Bölüm 4: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Yıllar geçiyor, bir zamanlar çok sevdiğimiz, izlemek için dakikaları saydığımız o güzelim diziler final yapıyor. Diziler bitiyor bitmesine de bazı karakterler ise hiç unutulmuyor. Canlandırılan roller ve adeta hayat verilen karakterler yıllar geçse de hafızamıza kazınıyor. Dördüncü bölümüyle karşınızda olduğumuz yazının ilk üç bölümüne göz atmak isterseniz aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz. Hadi gelin birlikte oyuncuların en unutulmaz rollerine göz atalım. Kişiden kişiye değişebilir elbette ama burda geneli göz önüne aldık. Yazıya buyurun!

Bölüm 1: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 2: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 3: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Unutmadan, dördüncü bölüm için beklemede kalınız!

1- Yonca Evcimik – Bediş / Çılgın Bediş

Fotoğraf: Kanal D

Karikatürist Özden Öğrük’ün 1976’dan itibaren Gırgır Dergisinde çizmiş olduğu Çılgın Bediş karakterinin maceralarını ve başından geçen olayları temel alarak çekilen ve yetmiş bölüm süren dizinin başrollerini Yonca Evcimik ve Cenk Torun paylaşmıştı. 1996 yılında yayınlansa da dizi, birçoğumuz Yonca Evcimik’i hala Çılgın Bediş olarak hatırlıyoruz.

2- Fahriye Evcen – Necla Tekin / Yaprak Dökümü 

Fotoğraf: Kanal D

Yedi sinema filmi ve sekiz televizyon dizisinde rol alsa da güzel oyuncu, birçoğumuz onu Yaprak Dökümü’ndeki Necla karakteriyle tanıdık. Beş sezon süren dizide canlandırdığı karakter unutulmaz oldu. Her ne kadar kendisini Necla karakteriyle tanısak da Çalıkuşu’nda canlandırdığı Feride’yi de unutmamız imkansız elbette, yeri ayrıdır bende… 

3- Mehmet Ali Alabora – Memoli / Yılan Hikayesi

Fotoğraf: Kanal D

7 Ekim 1999 – 23 Mayıs 2002 tarihleri arasında yayınlanan ve doksan bölüm süren dizinin başrollerini Mehmet Ali Alabora ve Meltem Cumbul paylaşmıştı. Bol jöleli saçları ve “Eee be köylü kızı!” repliğiyle aklımıza kazınan Memoli karakterini asla unutmayacağımız kesin. Aaa, pardon sadece iş arkadaşları Memoli derdi ona! 🙂 

4- Özge Özpirinçci – Zeynep Taşkın Şekercizade / Aşk Yeniden 

Fotoğraf: FOX

Özge Özpirinçci denilince aklımıza Melekler Korusun’un İpek’i ve Aşk Yeniden’in Zeynep’i gelmekte… Kadın dizisinde Bahar karakteriyle gönlümüze taht kuran Özge Özpirinçci’yi birkaç yıl önce Aşk Yeniden’de izledik. Zeynep Taşkın Şekercizade karakteri birçoğumuz için unutulmaz elbette. Çok özlemedik mi onu, onları?

5- Necati Şaşmaz – Polat Alemdar / Kurtlar Vadisi

Fotoğraf: Kanal D

Konuk olduğu dizileri saymazsak kariyerinin tek dizisi Kurtlar Vadisi… 2003 yılında başlayan uzun ömürlü dizinin ölümsüz kahramanı Polat Alemdar karakterine hayat verdi Necati Şaşmaz… Dizi bitse filminde oynadı, film bitse aynı dizi yeniden başladı. Kadınlardan çok erkeklerin favori dizisi olan Kurtlar Vadisi yüzünden nice çocuğun adı Polat konuldu. Evet bir efsanesin sen Polat Alemdar! 

6- Bergüzar Gökçe Korel – Şehrazat / Binbir Gece 

Fotoğraf: Kanal D

Üç sinema filmi, sekiz televizyon dizisinde rol alan güzel oyuncunun en unutulmazı kimimiz için Azize, kimimiz için Feride olsa da en unutulmazı değil midir Şehrazat? 2006 yılında başlayan ve doksan bölüm süren dizide Şehrazat Evliyaoğlu karakterine hayat verdi Bergüzar Korel… 

7- Hande Ataizi – Ruhsar / Ruhsar

Fotoğraf: Kanal D

Birçok karaktere hayat verse de Hande Ataizi, en unutulmaz olanı elbette Ruhsar’dır. Mazhar ve Ruhsar evlidir. Hastalanan Ruhsar ölür ve asıl her şey ölümüyle başlar. Yağmur yağınca kocasını öteki taraftan ziyarete gelen Ruhsar’ın ve eşinin maceraları anlatılırdı dizide. Dizinin o jeneriğini de unutmadık elbette! Var mı hatırlayan? 🙂 

8- Vildan Pelin Karahan Güntay – Aslı Zeybek / Kavak Yelleri

Fotoğraf: Kanal D

Beş sezon, yüz yetmiş bölüm süren efsane gençlik dizisiydi Kavak Yelleri… Hepiniz izlemişsinizdir sanırım. Pelin Karahan ‘ın asıl popülerliğe ulaştığı ve hala aklımıza Aslı olarak kazındığı da yadsınamaz bir gerçek. O, ne Deniz’in Aslısıydı ne de Güven’in. Son aşkıydı Efe.. Evimizden biri gibiydi Aslı. Sert duruşluydu ama hassas biriydi. Fakirdi ama gururluydu da… Bir o kadar da çalışkandı. Yıllar geçse bile unutulmayan bir karakteri canlandırdı Pelin Karahan… Emeklerine sağlık!

9- Merve Boluğur – Ayşegül / Acemi Cadı 

Fotoğraf: teve2

Küçük Sırlar’ın Ayşegül’ü de unutulmazdı elbette. Ama onu tanımamıza vesile olan Acemi Cadı’nın Ayşegül’ünü de unutmak ne mümkün. Halalarıyla yaşayan ve reşit olunca cadı olduğunu öğrenen Ayşegül’ün başından geçen olaylar anlatılmıştı. Çocukluğumuzun unutulmaz dizilerinden değil miydi sizce de? 

10- Selin Demiratar – İdil / Adanalı

Fotoğraf: atv

Koçum Benim’in Eylül’ü, Lise Defteri’nin Güney’i, Acı Hayat’ın Nermin’i, Huzur Sokağı’nın Feyza’sı olsa da, o Maraz Ali’nin güzeller güzeli aşkıydı. Adanalı’nın İdil’ ini de unutmak imkansız. Polis rolü çok yakışmamış mıydı güzel oyuncuya? 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.