Bölüm 5: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Yıllar geçiyor, bir zamanlar çok sevdiğimiz, izlemek için dakikaları saydığımız o güzelim diziler final yapıyor. Diziler bitiyor bitmesine de bazı karakterler ise hiç unutulmuyor. Canlandırılan roller ve adeta hayat verilen karakterler yıllar geçse de hafızamıza kazınıyor. Beşinci bölümüyle karşınızda olduğumuz yazının ilk dört bölümüne göz atmak isterseniz aşağıdaki linklere tıklayıp hangi karakterlerin yazı serisinde yer aldığını da görebilirsiniz. Hadi gelin birlikte oyuncuların en unutulmaz rollerine göz atalım. Kişiden kişiye değişebilir elbette ama burda geneli göz önüne aldık. Yazıya buyurun! Ve altıncı bölüm için beklemede kalın!

Bölüm 1: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 2: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 3: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 4: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

1- Güven Hokna – Hayriye Tekin / Yaprak Dökümü 

Fotoğraf: Kanal D

“Aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey!” diye diye tüm ailenin tadını kaçıran efsane karakterimiz! Usta oyuncunun birçok karakterine şahit olduk. En akıllarda kalanı hangisiydi diye geriye doğru düşündüğümüzde hepimizin aklına o malum replik ve Hayriye karakteri gelmiyor mu sizin de?

2- Nebahat Çehre – Firdevs Yöreoğlu / Aşk-ı Memnu 

Fotoğraf: Ay Yapım

“Sen Bihter Ziyagilsin aptallık etme!” ya da “Bırak, insanlar sadece mücevherlerimizi konuşsun!” ya da “Bir iki saat uyuyayım da yüzüm dinlensin” desek? “Bir kadın uyurken de kadın olmalı!” ve elbette “Bir kadının en güçlü silahı gözyaşıdır.” cümlelerini de es geçmemek lazım… Adeta ders niteliğindeki replikleriyle Türk televizyon tarihinin en unutulmaz kadın karakterinden biri Firdevs Yöreoğlu… 

3- Cansu Dere – Eyşan / Ezel

Fotoğraf: atv

Cansu Dere’nin yıldızını gerçek manada parlatan Sıla karakterinin önüne geçen rol elbetteki Eyşan’dır. Kibar bir şekilde tanımlayacak olursak Ezel dizisinin en “sinsi” karakteri… Dizideki birkaç erkek dışında çoğunun Eyşan kızımıza yanık olması ve Eyşan’ın bunu her daim fırsata çevirmesi, bir yandan da Ezel’e türlü acılar çektirmesi sebebiyle unutulmaz karakterler listesine çoktan girdi.

4- Aslı Enver – Mine / Kavak Yelleri 

Fotoğraf: Kanal D

Suskunlar’ın Ahu’su, Kayıp’ın Özlem’i, İstanbullu Gelin’in Süreyya’sı… Evet bunlar Aslı Enver diyince aklımıza gelen karakterler diyebiliriz. Ama daha eskiye gideceğiz biz, Mine Ergun! Yurtdışından hiç bilmediği bir şehire gelen liseli bir genci canlandırmıştı Aslı Enver… Gelir gelmez Deniz’in de kalbini çalmıştı. Deniz ve Mine aşkını unutmak da mümkün değil… Emeklerine sağlık Aslı Enver!

5- Hande Soral – Armağan / Küçük Kadınlar 

Fotoğraf: Star TV

Komedi Dükkanı’nın bir bölümüne konuk olup oyunculuğuyla dikkat çeken Hande Soral, Küçük Kadınlar’da başrol oynamaya başlayıp aniden izleyen herkesi kendine hayran bırakmıştı. Küçük Kadınlar’ın en güçlü ve en “erkeksi” karakteri olan Armi’yi unutmak ne mümkün…

6- Barış Arduç – Ömer İplikçi / Kiralık Aşk 

Fotoğraf: Star TV

Altmış dokuz bölüm süren unutulmaz dizinin yakışıklı, başarılı, yetenekli, kaslı ve Defne’nin tek aşkı Ömer İplikçi karakterine hayat verdi Barış Arduç… Daha önce birçok rolde izlesek de asıl popülerliğe ulaştığı ve aniden zirveye doğru yöneldiği bu karakter hem onun için hem de bizim için çok önemli bir yerde. Özlüyoruz buz şelalesini ve elbetteki kuru kız ile olan aşkını… 🙂 

7- Kaan Urgancıoğlu – Emir Kozcuoğlu / Kara Sevda 

Fotoğraf: Star TV

O bir kötü adam! O, Nihan’a sahip olma duygusuyla yola çıkıp Zeynep’e de inceden yanık olan adam! O, bazen küçük bir çocuk, bazen sevgiye muhtaç bir evlat, bazen evladı yerine koyduğu çocuk için her şeyi göze alan bir adam, bazen vicdansızca kötülükler yapan ayrıca çokta zeki olan bir kötü karakter… O, Kemal’i öldürmeye çalışırken bu yolda kendi de ölen adam! Kaan Urgancıoğlu’nun kusursuz oyunculuğu ile Emir Kozcuoğlu’nun mükemmel zekası birleşince ortaya çıkan bu unutulmaz karakter çoktan televizyon tarihine yazıldı bile… Özlüyoruz! 

8- Burcu Özberk – Nazlı Yılmaz / Güneşin Kızları 

Fotoğraf: Kanal D

Güneşin Kızları’nın en atarlı karakteriydi Nazlı… Burcu Özberk’in de popülerliğe ulaşmasına vesile olmuştu. “Arıza Ayı Prensesti” o! Canını sıkanın canını sıkardı. Atarlıydı, belalıydı. Aşık olduğu adamı ölümüne kıskanır, daima sahiplenirdi. Bizim için hep unutulmaz olacak Nazlı… 

9- İlker Kaleli – Poyraz Karayel / Poyraz Karayel 

Fotoğraf: Kanal D

Delirdik albayım! Sizden önce zaten normal değildik, sizden sonra da eskisi gibi kalamadık. En deli, en sevgi dolu, en bahtsız, en sevilmeye layık insandı Poyraz… Sevdiği kadın ile mutluluğa giderken kollarında can verişini izledi. Zaten deliydi o biraz, bu defa tescillendi. Unutulmaz olmak için mutsuz son gerekliydi belki de… Tarih sadece mutsuzları mı yazardı? Hala Poyraz Karayel dendiğinde içimiz yanıyorsa, evet tarih yalnızca mutsuzları yazarmış. Ve İlker Kaleli, emeklerine bin defa sağlık!

10- Özlem Yılmaz – Asiye Alsancak // Selen Belenoğlu / Kara Ekmek 

Fotoğraf: atv

Zoraki Koca ile tanıdım ve o günden beri hayranıyım Özlem Yılmaz’ın… Birçok karaktere hayat verse de en unutulmazı Unutulmaz’da canlandırdığı Eda derdim. Ta ki Kara Ekmek’in Asiye’siyle tanışana kadar! Asiye daha güçlü, daha atarlı daha bizden biriydi çünkü. Onu unutulmaz yapan sadece bunlar değil, replikleriydi elbette. Yerinde tespitleri ve aniden laf sokuşlarıyla unutulmayacak karakterler listesine çoktan girdi bile. Özlem Yılmaz’ı da en kısa zamanda yeniden ekranlarda görmek dileğiyle!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.