Westworld 2. sezon 2. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Geçen haftaki bölümüyle sezona iddialı bir giriş yapan Westworld, artık dizide bambaşka bir dönemin başlayacağı gerçeğine de bizi hazırlamıştı. Sezon finalinde ateşlenen intikam kurşununun etkilerini tüm sezon boyunca göreceğiz. Dolores etrafında örgütlenmeye başlayan robotların, sayısal anlamda üstünlük kurma çabaları bizleri birkaç bölüm daha meşgul edecek gibi görünüyor.

Gerçek dünyayı yeni doğan bir bebek misali şaşkınlıkla karşılayan Dolores’in gerçek dünyanın güzelliklerini tanımlarken kurduğu ifadeler, içindeki saflığı bir kez daha gözler önüne seriyordu. Arnold’un Dolores’i küçük kızına benzetmesi, Dolores’in saflık bakımından yaradılış itibariyle bir bebeğe eşdeğer olduğunu gösteriyordu. Dolores’in kurduğu cümlelerde tekrara düşmesi ise Dolores’te bir şeylerin hâlâ eksik kaldığı gerçeğini de gizleyemiyordu. Arnold bu bahsettiğimiz güncellemeleri yaparken, bir yandan da Dolores’e Wyatt gibi başka takviyeler de eklemiş anlaşılan.

“Önceden güzelliği görürdüm, şimdi ise gerçeği!” diyen ve tek gayesi insanlardan intikam almak olan Dolores’in, bu anlamda atacağı ilk adım tüm robotları aynı amaç uğruna örgütlemekti. Elinde ölen robotları tekrar diriltmek gibi bir kozu olan Dolores’in, emri altındaki robotlara gerçeği onları öldürüp dirilterek bizzat birinci elden göstermesi, seçilebilecek yolların en isabetlisiydi. William’ın elinden kendilerine öldürerek kurtaran robotların da yeni adresinin Dolores’in yeni robot ordusu olması yakın gibi görünüyor… Bu zamana kadar insanoğlunun elinde köle muamelesi gören robotlara umut aşılayan Dolores’i, köleliğe başkaldıran yeni nesil bir Spartacus olarak görüyorum!

Westworld’ün henüz yapım aşamasında, kendisine sponsor arayışında olduğu sıralarda meğer uzun zaman öncesinden bugünü gören bir çiz göz varmış: Logan Delos! İnsanoğlunun robotların bulunduğu bir eğlence parkı açmasını, felaket için ateşlenen ilk kıvılcım olarak nitelendiren Delos; günümüzde de insanlığı ikiye bölen yapay zekâya, o dönemde olumsuz bakanların bir temsilcisiymiş. İnsanlara işledikleri suçlardan dolayı hiçbir yaptırım uygulanmayacakları bir gerçeklik vaat eden Westworld, yine aynı insanlara gerçek kişiliklerini farkında olmadan görebilecekleri bir ayna da vaat ediyordu. Öyle ki o dönem Westworld’ün açılmasına önderlik etmiş William’ın gerçek kişiliğini Westworld sayesinde bulmuş olması da belirttiğimiz gerçekliğin en bariz kanıtı…

Gelecek bölüm, ilk bölümde bıraktığımız Bernard’ın hikâyesine bir kez daha döneceğiz gibi görünüyor. Şüphesiz Dolores’in Glory yolculuğu da devam edecektir. Gelecek Westworld bölümünde görüşmek üzere…


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı