Ali Mertoğlu’nu neden özlüyoruz?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Güneşin Kızları’nın yaralı, aşık, psikopat ve mavi gözlü çocuğu… Yayınlandığı dönem en çok konuşulan erkek karakterlerdendi. Dizi bittikten sonra da konuşulması devam etti. Tolga Sarıtaş’ın oyunculuğu ve Ali’nin hikayesi birleşince ortaya hayran olunası bir karakter çıkmıştı haliyle. Bizler uzaydaki mavi gözlü çocuğu gerçekten çok özledik. Neden özlüyoruz peki? Buyurun yazıya! 

1- Yaraları ve acıları!

Fotoğraf: Kanal D

Kimi baba parasından gelen rahatlıkla şımarık bir çocuk olarak gördü onu. Kimi sevilmemiş, kırık bir kalbi olduğunu fark etti ilk zamanlarda… Tanıdıkça ikinci cümle daha ağır bastı izleyen herkeste. O, her defasında “Acı çekmem için mi doğurdunuz beni?”, “Beni neden sevmediniz?” diye cevabını alamadığı sorular sordu her defasında… Çocukluğu babasından gördüğü şiddetle geçmişti. “Eşek kadar adam” olsa da o dayakların sonu gelmemişti. Psikopat bir babayla büyümek, hele bir de dayakla büyümek yetmiyormuş gibi annesi tarafından da korunmadı. Ne onu seven, sımsıkı saran bir annesi vardı, ne de örnek alacağı, kahramanım diyebileceği bir babası… Biz Ali’nin yaralarını gördük. Ne kadar kırıldığına, yaşayamadığı çocukluğuna, içinde ukte kalanlara, kalbinin paramparça oluşuna şahit olduk. Biz şahit olduk olmasına da, o yaraların sarılma vakti gelmişti.

2- Aşkı… 

Fotoğraf: Kanal D

Selin… Nasıl da pat diye düşmüştü Ali’nin yanı başına… Nasıl da ilk gördüğü andan itibaren ısınmıştı kalbi! Bunu fark etmesi, kendine itiraf etmesi uzun sürse de, bazen Selin’in canını yakarak onu sevmediğini, istemediğini kendine kabul ettirmeye çalışsa da başarısız olmuştu bizim kırık mavi! O koca gözlere, o gamzelere, o içten gülüşe nasıl karşı koyabilirdi ki? 

Fotoğraf: Kanal D

Bir kedi yavrusu gibi sığındı Selin’e… Selin’in de limanıydı Ali… Her defasında boğulsa da derin sularda, yine de sığınmamış mıydı en derin renk olan Mavi’ye? Kapının önünde sevilmeyi bekleyen bir adama kalbini açmıştı Selin… İkisi ilacıydı birbirlerinin… Satürnün halkaları gibi duvar örse de Ali, onun uydusu Selin değil miydi? Onlar birbirlerinin evi olmuştu bir kere. 

Fotoğraf: Kanal D

Kimsesizlikleriydi onları her defasında birbirlerine iten… 
Acıyan yaraları sarılınca geçen… 
Her defasında oyunlar oynayıp eğlenen… 
Birbirleriyle çocuk olup, birlikte büyüyen… 
Ali ve Selin’i çok özlüyoruz. Onlar kadar özeli gelmez, biliyoruz. Uyumları, kimyaları, tutkuları, samimiyetleri ve aşklarıyla çoktan unutulmaz oldular bile… Tolga Sarıtaş ve Hande Erçel’in de emeklerine sağlık… En derin yerdesiniz AlSel! 

3- Sesini ve şarkılarını özlüyoruz!

Ah Tolga Sarıtaş… Sen bize gönderilmiş en güzel yeteneklerdensin. Hem yakışıklı, hem yetenekli hem de güzel bir sese sahip yeni nesilin en kusursuz oyuncularındansın. Ali’nin her defasında içindekileri döküşüne, notalara sığınışına, hislerini hayrıkışına sebep olmuştu söylediği şarkılar… Aşkını “Keşke” ile itiraf etti, sahnenin sonu kötü bitse de… “Yokla ceplerini, aşk kırıntıları kalmış olmalı biraz” dedi Selin’in gözlerinin içine bakarak… Çaresizliğini “Ah Bu Ben” ile ifade etti. Yalnızlığını “Vazgeç Gönül” ile dile getirdi. Ayrıldı, kaçmak zorunda hissetti, gitti. “Hoşça kal, olacaklar sensiz olsun” dedi. Sevdiği kadın kollarında yaralı yatarken, çaresizliğini, ellerinden bir şey gelemeyişini “Duymak İstiyorum” ile haykırdı. Tolga Sarıtaş’ın da sesine sağlık bir kez daha… 

4- Öfkesi ve hataları!

Fotoğraf: Kanal D

Bazen oynadığı oyunlar, kırdığı kalpler, yaptığı hatalar sonunda kendine kızardı. İçindeki o birikmiş öfkeyi, bazen cam sehpayı parçalayarak bazen de gözlerinden yaşlar dökerek boşaltırdı. Her defasında kızsa da kendine, yine kendini annesini babasını severken, onları özlerken, onlardan sevgi görmeyi beklerken bulurdu. Bundandır biraz şefkat görünce kedi gibi uysallaşması… Biz Ali’nin sesindeki hüznü, gözlerindeki ışığı, saçlarındaki asiliği, kalbindeki kırıkları seviyoruz. Biz Ali’yi çok özlüyoruz. 

5- İçimize oturan o can yakan replikleri! 

Fotoğraf: Kanal D

“- Ben zaten onların arasındayken de yalnızım… 
– Hiç yaşanmamış gibi uyanmak büyük lüks. 
– Üzerimde deney mi yapıyorsunuz? Neden doğurdunuz beni? Acı çekmem için mi doğurdunuz? 
– Ben hayatım boyunca biri beni sevsin istedim. 
– Sen bana çocukluğumu borçlusun. 
– Bazı insanlar yalnız olmalı belki de. 
– Hani hep derler ya, “İnsan beyni kötü hatıraları silermiş, hep iyi anları hatırlarmış.” Saçmalık. Ben hiçbir şeyi unutamıyorum. Onu ne yapacağız?”

Fotoğraf: Kanal D

Tolga Sarıtaş, rolünü yaşayan isimlerden. Öyle güzel yaşadı ve yaşattı ki bizlere Ali’yi, belki ondandır bu kadar bağlı oluşumuz. Ali Mertoğlu, kalbimizde yaradır, içimizde kalan uktedir, iyileştirmek istediğimizdir, sevgisine hayran olduğumuzdur… Seni çok özlüyoruz Mavi! Emeklerine sağlık Tolga Sarıtaş… 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.