Yerli dizilerin mutsuz sonlu aşkları!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Televizyon tarihi biten ve yeni başlayan dizilerle seyirciyi etkisi altına almayı başarırken, hepimizin bağlandığı ve kopamadığı çiftlerin de sonunu yazıyor. Bazılarını sezonlarca, bazılarını da birkaç bölüm izlediğimiz halde hafızalarımızdan silinmeyen yerli dizilerin aşıkları, bizlere veda ederken her zaman gülümsetmiyor ne yazık ki… Bu yazıda “sonsuza kadar mutlu yaşadılar.” diyemediğimiz aşıklardan bahsedeceğiz.

Poyraz & Ayşegül (Poyraz Karayel)

Kanal D’nin beğeniyle izlenen ve kendi seyirci kitlesiyle üç sezon boyunca ekran macerasına devam etmeyi başaran dizisi Poyraz Karayel’in imkansız aşıkları Poyraz ve Ayşegül, yaşadıkları bütün zorlukların üstesinden gelmiş, hatta deyimin yerinde olmadığı haliyle ölüp tekrar dirilmiş bir çift oldukları için hepimizin gözünde mutlu sonu en çok hakeden çiftlerden biriydi. Fakat finalin son dakikalarında hepimizi şoke eden bir gelişme yaşandı, Ayşegül eski kayınvalidesi Nevra tarafından öldürüldü. Poyraz ise Ayşegül’ünün kollarının arasında öldüğünü gördükten sonra tımarhaneye düşecek kadar delirdi. Bu finali ile hepimizin yüreğinde bir yara açan Poyraz Karayel’i halen unutmuyoruz.

Melek & Sarp (İçerde)

Yayınlandığı dönem reyting rekorları kıran İçerde’nin tutkulu aşıkları Melek ve Sarp’ın hayatlarını birbirine bağlayan, beraber olmamaları için karşılarına çıkan birçok sebep vardı fakat en büyüğü de Melek’in biyolojik babası olan Celal’in, aynı zamanda Sarp’ın kardeşini kaçıran, en büyük düşmanı olmasıydı. Melek’in yıllarca kardeşi gibi bildiği Mert’in aslında Sarp’ın yana yakıla aradığı kardeşi Umut olduğunu öğrendiği sırada Sarp ve Mert’in kolları arasında can vermesi, İçerde seyircisinin hafızalarına kazınan en acıklı anlardan biri olarak kaldı. Melek ve Sarp’ın aşk hikayesi de böyle kanlı bitti anlayacağınız…

Kemal & Nihan (Kara Sevda)

Beğeniyle izlenen Kara Sevda’nın ismiyle müstesna aşıkları Kemal ve Nihan, karşılarındaki bütün engelleri aştıktan, Emir’den kurtuldukları ve kızlarıyla birlikte mutlu bir hayata adım attıkları anda ölüm onların kapısını hiç beklenmeyen bir şekilde çalmış ve Kemal’i bir mayınla beraber Nihan’dan ayırmıştı. Sonlarının bunca çektikleri acıdan sonra mutlu biteceğine tüm kalbimizle inandığımız Kemal ve Nihan’ın böyle bir talihsizlikle yollarının ayrılması hepimizi finalde gözyaşlarına boğmuştu. Fakat ölenle ölünmüyordu, Nihan sevgilisinin, kocasının, kızının babasının aşkını hep yüreğinde taşıdı ve onun ailesini kendi ailesi bilerek hayatına devam etti.

Yiğit & Sibel (Şeref Meselesi)

Ailelerinin dağılmasının intikamını farklı yollarla almaya çalışan Emir ve Yiğit’in hayatının anlatıldığı Şeref Meselesi’nin birbirinden inatçı aşıkları Sibel ve Yiğit’in yolları da Sibel’in karnındaki çocuğuyla beraber Yiğit’e sıkılan bir kurşunun karşısına atlamasıyla ayrılmıştı. Sibel’i sevdiği gerçeğinden her zaman kaçan Yiğit’in, onun ölümüyle yıkılması ve kendisi için yaptığı fedakarlığın altında ezilmesiyle bu sefer de hayatını, ikinci ailesini de elinden alan Seyhan’dan intikamını almaya adamasıyla ve sonunda onun da Sibel gibi sevdiklerini korumak için kurşunların önüne atlamasıyla son bulmuştu hikayeleri… Birbirine çok benzeyen ama bir o kadar da zıt olan bu aşıkları hiç unutmadık.

Narin & Fırat (Merhamet)

Birbirlerinin çocukluk aşkı olan Narin ve Fırat’ın yıllar sonra kesişen hayatlarının anlatıldığı Merhamet de hiç beklenmeyen bir sonla hepimizi derinden etkileyen yerli dizilerdendi. Narin ve Fırat, çocuklarını yeni kucaklarına almışken, beklenmeyen bir baskınla beraber Deniz’le ölüm yolculuğuna çıkan Narin’in bir trafik kazası sonucu ölmesi hepimizi şoke etmişti. Karısının gözlerinin önünde ölmesiyle yıkılan Fırat’a ise yıllardır içimiz acımaya devam etti…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.