Kore Dizisi Uyarlamalarını İnceliyoruz!

2 dakikada okuyabilirsiniz

 

Bir zamanlar Latin’lerin pembe dizilerine öykünür, onlar gibi diziler çekerdik. Şimdi moda ve zaman değişti, artık Kore dizilerine bayılıyoruz ve uyarlıyoruz. Peki uyarladıklarımızın en iyileri ve en sevilenleri hangileri? İnceliyoruz!

 

Kiraz Mevsimi – A Gentleman’s Dignity

Geçen yaz hayatımıza giren ve bütün sezon boyunca en başarılı dizilerden biri olmayı başaran Kiraz Mevsimi tıpatıp aynısı olmasa da Kore yapımı A Gentleman’s Dignity dizisinin uyarlaması. Kiraz Mevsimi daha çok “teenage” grubuna girse de Kore versiyonu bunun tam tersi. 40’lı yaşlarda 4 yakın arkadaşın iş, aşk ve dostluklarını anlatan A Gentleman’s Dignity komik ve eğlenceli bir dizi. Bizce Kore versiyonunda ki Öykü, Ayaz, Mete, Şeyma ve diğer karakterlere bir göz atın deriz.

 

Güneşi Beklerken – Boys Over Flowers

Kendi ülkelerinde efsane olmuş 2 dizi. Konuları ne kadar sonradan değişse de bıraktıkları tad aynı. Tabi ki Zeynep’le Jandi’nin atarlı tavırları, Kerem ile Goo Jun-Pyo’nun o karizmatik kötü çocuk görünümlerinin altında sevilmeyi bekleyen masum halleri nasıl unutulsun. Her iki dizi de efsane olmayı hak eden yapımlar.  

 

Bir Aşk Hikayesi – I’m Sorry, I Love You

Bu dizinin her uyarlaması ağlatır. Başka ülkelerde tekrar tekrar uyarlaması yapılsın konusuyla herkesi ağlatmayı tekrar başarır. Tabi her iki dizinin müthiş oyuncularının başarısını göz ardı etmemek lazım. Ama insan özetini okuduğunda bile duygulanıyor. Ah Korkut Ali, Ah Moo Hyuk ne acılar çektiniz. Sonunda yaptığınızda şeyde hiç unutulmaz zaten.

 

Kocamın Ailesi – My Husband Got A Family 

Konusuyla ikisi de sıcacık bir aile dizisi. Tabi bu ailelerin fertleri pek normal sayılmaz. Ama olsun biz onları böyle seviyoruz. Amcalarla, yengelerle, huysuz babaannelerle her iki dizide kalabalık ailenin ne kadar zor ve ne kadar eğlenceli olabileceğini bizleri gösterdi. Bu tarz bir aile arıyorsanız işte aradığınız aileleri buldunuz.

 

İlişki Durumu: Karışık – Full House

Gelen gideni aratmıyor. İlişki Durumu: Karışık’tan ümitliyiz. Daha yeni başlamış bir dizi olmasına rağmen Full House’un tadına baya yaklaştı. Oyuncuların uyumu, dizinin konusuyla her iki dizide kaçırılmamalı.  

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.