20 Nisan haftası hangi filmler vizyona girdi?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Haftanın yeni vizyon filmlerini merak ediyorsan seni böyle alalım… 20 Nisan itibarıyla vizyona yerlisiyle, yabancısıyla toplam on bir yeni film girdi. Güldür Güldür Show ekibinin yeni Cici Babam’ın dikkat çektiği haftada, başka hangi filmlerin vizyona girdiğine gelin birlikte göz atalım!

1) Cici Babam

Yönetmen: Meltem Bozoflu

Oyuncular: Onur Atilla, Mahir İpek, Onur Buldu, Derya Kayabaş, Yasemin Conka, Meltem Yılmazkaya

Tür: Komedi

Babaları vefat etmiş üç kardeş, Gaziantep’in bir köyünde yaşayan annelerinin yanına giderken görmeye hiç alışık olmadıkları, son derece marjinal görünümlü bir otostopçuyu yanlarına alırlar. Bu tuhaf adam, sevgilisinin yanına gittiğini, ilk fırsatta onunla evleneceğini anlatır. Köye vardıklarında büyük sürpriz ortaya çıkar, rastaları ve dövmeleriyle dikkat çeken Tanju’nun evleneceği kadın, 3 kardeşin dul annesi Melahat’tan başkası değildir. Bu durum özellikle çocuklardan Hacı (Onur Buldu) için büyük bir şok olacak, ‘cici baba’sının planlarını engellemek için her şeyi yapacaktır.

2) Bütün Saadetler Mümkündür

Yönetmen: Selman Kılıçaslan

Oyuncular: Kemal Uçar, Nilay Erdönmez, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Ruhi Sarı, Özlem Tokaslan

Tür: Dram

Ali, okuduğu küçük şehirden ayrılarak Erasmus projesiyle yurtdışına çıkma hayalleri kuran bir mühendislik öğrencisidir. Aynı zamanda kendisini tanımaya çalışmakta, hayata dair sorular sormaktadır. Ali’nin bu sakin hayatı, bir türkü barda solistlik yapan Gülce’den hoşlanmasıyla beraber hareketlenir. Bir hemşire adayı olan Gülce, para kazanmak için yaşlı ve yalnız bir adam olan Mevlüt’ün bakıcılığını yapmaktadır. Gülce’ye yakınlaşarak onu tanımaya başlayan Ali, Mevlüt’ün hikâyesine de ortak olacaktır. Ali arayışlarını hayatındaki bu yeni hikâyeler ile sürdürür.

3) Sandık

Yönetmen: H. Mücahit Pehlivan

Oyuncular: Celal Bıyıklı, Çağlar Ozan Aksu, Adnan Tunalı, Sinem Yılmaz, Mutlu Dereli

Tür: Korku, Gerilim

Şehirden oldukça uzak dağların, kanyonların, nehirlerin çevrelediği doğa harikası bir bölgede yer alan şirin bir köy olan Turan köyünün kaderi bir sabah köy üzerinde uçmaya başlayan ve nereden, kim tarafından kontrol edildiği anlaşılamayan helikopterlerin taşıdığı sandıkları bölgeye bırakmasıyla değişecektir. Sandık’ın içinden çıkan ve kendi içlerinde bir hiyerarşiye sahip genleri ile oynanmış sülükler tüm bölgeyi gerçek bir kaosa sürükleyerek, halkın içinden çıkılamaz bir kâbusla yüzyüze gelmelerini sağlayacaktır. Öfkesini ve şiddet duygusunu kontrol edemeyen hastalanmışlar ve hayatta kalmaya çalışanlar olarak ikiye ayrılan köyde taraflar arasındaki yoğun mücadele sürerken, köye gelmek zorunda kalan altı kişilik arkadaş grubu ise tüm bu karmaşanın tam ortasında kalacaklardır. Ve sonu gelmeyen korku başlayacaktır.

4) Vallahi Hortladı

Yönetmen: Volkan Adıyaman

Oyuncular: Burak Şahin, Doğa Konakoğlu, Nuri Alço, Bülent Mert, Hasan Yalnızoğlu

Tür: Komedi

Nam-Sis adında, milattan önce 2600’lü yıllarda yaşayan ve bin yılda bir hortlayan bir kraldır. Nam-Sis ve karsının sonsuza kadar dünyada yaşamasının tek yolu vardır; o da 14 tane özgür ruha sahip olması gerekir. Kral, karısı ve kendisini kurtarmak için 14 kişinin peşine düşmeye karar verir. Nam-Sis’in peşine düştüğü 14 kişi, kendilerini kralın azabından kurtarması için yıllardır her şeye tövbe etmiş, insanlara şifa dağıtan Nuri hocadan yardım ister ve Nam-Sis’i mezarına geri göndermeye çalışır. Nuri hoca bu 14 kişinin hayatını kurtarabilecek midir?

5) Son Oyun

Yönetmen: İlhan Akgül, Sinan Tabanlı

Oyuncular: Ali Sürmeli, Recep Yağızoğlu, İlhan Akgül, Deniz Oral, Hilal Sönmez

Tür: Dram, Gerilim

1980’lerde ASALA üyelerini ortadan kaldırmak üzere Avrupa’ya gönderilen Meftun Taylan, sonrasında Türkiye’ye dönmemiş, Avrupa’nın yeraltı dünyasında daha da büyük suçlara karışmıştır. Artık yaşı ilerleyen ve vicdanını rahatlatmak için kendi belirlediği kişi ve örgütleri hedefine alan Taylan, bu işleri başarabilmek için Türkiye’den Çerkez lakaplı bir kiralık katil getirir. Hedeflerini bir bir öldürdükçe Meftun Taylan’ın içindeki ateş söneceğine daha da alevlenir, Çerkez’in ise özgürlüğüne satın alabilmek için yapması gereken daha çok şey vardı.

