2018’in ilk aylarında ekranlara veda eden yerli diziler!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi her akşam merakla ve ilgiyle izlediğimiz dizilerinde ne yazık ki bir sonu var. 2018 yılının üçüncü ayının ortalarında olduğumuz şu günlerde yine yeni dizileri beklerken ekran ömrünü dolduran dizilerle de bir bir vedalaşıyoruz. Biz de hala tatları damakta kalan, bitişleri çok taze olan bu yerli dizileri sizler için derlemek istedik. Buyurun bakalım!

1- Kırgın Çiçekler / atv

Bitişi en taze dizilerden olan Kırgın Çiçekler üç sezon, yüz on üç bölümdür atv ekranlarında yayınlanıyordu. Kadrosunda Özgür Çevik, İpek Karapınar, Biran Damla Yılmaz, Mehmet Aykaç, Veda Yurtsever, Sacide Taşaner, Zeynep Irgat, Gökçe Akyıldız, Hazar Motan, Çağla Irmak, Aleyna Solaker, Arif Diren, Nil Keser, Burak Tozkoparan gibi isimlerin yer aldığı Kırgın Çiçekler sön dönemde biten dizilerin en uzun soluklusuydu.

2- Kalbimdeki Deniz / FOX Türkiye

Kadrosunda Özge Özberk, Kutsi, Yeşim Ceren Bozoğlu, Devin Özgür Çınar, Hakan Eratik, Sebahat Kumaş, Hakan Vanlı gibi isimlerin yer aldığı Kalbimdeki Deniz de ekranlara yeni veda edenlerden… Toplam iki sezon süren FOx Türkiye dizisi, 60. bölümle ekranlara mutlu sonla veda etti.

3- Siyah İnci / Star TV

Başrollerinde Hande Erçel, Tolga Sayışman ve Berk Hakman’ın yer aldığı Star TV dizisi Siyah İnci, büyük umutlarla başladı ama ekran ömrü sadece bir sezon oldu. 20. bölüm sonu itibariyle izleyicisiyle vedalaşan Siyah İnci, Kenan ve Hazal’ın zorlukla savaşan aşkını anlatıyordu.

4- Kızlarım İçin / Kanal D

Ekranın kısa ömürlü dizileri kervanına katılanlardan Kızlarım İçin’in kadrosunda Fikret Kuşkan, Tuvana Türkay, Elifcan Ongurlar, Sanem Yeles, Ahsen Eroğlu, Ülkü Duru gibi isimler yer alıyordu. Yaşar ve kızlarının öyküsü tek sezon sürdü, 13. bölümle son buldu.

5- Meryem / Kanal D

Furkan Andıç ve Ayça Ayşin Turan’ın başrollerini paylaştığı Kanal D dizisi Meryem’in ömrü emsallerine göre uzun oldu. 30. bölümüyle ekranlara veda eden dizi Meryem’in zorluklarla dolu hayatında Savaş’la karşılaşmasını ve ikisinin aşkını anlatıyordu.

6- Yuvamdaki Düşman / Show TV

Yayın hayatına sadece altı bölüm devam edebilen Show TV dizisi Yuvamdaki Düşman’ın kadrosunda Nebahat Çehre, Ece Çeşmioğlu, Pamir Pekin, Aslı Tandoğan, Pelin Öztekin gibi isimler yer alıyordu. Yuvamdaki Düşman’da çocukluğundan beri hayallerini kurduğu hayata ulaşmaya çok az kala tüm elde ettiklerini kaybeden genç bir kadının ve bu kadının hayatını yeniden kurmak için gözüne kestirdiği varlıklı ve mutlu bir ailenin hikayesi anlatılıyordu.

7- Kalp Atışı / Show TV

Başrollerinde Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’ın yer aldığı Kalp Atışı, giderek artan izlenme oranlarını uzun süre elinde tutamadı, 28. bölüm sonu itibariyle ekranlara veda etti. Eylül ve Ali Asaf’ın aşkını farklı tıbbi öykülerle destekleyerek anlatan Show Tv dizisi, AlEy çifti ile uzun süre sosyal medyanın dilinden düşmemişti.

8- Fi / puhutv

Azra Kohen’in Fi-Çi-Pi üçlemesinden uyarlanan başrollerinde Mehmet Günsür, Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi ve Osman Sonant’ın yer aldığı Fi dizisi, ikinci ve son sezonu Çi ile puhutv ekranından veda etti. puhutv’nin ilk yerli yapımı olan Fi, yeni bölümü merakla beklenen internet dizilerindendi.

9- Babamın Günahları / Star Tv

Kadir Doğulu ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaştığı Star TV dizisi Babamın Günahları, büyük umutlarla başlayıp reytinglerde hayal kırıklığı yaratarak ekranlara veda etti. Sadece dört bölüm izleyebildiğimiz dizi bir yalanla ayrılan Ozan ve Yeşim’in hasta olan çocukları vesilesiyle tekrar bir araya gelmesini konu alıyordu.

10- Hayat Sırları / Star TV

Hazar Ergüçlü ve Ekin Koç’un başrollerini paylaştığı Hayat Sırları, ekranların ailecek izlenebilecek sıcak işlerinden biriydi ama güçlü rakipleri karşısında ekranlarda çok fazla tutunamadı. 11. bölümüyle son bulan dizi Burak ve Seher’in aşk hikayesini anlatırken, diğer taraftan Kuzgun ailesinin yaşadığı sevgi dolu hikayesini anlatıyordu.

Bonus

Dolunay – Star TV

Can Yaman ve Özge Gürel’in başrollerinde yer aldığı Star TV dizisi Dolunay, yılın son gününde yani yılbaşı gecesi ekranlara veda eden dizi oldu. Ekranlarda 26 bölüm tutunabilen romantik-komedi dizisi, Nazlı ve Ferit’in imkansız görünen aşkını konu alıyordu.

Ankete buraya tıklayarak ya da aşağıdan oy verebilirsin.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.