırdığı, acının en koyu rengini yaşayan ama umut etmekten asla vazgeçmeyen Nefes, bu durumdaki kadınların adeta sesi oldu.  

3- Süreyya / İstanbullu Gelin

Her güne yeni bir umutla, kocaman bir gülümsemeyle uyanmayı bilen bir kadın Süreyya, koca bir konakta herkesin hayatına bir nefes gibi geldi adeta… En katı insanın bile içine sevgi tohumları ekebilen, Aslı Enver’in canlandırdığı Süreyya, ekranda bir yıldız gibi patlıyor.

4- Azize / Vatanım Sensin

O sevdası, vatanı ve doğru bildikleri için savaşmaktan vazgeçmeyen ilham veren bir karakter… Bergüzar Korel’in başarıyla hayat verdiği Azize’den her bölüm bir şey öğrendik, bir kadının içindeki kahramanın güç zamanlarda nasıl çıkabileceğini gördük. Azmi, sabrı ve iradenin vücut bulmuş hali Azize, ekranın tuttuğunu koparan karakterlerinden oldu.

5- Filiz / Bizim Hikaye

Hem anne, hem abla, hem genç kız, hem aşık, hem kafası çok karışık… Ama hayatla dans etmesini çok iyi biliyor. Koca bir ailenin bütün yükünü sırtında taşıdığı yetmiyormuş gibi, bir de hayat ona türlü türlü oyunlarla test yapıyor. Hazal Kaya’nın canlandırdığı Filiz, tam bir savaşçı…

6- Gülizar / Gülizar

Güzel bir ses, cesur bir ruh, yetenek ve aşkın birleşimi Gülizar’ı Farah Zeynep Abdullah başarıyla canlandırıyor. Hiç kimseye eyvallahı yok, biraz dik başlı ama bir o kadar da duygusal olan Gülizar, genç yaşında hayatın ona yaşatabileceği türlü türlü sürprizle baş etmek zorunda kalıyor. Öyle olunca da zorlu bir hayat yaşaması kaçınılmaz oluyor!

7- Meltem / Çocuklar Duymasın

Senelerin annesi ve eşi Meltem, ekranlara tekrar dönünce yine izleyiciyi ekran karşısına kilitlemeyi başardı. O, kimisine göre ideal eş, kimisine göre yıllardır ekrandaki en tutarlı karakter. Pınar Altuğ’un canlandırdığı Meltem, dizinin en dominant karakteri olmayı yıllardır istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

8- Özge Egeli / Fi

Sert duruşu, kendinden emin tavırları ve cesareti… Özge ekranlarımızın gördüğü en farklı kadın karakterlerden biri…  Berrak Tüzünataç’ın canlandırdığı Özge, inatçılığıyla, deli dolu, durulmaz mizacıyla kadın karakterler içerisinde en çok dikkat çekenler arasında yer alıyor.

9- Bahar Çeşmeli / Kadın

Dram izleyicisinin en çok benimsediği diziler arasında yer alan Kadın, her hafta yürekleri dağlayarak ince dersler vermeye devam ediyor. Bu önemli dizideki baş karakter Bahar’ı da Özge Özpirinçi başarıyla canlandırıyor. İzleyenlerin her mimiğinde bir şeyler algıladığı, yaşadıklarınızı kalbimizde hissettiğimiz bir karakter Bahar, konu yaşam savaşı ise bunu yansıtan en iyi karakterlerden…

10- Eylem / Söz

“Gözü kara, sınırsız” deyince akla gelmesi o kadar normal ki… Gizli görevse onda, büyük aşk ise onda, tehlikeyi eğlenceye çevirmek onda…  Meriç Aral’ın başarıyla canlandırdığı Eylem, birçok özelliğin kendisinde nefis bir halde harmanlandığı bir karakter olarak ekranlardan kalbimizi kazanmayı başardı.

Ve…

Merve – Oya – Pelin – Arzu…

Onları eleştirmeden duyamıyoruz. Belki hatalarımızı görüyoruz onlarda, belki de aynı durumda kalsak ne yapabileceğimizi… Kadınlara ilham verip – veremeyecekleri tartışılır ama ekrana renk kattıkları kesin! Merve’de entrikayı ve kıvrak zekayı, Oya’da hırsı ve intikamı, Pelin’de manipüle etme başarısını ve fesatlığı, Arzu’da ise anaçlığı ve başarısızlık anlarında dik durmayı görüyoruz.

Ekran kadınlarla güzel, kadınlarla rengarenk! Hepsine ayrı ayrı sevgilerimizi gönderiyoruz! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.