The Originals 5. sezona nasıl başladı?

3 dakikada okuyabilirsiniz


The Originals final sezonu ile ekranlara döndü. Hem de ne dönmek! Spin-off olan The Originals’ın başlayacağı haberleri geldiğinden beri “Caroline Forbes The Originals’a geçecek mi?” soruları ve istekleri bitmiyordu. Geç de olsa sonunda Caroline’ı Klaus’la beraber The Originals’da izleyebiliyoruz, ilk bölümlerini geride bile bıraktık. Bölümün yayınlandığı andan beri Twitter ve Tumblr’da trendlere giren çift gördüğümüz kadarıyla hala hayranlarını yıllar öncesindeki kadar heyecanlandırabiliyor… Ne de olsa “How ever long it takes!” diyen bir çiftin hayranlarıyız değil mi? Elbette bekledik, ne kadar sürerse sürsün! 🙂

Fotoğraf: The CW

Klaus geçtiğimiz sezon “Always and forever” meselesinin sonuna gelmemizden ve kızıyla ayrılmasından sonra eski zamanları gibi yeniden dağılmış ve umursamaz tavırlarının arkasına saklanıyor. Caroline ise yine bunu fark edebilen ve ona “Dur!” deme cesaretini gösterebilen tek kişi! Büyü yüzünden ne Rebekah ne de Elijah ile görüşememesinden dolayı Rebekah, Klaus’u kendine getirebilecek tek kişinin Caroline olduğunun farkında ve Klaus’u kontrolden çıkan Hope’u görmeye ikna etmesi için Caroline’dan yardım istiyor. Caroline ise yine kendi bildiği şekilde Klaus’un karşısına çıktı diyebiliriz. Caroline’ın Klaus’a bağırıp çağırmalarını, o terslemelerini özlememiş miyiz? Hatta bu tavırlarını en az bizim kadar Klaus da özlemiş olacak ki Caroline’ın lafları karşısında hem şaşırıp hem de gülümsemeden edemedi. Ta ki bir sonraki sahnede nefesini kesen o sözleri duyana kadar…

Fotoğraf: The CW

Caroline’ın Klaus’a “Tanımaya değer biri olduğunu düşünüyorum.” dediği an Klaus’un bakışları yine öyle bir değişiyor ki, bizi o bakışlar mahvetmedi mi zaten! Bu çifti yedi yıldır bekliyorsak sebebi biraz da Klaus’un Caroline’a o bakışları, şaşırmaları, nefesini tutuşları… O ana kadar Caroline’a olan hislerini bile pek belli etmeyecek kadar umursamaz takılan Klaus, ilk defa orada ipleri elinden bırakıyor. O sahnedeki bakışları Caroline’ın sözlerini bir adım olarak görüp aşkının arkasından gitmeye devam edecekmiş gibi görünüyor. “O senin ilk aşkın, ben sonuncu olmayı planlıyorum.” dediği zamanların artık geldiğini Klaus da fark ediyor.

Fotoğraf: The CW

Caroline’ın Klaus hakkında neler düşündüğünü açıkça duyabileceğimiz sahneler izlemeye ne yazık ki bu zamana kadar fırsatımız olmamıştı. Klaus’u sevdiğini ama bunun için kendini suçlu hissettiğini biliyorduk sadece. Bu bölüm en az yukardaki sözü kadar güzel bir şey daha duyduk Caroline’dan: “Çok zeki bir kız. Hatta kendine zarar verecek kadar zeki. Babası gibi…” Klaus’un hem zekasının hem de zekasıyla kendisine de verdiği zararların farkındaymış Caroline. Onun da bizim gibi içi gidiyormuşa benziyor!  Klaus’a yardım etmek için artık bir şeyler de yapar mı dersiniz?

Fotoğraf: The CW

Gelelim Mikaelson’ların diğer üyelerine… Geçtiğimiz sezon Hope’u karanlık büyüden korumak için bütün Mikaelson’lar dağılmıştı. Elijah “Always and forever” yeminin artık zararlı bir saplantı haline gelmeye başladığını düşünüp hafızasını sildirmişti. Karanlık büyü yüzünden Elijah’a birkaç dakikadan fazla yaklaşamayan ama o birkaç dakikada da abilerinden bir iz arayan Klaus ve Rebekah yine etkilediler. Bu kardeşliği gerçekten çok özleyeceğiz! Bu konuda en rahat olan kardeş ise her zamanki gibi Kol Mikaelson! 🙂 Kol’a göre ‘’Bir kriz bizi her zaman geri döndürür!’’ Bu yüzden sadece New Orleans’ta işlerin ters gideceği ve bir araya gelecekleri günü bekliyor. Haksız da sayılmaz. Bin yıl boyunca her zaman er ya da geç bir araya gelmediler mi? Finalde Klaus’un Hope’un yanına dönmeye karar verdiği ana bakarsak bahsedilen kriz kapıda!


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı