Ekranların en orijinal kadın karakterleri!

3 dakikada okuyabilirsiniz

İzlediğimiz dizilerde bizi onlara bağlayan birçok faktör buluruz. Bu faktörler bazen dizinin senaryosu, bazen oyunculukları, bazense karakterlerdir. Her zaman izlemeye alışık olduğumuz ve olayların akışına göre değişen karakterler, hepimizin kolaylıkla kabul edip benimsediği karakterlerdir fakat bunların yanı sıra bazı karakterler vardır ki alışık olduğumuzun aksine, çok farklı ve orijinal bir şekilde yazılmıştır. İşte karşınızda gördüğümüz en orijinal kadın karakterlerden beş tanesi!

Narin (Merhamet)

Fotoğraf: Kanal D

Yayınlandığı dönem herkes tarafından çok sevilen ve takip edilen, bir dram olmasının yanı sıra karakterlerinin de hepimiz kadar doğal ve kolay empati kurulabilen karakterler olması yönüyle dikkat çeken Merhamet’in, çocukluk yılları travmalarla dolu olan Narin’i büyüyüp genç bir kadın olduğunda kendi ayakları üzerinde durabilen ve hayatın ona getirdiği zorluklara karşı hep gülmeyi tercih eden bir karakterdi. Narin’i diğer karakterlerden ayıran en büyük özelliğiyse hayatta yaptığı tercihlerin her zaman arkasında durup, yaptığı hataları da kabullenmeyi bilmesiydi.

Şebnem (Kaçak Gelinler)

Fotoğraf: TV 8

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kaçak Gelinler’in fenomen karakteri Şebnem, herkesi dize getirebilecek kadar dominant ve bir o kadar da doğal bir karakter olmasıyla, oldukça sevilen kadın karakterler arasına çoktan giriş yaptı bile… Aşık olduğu Selim’e hiçbir zaman boyun eğmeyen, onunla hep didişen ama bu didişmelerde bile başka karakterlere benzemeyen, esprileriyle hepimizi gülmekten yerlere yatıran Şebnem, kesinlikle gördüğümüz en orijinal kadın karakterlerden.

Ayşegül (Poyraz Karayel)

Fotoğraf: Kanal D

Fenomen dizi Poyraz Karayel’in en az onun kadar fenomen olan karakterlerinin içinde yer alan Ayşegül de orijinal kadın karakterler arasında yer almayı sonuna kadar hak edenlerden… Hazırcevap yapısı ve herkese karşı sağlam durmasıyla güçlü kadın nasıl olunur, sorusunun cevabı niteliğinde bir karakter olan Ayşegül, Poyraz’ın biricik sevgilisi olmasıyla da hepimizin kalbini çeliyor.

Hülya (Hayat Şarkısı)

Fotoğraf: Kanal D

Hayat Şarkısı’nın fettan, gözü kara, bir o kadar da yumuşak kalpli ve esprili gelini Hülya da şeytana pabucunu ters giydirecek bir kadın karakter… Yayınlandığı dönem dizinin seyircisi tarafından adeta kraliçe ilan edilen Hülya, karşısında duranı bir dozer edasıyla ezebilecek kuvvette (psikolojik olarak) ve bir o kadar da narin bir anne yüreğine sahip olabilecek temiz kalplilikte bir karakter… Onu ne zaman hatırlasak yüzümüzde güller açıyor bu yüzden…

Bahar (Kadın)

Fotoğraf: FOX TV

Kadın dizisinin, hayatı zorluklarla; yoksulluk, sevgisizlik ve belalarla geçmiş olan Bahar’ının orijinal olmasının en büyük sebebi; başına gelenlere rağmen asla yaşama sevincini kaybetmemesi, her şeye rağmen çocuklarını temiz bir yüreğe sahip olacak kadar iyi yetiştirmeyi bilen bir anne olması… Onun gücüne her seferinde hayran kalıp, her seferinde bir kez daha ‘bu kadar da sağlam durulur mu hayata karşı?’ diyoruz. Onun gibi kadın karakterlere televizyonların çok ihtiyacı var…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.