This Is Us’ın ikinci sezonunda ne izledik?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Adından en çok söz ettiren dizilerden biri olan This Is Us ikinci sezonunu da geride bıraktı. Öncelikle, ikinci sezonun ilk bölümünden itibaren bu sezonun konusunun Jack’in ölümü üzerine şekilleneceğini az çok belli edildi. Yanmış bir ev, onun önünde arabada sinir krizi geçiren Rebecca ve birçok soru işaretiyle başladık sezona… Sonrasındaysa yine hem üzüntüden hem mutluluktan hem de sevgiden ağlatmayı başarabilecek türden ince ince işlenmiş ve yine çok gerçekçi bir sezon izledik. Kate’in suçlu hissetmesi, Kevın’ın kolyesi, Rebecca’nın Jack’ten sonraki yaşamı birçok soruya yanıt aldığımız sezonu en akılda kalıcı beş sahnesiyle birlikte yorumluyoruz!

Fotoğraf: Variety

Dikkat dikkat! Eğer sezonu izlemediyseniz devamı spoiler içerebilir! 🙂

Kevin Pearson’ın tam olarak babasının oğlu olduğunu gördüğümüz bir sezon izledik. Dizinden sakatlanmasının, Kevin’ı yıllar sonra babasının ölümüyle yüzleştirmesini izledik. Tam hikayeyi öğrenince yüzleşmesinin bu kadar uzun sürmesine çok da şaşırmıyorsunuz. On yedi yaşında lisenin yıldız futbolcusuyken dizinin sakatlanmasıyla futbol hayatı ardından da üniversite hayalleri suya düşmüş Kevin’ın… Bununla da kalmayıp ayağının alçıda oluğu dönemde kaybetmiş babasını. Kevin’ı ilk sezon ünlü bir oyuncu olarak izliyorduk. Sonunda içinde yer almak istediği filmin çekimleri sırasında dizini tekrar sakatlamasıyla hayatının tekrar kararacağı korkusu bu sezon Kevin için oldukça zor bir dönemi başlattı.

Unutulmaz sahnelerden biri yine Kevin Pearson’dan geldi. Kevin’ın ilk sezondan beri babasının kolyesini taşıdığını görüyorduk. Bu sezon kolyeyi dizini sakatladığında Jack’in ona verdiğini öğrendik. Bunca yılın üstüne Jack’ten Kevin’a kalan o kolyenin kaybolması bizim bile içimize oturmadı mı? Bir de Kevin’ı düşünsenize! Tüyleri diken diken eden bir sahneydi.

Jack’in gözdesi Kate, Rebecca’nınki de Randall gibi dursa da Rebecca’nın, Kevin’a “İkimizin özel anları oldu, bunu biliyorum!” demesiyle on yaşındaki Kevın ile Rebecca sahnesine ufak bir dönüş yaşadık. Kevin’ın terapisi sırasında Rebecca’nın da bu aileye ne kadar değer verdiğini ve zaman zaman onlarla nasıl baş edeceğini bilmekte zorlansa da aslında onları çok sevdiğini görmedik mi? Rebecca ile ilgili şüphesi olan kalmamıştır herhalde bu sezondan sonra…

Bir dizi karakteri düşünün ki 1998 yılında Super Bowl gecesinde öldüğü için öldüğü bölümün yayınlanma tarihi özel olarak 2018 Super Bowl gecesine denk getiriliyor. Bunun için normalde salı geceleri yayınlanan bölüm bir seferliğine özel olarak pazar gecesine alındı. Jack Pearson böyle özel bir karakter işte… Biz de Kate’in kendini suçlu hissetmesinden, yangının çıkışa kadar bütün sorularımızın cevaplarını alabildik… Ayrıca Jack’in ailesi için kendisinin inşa ettiği evin yanacağı sahnede “To Build a Home” şarkısı nasıl güzel ve dokunaklı bir seçimdir?!

Fotoğraf: NBC

Jack ve Rebecca’nın tanıştıkları sahneyi atlayamak olmaz elbette! Bu bölüm flashbacklerinde çocukların küçüklüklerine ek olarak Jack ve Rebecca’nın birbirlerinden önceki yaşamlarını da izledik. Jack’in, Rebecca ile onu şarkı söylerken gördüğü barda tanıştıklarını gördük…  Jack ve Rebecca’nın büyük aşkına daha çok şahit olduğumuz bir sezon oldu.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı