Westworld 2. sezon 3. bölüm incelemesi!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Geçen haftakine eşdeğer sayılabilecek bir Westworld bölümünü daha geride bıraktık. Dolores’in insanlarla olan intikam savaşı, Maeve’in ise kızını arayış çabası bu bölümde de devam etti. Yine izleyiciyi sıkmayan ve kedini izlettiren bir bölümdü. Ama kuşkusuz çok daha iyilerini de gördü bu gözlerimiz…

Bölümü hiç aşina olmadığımız bir parkta açtık. Westworld’ün bünyesinde başka parkların da olduğunu biliyorduk ancak ilk defa başka bir parka bu kadar yakın ve birinci elden tanıklık ettik. Geçen bölümlerde “Bunun burada ne işi var?” diye sorduğumuz ölü kaplanın, nereden geldiğine yönelik sorularımız bu bölüm itibariyle yanıtını buldu. Hindistan temalı bir başka parktan hikâyeye konuk olan kaplan, Westworld’te artık sınırların kalktığının bir başka göstergesiydi. Samurayları, kızıl derilileri, kaplanları, kovboyları aynı çatı altında buluşturan Westworld; çöl ortasında kutup ayısı görsek şaşırmamamız gerektiğini bizlere alenen belirtiyor.

Kim olduğunu soranlara kendisini Wyatt olarak tanıtan Dolores’in; babasıyla olan diyalogları sonrası esasında ne tam anlamıyla Dolores, ne de tam anlamıyla Wyatt olamadığını anlıyoruz. Babasının gerçek babası olmadığını bildiği halde ona hâlâ eski sevecenliğiyle yaklaşan Dolores’in; eski yaşamıyla yeni yaşamını harmanlayıp ortaya yepyeni bir karakter çıkarttığını görüyoruz. Yeri geldiğinde Dolores şefkatini, yeri geldiğinde ise Wyatt acımasızlığını gösteren yepyeni bir karakter…

İnsanlar ile robotlar arasında izlediğimiz savaş, eldeki imkânlar silahlar açısından pek de eşit şartlarda geçmese de Dolores’in savaşta sergilediği liderlik aradaki bu farkı bir nebze de olsa törpüleyebildi. İnsanlar açısından değerini hâlâ tam olarak kestiremediğimiz Dolores’in babası Peter, ileriki bölümlerin gidişatı konusunda büyük rol oynayacak gibi görünüyor. Dolores’in kurşunlara meydan okurcasına ilerlediği sahne ise gerçekten tekrar tekrar izlenesi bir sahneydi!

Şu anlık Bernard açısından pek de iyi gitmeyen işler, bakalım ne zaman rayına oturacak? Bernard’ın, Dolores’in elinden kurtulacağını bildiğimiz halde bunun nasıl olacağını şimdilik kestiremiyoruz. Bernard, Dolores’in talimatıyla tekrar insanların içine bilerek sokulmuş olabilir… Teddy’nin bölüm sonunda yaptığı hareket, kendisine zaten olan güvenimi hepten tüketti. Teddy’nin bu hassasiyeti -eğer önlenmezse- ilerleyen zamanlarda Dolores’in başına ciddi işler açabilir.

Bu bölümde nispeten Dolores’in gölgesinde kalan Maeve’in, kızını arama yolcuğu ekibe katılan yeni kuvvetlerle birlikte daha da hız kazanacak gibi görünüyor. Bölüm sonunda gelen samurayları saymazsak tabii… Fakat bu tehlike de tıpkı kızıl derililer bir şekilde atlatılacaktır. Maeve’in yolculuğunun bu kadar kısa süreceğine pek ihtimal vermiyorum. Zira Maeve sayesinde göreceğimiz daha çok Westworld hikâyesi var… Gelecek bölüm, bu bölümde göremediğimiz William’ın hikâyesine olan tanıklığımız devam edecek. Gelecek bölümde görüşmek üzere!


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı