Yakından tanıyalım: Çağatay Ulusoy!

4 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul-Bakırköy’de 23 Eylül 1990 yılında doğdu. Bir erkek kardeşi var. Annesi muhasebeden, babası torna işinden emekli olan Çağatay Ulusoy, çok hareketli bir çocukmuş. Aşırı hiperaktif olduğundan küçük yaşlarda spora yazdırılan yakışıklı oyuncu yedi yaşında basketbol ve yüzme, on dört yaşında ise poligonda atış yapmış. Halkalı Ticaret Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Sulama Sistemleri Bölümü’ne girmiş.

1- Ünlü olmadan nerelerde mi rol almış? 

Fotoğraf: Çağatay Ulusoy Resmi Instagram Hesabı

2009’da şarkıcı Akın’ın klibinde ve 2010 yılında ise İsmi Sina ve Maro Lytra’nın “Unut Onu” klibinde rol aldı. Paranoya isimli kısa filmde, Arka Sokaklar ve Recep İvedik 3’te figüran olarak yer aldı. 

2- Birkaç ufak bilgi! 🙂 

Fotoğraf: Çağatay Ulusoy Resmi Instagram Hesabı

-Ayla Algan’dan oyunculuk dersi ve Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde de dersler almış. Geçtiğimiz yıllarda ise Amerika’da oyunculuk ve dil eğitimi de aldı. 
-Küçükken Deli Yürek hayranı olan Çağatay Ulusoy aynı zamanda senaryo da yazıyor. 
-Karanlığın verdiği huzuru seviyor. 
-Arkadaşları ona “Çao” dermiş. 
-En sevdiği yemeğin karnıyarık olduğunu da buraya ekleyebiliriz bence…
-Ayrıca vücudunda en çok burnunu beğendiğini de söyleyelim. 🙂 
-Hayvan sevgisinin hayatında önemli bir yeri olan Çağatay Ulusoy, bir röportajında ise şöyle demiş: “Ailemin bana aşıladığı en önemli şeylerden birinin hayvan sevgisi olduğuna inanıyorum. Hayvanlarla iç içe büyüdüm. Bu şekilde büyütülen birinin, vicdanlı bir insan haline gelebileceğine yüzde yüz eminim.” 
-Ayrıca denizi, suyu, dalmayı, yüzmeyi çok sevdiği için en büyük hayalinin tekne almak ve onla seyahat etmek olduğunu da yine bir röportajında dile getirmiş.

3- Modellik kariyeri hakkında…

Fotoğraf: Çağatay Ulusoy Resmi Instagram Hesabı

2010 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı. Kaçıncı mı oldu dersiniz? Tahmin etmek zor değil elbette. İki bin kişiyi geride bırakarak birinci oldu! 🙂

4- Televizyon ve Sinema kariyeri…

Fotoğraf: Çağatay Ulusoy Resmi Instagram Hesabı

Yarışmadan bir hafta sonra dizi teklifi geldi ve ilk dizisinde başrol oynadı. Adını Feriha Koydum’da Hazal Kaya ile başrolleri paylaştı ve Emir karakterine hayat verdi. Dizi devam ederken Anadolu Kartalları adlı sinema filminde rol aldı. Ardından Emir’in Yolu ile devam eden Çağatay Ulusoy, Eve Düşen Yıldırım adlı dizide de konuk oyuncu oldu. 2013’te ise Medcezir’de Serenay Sarıkaya ile başrolleri paylaştı. Yaman ve Mira aşkı o dönem pek bir popülerdi. Özledik mi peki? Fazlasıyla!

Fotoğraf: Çağatay Ulusoy Resmi Instagram Hesabı

Hemen ardından Delibal’da bipolar bozukluğu olan bir gence Barış Ayaz’a hayat verdi. Leyla Lydia Tuğutlu ile başrollerini paylaştığı filmde oyunculuğunun farkına milletçe bir kere daha varmış olduk. Medcezir’de aşina olduğumuz sesine bu film ile daha bi doyduk… Yakışıklı prens rolünden çıktı ve ters köşe bir karakterle ekranlara döndü. Evet, İçerde’deki Sarp Yılmaz karakteriyle.. Zoru denedi ve üstesinden geldi. O dönem hepimizin ağzına “Tak Tak Taka Tak” müziği dolanmıştı ve nereye baksak saçını Sarp gibi kestiren erkekleri görüyorduk. Oyunculuğuna bir kere daha hayran kalmıştık Çağatay Ulusoy’un, gülüşü de ağlaması da rol değildi sanki. Eee, yeteneğinin farkında olan sadece bizler de değildik. Ve evet Türkiye’nin ilk Netflix dizisinde oynayacak Çağatay Ulusoy.. Bu işin üstesinden de başarıyla geleceğine adımız gibi eminiz.

5- Ödülleri! 

Fotoğraf: Çağatay Ulusoy Resmi Instagram Hesabı

İlk dizisinden sonra “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini (2011) aldı. Medcezir’de ortaya koyduğu performansıyla ise birçok defa “En İyi Erkek Oyuncu” dalında ödüllere layık görüldü. Ayrıca dünya çapında bir ödül töreni olan Seul Uluslararası Drama Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday oldu. Yılın En Stil Sahibi Erkek Oyuncusu ve Yılın Fenomeni gibi ödüller de aldı. Delibal’da sergilediği performansıyla “En Beğenilen Erkek Film Oyuncusu” ödülü aldı. Ve İçerde’deki performansıyla birçok defa “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisine aday oldu ve bazılarını kazandı. 

Kendini her projesinde daha çok geliştiren ve daha iyisini yapmak için çabalayan bir oyuncu olan Çağatay Ulusoy’a sevdikleriyle mutlu bir ömür, hayatı boyunca bol başarı diliyoruz! 🙂 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.