Emir Kozcuoğlu’nu neden özledik?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz sezon ekranlara veda eden benim canım dizim Kara Sevda’yı çok özlüyorum, çok özlüyoruz. Belki Emir Kozcuoğlu’nu daha çok… O, yerli kötülerden… O, en sevilen kötülerden… O, unutulmayacak olan kötü karakterlerden… Kabul ediyoruz olmaması gereken birçok şey yaptı. Lakin bazı özelliklerinden ötürü de kendini çok özletti. Peki Kaan Urgancıoğlu’nun canlandırdığı Emir Kozcuoğlu karakterini neden özledik? Buyurun yazıya!

1- Zekası!

Fotoğraf: Star TV

O malum zil sesiyle çalan telefonundan anlardık bir planı olduğunu… Kurduğu planların tıkır tıkır işleyişini, kusursuz zekasıyla rakiplerini alt edişini ve elbette ters köşeleriyle izleyenleri şaşkınlık içinde bırakışını… O fazla zeki, işinde fazla başarılıydı. Zekasını babasından almadığı belliydi, doğuştan gelen bir özellik olsa gerek… Karşısındakinin psikolojisini, o an aklından ne geçtiğini, hareketlerinden ve davranışlarından anlayabiliyor ve hamlelerini de buna göre yapıyordu. Emir Kozcuoğlu karakteri yayınladığı döneme damga vurmuştu. Elbetteki en önemli nokta ve onu unutulmaz yapan şey pratik zekasıydı. 

2- Güçlü duruşu!

Fotoğraf: Star TV

Onu birinin yanında ağlarken göremezdik. Sadece Nihan’ın karşısında küçük bir çocuğa dönüşür, hüngür hüngür ağlardı. Bir de şeker portakalının karşısında… Deniz’in masumluğu, Emir’e bakışı, ona gülüşü, bazen elini tutuşu bile yeterdi Deniz’i sevmesi ve ona bağlanması için… Çünkü kimse tarafından böyle sevilmemişti. Eksik noktası olsa da sevgisizlik, Emir Kozcuoğlu olmak demek, duruşunu hiç bozmadan, karşısındakinin önünde eğilmeden dimdik durabilmekti ve bunu fazlasıyla başarıyordu. 

3- Acıları!

Herkesin olduğu gibi Emir’in de acıları, içinde bir zayıf noktası, kalbinde bir eksiklik vardı. Babası annesinin felç kalmasına sebep olmuştu. En sevdiği insanın gözleri önünde hareketsiz yatışını izledi yıllar boyunca… Babası tarafından sevilmedi, babası oğluna adeta patronu gibi davrandı. Emir’i seven kimse yoktu bu hayatta. O da sevdiğini sandığı Nihan tarafından sevilmek istendi, bunun için Nihan’ı zorladı, birçok kötülük yaptı. Elbetteki kötülüğün bahanesi olmaz. Ama bu da Emir’in ilgiye muhtaç olduğu gerçeğini değiştirmez. 

4- ZeyMir uyumu! 

Fotoğraf: Star TV

Kimileri “Emir Zeynep’i hiç sevmedi!” dedi. Kimi de “Kendine bile itiraf etmekten korktu.” dedi. Bence ikincisi… Emir gençliğinden beri kendini Nihan’ı sevdiğine inandırmıştı. Aniden hayatına Zeynep girince ve onu kimsenin sevmediği kadar sevince haliyle bir alışamama durumu oldu. Onların arasındaki o ateş, o aşk, o tutku başka hiçbir çiftte bu kadar yoğun değildi. Onlar her duyguyu zirvede yaşadı. Belki çocukları düşmeseydi her şey daha güzel olabilirdi ZeyMir için… Hikayeleri mutlu bitebilirdi. Yine de bu uyumlu iki ismi yan yana izleyebildik diye mutluluk duyanlardanım ben. Belki yeniden bir araya gelirler, kim bilir… Hazal Filiz Küçükköse ve Kaan Urgancıoğlu’nun da uyumlarına sağlık, iyi ki! 

5- Elbette Kaan Urgancıoğlu faktörü!

Fotoğraf: Star TV

Şimdi şöyle bir durum var. “Emir Kozcuoğlu karakterini başka hangi isim oynardı?” diye düşünüyorum da birkaç kişi geliyor aklıma… Ama onlar bu kadar karaktere bürünür müydü bilemiyorum. Emir’in sevilmesinde en büyük etkenin Kaan Urgancıoğlu oyunculuğu olduğunu düşünenlerdenim. Hatta o kadar benimsemiş, o kadar çok şey öğrenmiş ki canlandırdığı rolden, bir röportajında da böyle demiş, “Ben Emir değilim; ama Emir’den sonra, Kaan olarak ben de aynı ben olmayacağım.” 🙂 Emeklerine sağlık Kaan Urgancıoğlu… Her ne kadar kötü bir karakter olsan da seni çok özlüyoruz Emir Kozcuoğlu… 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.