Nihan Sezin’i neden özlüyoruz?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Acı bir sonla final yapan Kara Sevda’nın Nihan’ı… Güçlü duruşu, acıları, yaraları, aşkı, kızı, ailesi, hayalleri, özgürlüğü ve daha birçok şey… O, ekranların en güçlü kadınlarındandı. O, gülüşüyle içimizi ısıtır, ağladığı zaman bizi de ağlatırdı. Aradan çok zaman geçti, çok özledik. Peki, neden mi sevdik biz bu kadar Nihan’ı? Neden özledik, hangi yönlerini özledik? Buyurunuz.

1- Güçlüydü!

Fotoğraf: Star TV

O gerçek anlamda acıların kadınıydı. Hastalık derecesinde sahip olma duygusuyla yanıp tutuşan biri tarafından tehditler aldı, üzerinde oyunlar oynandı ve sonunda Nihan, Emir’e teslim olmak zorunda kaldı. Nikah masasına oturdu, kalbinde kara sevdası varken… Kardeşiyle sınandı, onun için katlandı ya zaten bunca şeye… 

Fotoğraf: Star TV

Sevdiği adamla sınandı. En çok özgürlüğüyle… Kardeşini kaybetti, aynı gün babası da öldü. İki acıyla nasıl baş edebilirdi bir insan? O etti, dimdik durdu, kalbi paramparça olmasına rağmen… İçindeki o ateş sönmedi. En sevdiği iki insanı kaybeden birinin kalbi nasıl kavruluyorsa onun da öyle oldu. Aylar geçti, kızı dünyaya geldi. Kızıyla da sınandı. Onu kaybetme korkusunu da yaşadı. Sevdiği adam gözlerinin önünde öldü. Feryadıyla içimize dokundu. Çoğu zaman dayanamadı. “Öldür de kurtar beni…” dedi. Bazen içindeki acılar gözlerinden döküldü. Birçok şeye rağmen dimdik ve güçlü durdu Nihan…

2- Büyük aşkı! 

Fotoğraf: Star TV

Hayatının aşkıyla tanıştı Nihan, bindiği belediye otobüsünde… Kemal’in gözleri etkilenmesi için yeterliydi. Nihan daha önce hiçbir erkekten bu kadar etkilenmemiş ve kimseyi bu kadar sevmemişti. Yan yana geldikleri sahnede yeşilçam büyüsüne kapılıyor, onların aşkına da şahit oluyorduk. Onlar tutkuluydu. Lakin kara sevdaydı bir kere dizinin adı… Aşk yaşamakta bu kadar kolay olmadı onlar için. Birçok engelle, Emir’in oyunlarıyla karşılaştılar. Kızları oldu, evlendiler. Bu süreçte türlü sınavlardan geçtiler. Öyle çok sevdik ki onların aşkını, aşkı yaşamalarını, aşkın en güzel onlarda durmasını, gözlerindeki ışığı, gülümseyişlerini, keşke hep mutlu olsalardı da biz de izleseydik onları, ortak olsaydık mutluluklarına… O kadar çok istiyorduk ki altı sene önce olan aşklarını altı sene sonra hatta yirmi altı sene sonra da aynı tatla aynı heyecanla aynı sevgiyle yaşamalarını… Aşkları sonsuzdu onların. Ama olmadı. Ve bir gün ayrıldı Nihan, Kemal’den. Gözleri önünde can verişini izledi. Kavuşamadılar, sonsuza kadar mutlu yaşayamadılar. Zaten bir aşkı unutulmaz yapan yaşanan acılar değil miydi? 

3- Anneliği! 

Fotoğraf: Star TV

Tek başına bir hamilelik dönemi geçirdi, memleketinden uzakta bambaşka bir ülkede… Yanında kimse yoktu, karnındaki bebeğinden başka… Deniz’e tutundu. Umuduydu kızı onun. Onu öyle güzel seviyordu ki, kendi canındandı çünkü. Kızını kaybetme korkusu yaşadı. Belki hiçbir tehdit de üzmedi onu, kızıyla sınanması kadar… Ekranların en sevimli anne kızıydı onlar… Pamuk şekerlerimizi de çok özledik!

4- Çocuk ruhlu oluşu… 

Fotoğraf: Star TV

Onca şey yaşadı. Birçok zorlu güne rağmen yine de içindeki çocuğu öldürmedi. Çocuk ruhunu asla kaybetmedi, sevdiğine sevgisini göstermekten çekinmedi. Onun yanında küçük bir kız çocuğuna döndü, bazen bir pamuk şekeriyle mutlu oldu, bazen ise beyaz bir gülle… Sevdiği beye şakalar yaptı, bazen o kaçtı o da kovaladı. Oyunlar oynadılar, eğlendiler. Nihan’ın bu yönünü de çok sevdik, çok özledik. 

5- Acılarla baş ediş şekli…

Fotoğraf: Star TV

Diziyi izleyenler haliyle yaşadıklarına da şahit oldu. Nihan son zamanların en güçlü kadın karakterlerindendi. Hiçbir zaman vazgeçmedi, Emir’e teslim olup ona boyun eğmedi, direndi. Cesaretli ve cesurdu. O pamuk kalbi, onca şeye rağmen umutla çarptı, hayal kurmaya da devam etti. Kendi olmaktan vazgeçmedi, hiçbir zorluk onu değiştirmedi. Belki bundandır onu bu kadar sevişimiz… 

Fotoğraf: Star TV

En büyük etken elbetteki Neslihan Atagül… “Ekranda nasıl görünürüm acaba?” diye düşünmeden oynayan nadir oyunculardandı ve bunu da bize hissettirdi. Boğazımızı düğüm düğüm etti. Onunla ağladık, gülüşüyle mutlu olduk. Oyunculuk performansıyla herkesi kendine hayran bıraktı. İyi ki Neslihan Atagül canlandırmış, emeklerine sağlık.. Biz çok sevdik Nihan’ı… Güçlü kız çocuğunu çok özledik!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.