Welcome to Waikiki nasıl bir dizi?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Son zamanların en gözde Kore dizilerinden biri olan ”Eulachacha Waikiki” (Welcome to Waikiki/ Waikiki’ye Hoşgeldiniz) dizisi, her bölümünde kahkahalar atmanızı sağlayacak bir dizi. Günlük hayatın telaşesinden bıktıysanız ve kafa dağıtacak bir şeylere ihtiyacınız varsa komedi türündeki bu yirmi bölümlük dizi beklentilerinizi karşılayacaktır. 

Konusundan bahsetmek gerekirse; üç gencin birlikte bir film çekme hayallerini gerçekleştirmek adına ”Waikiki” adlı konuk evini işletirken, başlarına gelen trajikomik olaylar diye özetleyebiliriz. Kang Dong Goo (Kim Jung Hyun), film yönetmesi hayali ile yanıp tutuşan ve bunun okulunu okumuş olan; lakin hayalini henüz gerçekleştirememiş olan bir gençtir. Lee Joon Ki (Lee Yi Kyung), Kang’ın yaşça ondan büyük olan arkadaşı; babası gibi aktör olma hayali kuran; lakin bu işi kendi başına yapmak istediği için henüz keşfedilemeyen, sadece küçük/yan rollerde boy gösteren karakterimiz… Konuk evinin bir diğer sakini, Bang Doo Shik (Son Seung Won) ise senaryo yazarı olmak isteyen; ne yazık ki kasiyer olmaktan öteye geçemeyen bir karakter. Bir gün, konuk evine bırakılan bir bebekle hayatları değişir. Daha sonrasında ise annesinin bulunması ile olaylar gelişir. 

Dizinin yönetmen koltuğunda,  Remember ve Midas gibi ünlü dizilerden aşina olduğumuz Lee Chang Min yer alırken, senaryosunu ise Fashion King dizisinden tanıdığımız Kim Ki Ho, Song Ji Eun ve Song Min So üstlenmiş. Haftanın iki günü (Pazartesi ve Salı) yayınlanan dizi, aslında on altı bölümlük olarak düşünülmüştü; lakin elde ettiği büyük popülariteden ötürü dört bölüm uzatılarak yirmi bölüme çıkarıldı. Ayrıca sahne arkası görüntüleri ve oyuncuların röportajları ile zenginleştirilen bir özel bölüm de yer almakta… Bu hafta finale eren dizinin her bölümünde tanınmış oyuncular, konuk oyuncu olarak yer aldı. 

Peki bu dizi neden izlenmeli? Yukarda da bahsettiğim gibi absürt bir komedi dizisi. Lakin bu tuhaflıklar ve klişeler göze batmıyor; aksine sizi güldürüyor. İzlerken “Tesadüfün böylesi!” diyebilirsiniz; ama size bir sır vereyim mi? Bir kez başladınız mı, bırakamayacaksınız! Kang Dong Gu ve Han Yoon Ah (Jung In Sun)’ın kimyası kalbinizi ısıtacak, Lee Jun Ki’nin başına gelen talihsizlikler sizi güldürecek ve Bong Doo Shik’in çabalarını takdir edeceksiniz. 

Size bir güzel haber daha vermek isterim. Eğer diziyi izlediyseniz ya da izleyince boşluğa düşecekseniz, düşmeyin. Dizinin yapımcıları yeni sezona yeşil ışık yaktı. “Oyuncu kadrosu değişecek mi?”, “İleri bir zamanı mı anlatacaklar?” gibi sorular henüz açıklığa kavuşturulmuş değil… Ayrıca dizin kadın başrolü Jung In Sun ile Lee Yi Kyung’un gerçek hayatta birlikte oldukları da doğrulandı. 

Diziyi, tuhaf rastlantılara ve birtakım klişelere tahammül edemeyen kişilerin izlememesi tavsiye edilir. Çünkü ikisinden de bolca var. Kore dizilerinin az ve öz olan öpüşme sahneleri sizi rahatsız etmeyecektir. Her gün yeni bir olaya gebe olan diziyi izledikten sonra, karakterler ve yaşamları kalbinizde toz pembe bir yaz anısı gibi kalabilir. Bu kadar övdüğüme bakmayın, diziyi sevmeyebilirsiniz. Ama gülücüklerin ve eğlencenin garantisini veriyoruz! Diziye eleştirel bakacak olursak, absürtlükler ve bazı duygusal geçişler inandırıcı gelmeyebilir, sizi sıkabilir. Diziyi küçük ve sevimli olsa da oyunculuğu ile hayrete düşüren bebek Sol için bile izleyebilirsiniz. Bu yazıyı okurken, moraliniz bozuksa, yorgunsanız ya da ilginizi bir nebze olarak çekebilmişsem durmayın ve izleyin! Keyifli seyirler!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.