6) Horoz Bayram

Yönetmen: Mustafa Diyar Demirsoy

Oyuncular: Hüseyin Taş, Abdullah Aslan, Sahra Zeyn, Sahra Gümüş, Mustafa Diyar Demirsoy

Tür: Komedi

Bayram’ın yüzü işten yana hiç gülmemiştir. Birçok iş girişiminde bulunsa da hepsinde hüsrana uğramıştır. Artık çevresindeki herkese borçlanan Bayram bu durumdan kurtulmak için çare arar. Sihirbaz bir arkadaşına derdini anlatan çaresiz adam, arkadaşından kendisini horoza çevirmesini ister. Bu sayede peşine düşen alacaklılardan kurtulacağını düşünen Bayram kendisini birçok komik olayın içinde bulur.

7) Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık

Oyuncular: Enes Batur, Duru Önver, Başak Karahan, Nisan Aktaş, Çağla Demirel

Tür: Animasyon

Küçük bir kız olan Maşa ile sirkten emekli ayı Mişka’nın maceralarının anlatıldığı filmde bu sefer birbirinden eğlenceli sürprizler izleyenleri bekliyor.

8) Köpek Adası (Isle of Dogs)

Yönetmen: Wes Anderson

Oyuncular: Bryan Cranston, Frances McDormand, Edward Norton, Scarlett Johanssons, Liev Schreiber

Tür: Animasyon, Macera

Günümüzden 20 yıl sonra Japonya’da, köpek nüfusu kontrolden çıkıp, bir de ‘köpek gribi’ salgını baş gösterince, köpeklerin çöple dolu bir adada karantina altına alınmasına karar verilir. 12 yaşındaki Atari Kobayashi, oraya bırakılmış Spots adlı köpeğini bulmak için büyük bir cesaret örneği göstererek adaya gelir. Adanın diğer köpekleri, Atari’nin Spots’u bulmasına ve bunu yetkililere yakalanmadan yapmasına yardım edeceklerdir.

9) Winchester Gizemli Ev (Winchester Mystery House)

Yönetmen: Michael Spierig, Peter Spierig

Oyuncular: Helen Mirren, Jason Clarke, Sarah Snook, Angus Sampson, Eamon Farren

Tür: Korku

Özellikle 19. yüzyılın savaşlarında çok sık kullanılmış Winchester tüfek şirketinin mirasçısı olan Sarah Winchester; şehirden uzakta, kocaman bir konakta yaşamaktadır. Üstelik bu evin inşaatı hiç durmadan devam etmekte, sürekli yeni odalar eklenmektedir. Bu bitmeyen inşaatın nedeni yaşlı kadının gösteriş merakı değil, zamanında Winchester tüfekleriyle öldürülmüş kişilerin intikam için dönen ruhlarını hapsetme isteğidir. Dul Winchester, bu ruhlar tarafından lanetlendiğine emindir. Doktor Eric Price her ne kadar hayaletlere inanmasa da evde tuhaf bir şeylerin döndüğü kesindir, üstelik daha öncekilerden hiçbirinin olmadığı kadar güçlü bir ruh daha dadanmıştır.

10) İlişki Durumu: Açık İlişki (Permission)

Yönetmen: Brian Crano

Oyuncular: Rebecca Hall, Dan Stevens, Gina Gershon, Jason Sudeikis, François Arnaud

Tür: Komedi, Romantik

Anna ve Will, birbirlerinin ilk aşkıdır. Hayatlarındaki tüm ilkleri birlikte yaşayan evliliğin eşiğindedir. Will, Anna’nın 30. yaş gününde ona evlenme teklifi etmeye hazırlanır. Bu sırada arkadaşları ile yemeğe çıktıkları bir gün içlerinden biri sarhoş olur ve evlenmeden önce onların başka insanlarla birlikte olmaları gerektiğini söyler. Çift arkadaşlarının bu dediğini başta şaka olarak algılasa da Anna, bir süre sonra ciddi olarak düşünmeye başlar. İlişkilerinin sağlamlığını test etmek için ikisinin de bir süre başka insanlarla görüşmesi gerektiğini düşünen Anna, Will’i de ikna ederek başka insanlarla görüşmeye başlar.

11) Zamanda Kıvrılma (A Wrinkle in Time)

Yönetmen:  Ava DuVernay

Oyuncular: Oprah Winfrey, Storm Reid, , Reese Witherspoon, Chris Pine, Levi Miller

Tür: Macera, Fantastik

Astrofizikçi bilim adamı Alexander Murry, zaman ve boyutlarla ilgili birçok önemli çalışmaya imza attığı sırada bir iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. Birçok kişi Murry’nin öldüğünü düşünmektedir, ancak kızı Meg ve eşi Kate başka bir boyuta geçmiş olabileceğine inanmaya devam etmektedir. Bir gün Meg’in erkek kardeşi Charles, Bn. Hangi, Bn. Neydi ve Bn. Kim adlarında 3 tuhaf kadınla tanışmalarını sağlar. Onlar da Alexander’ın hayatta olduğuna inanmaktadır. Meg, Charles ve Meg’in arkadaşı Calvin, hayallerine sığmayacak bir dünyaya yolculuk ederek karanlık güçlerle savaşırlar.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.