Sarp Yılmaz’ı neden özlüyoruz?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz sezonun fenomen dizilerinden olan İçerde’nin Sarp’ını neden özlüyoruz? Kardeşini bulma hikayesi, acıları, zekası, hırsı, intikamı, sabırlı bir şekilde ilerleyişi ve güçlü duruşuyla unutulmaz karakterlerden… Peki Çağatay Ulusoy’un hayat verdiği Sarp Yılmaz karakterini neden özlüyoruz? Buyurun yazıya! 

1- Ailesine olan düşkünlüğü!

Küçük yaşta babasızlıkla sınanan, onun mafya babasının adamı olduğunu öğrenen ve onun yokluğuyla büyüyen Sarp’ın daha sonra da kardeşi Umut’un kaçırılmasıyla darmadağın oluşunu izlemiştik. Hayatta sadece annesi kalan, ondan başka kimsesi olmayan Sarp’ın kardeşinin aslında yaşıyor oluşunu öğrenmesini ve Umut’u buluş hikayesine şahit olmuştuk. 

Fotoğraf: Show TV

Her erkek annecidir aslında, ilk aşık oldukları kadın anneleridir. Tek sırdaşları, tek ağladıkları omuzdur belki… Sarp’ın annesiyle olan arasındaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu, kardeşi için gerekirse canını bile verebileceğini biliyorduk. Herkes illaki düşkündür ailesine, öyle de olmak zorundadır bir nevi ama Sarp bir başka güzel seviyordu.

2- Umudu ve sabrı!

Fotoğraf: Show TV

Küçük yaşta saklambaç oynarken kaybolan kardeşinin öldüğüne inanmadı hiçbir zaman… İçindeki umudu kaybetmedi. Her ne kadar sabırlı bir yapıya sahip olsa da onun ani patlamalarına da şahit olduk. Kolay değildi “İçerde” olmak, polis memuruyken düşmanın içine sızmak… Annesinin gözünde ülkesi için çalışan başarılı bir polisken aniden hapse düşmek… Tehlikeli bir ortamda, her an yakalanabilme ihtimaliyle karşı karşıya kalan, babasından kalan o “mesleği” devam ettiren, intikam arzusuyla yanıp tutuşan bir insanın en çok ihtiyacı olan şeyin sabır olduğu da bir gerçek. 

3- Başarısı ve zekası!

Fotoğraf: Show TV

Celal Duman’ın karşısındaki en büyük artısı kıvrak zekasıydı elbette. Arkasından dolaplar çevirisi, her oyunu lehine çevirmeye çalışması, ters köşelerin arkasından onun çıkışı, her tezgahının başarıyla sonuçlanması Sarp’ın işinde başarılı olduğunun da kanıtıydı. 

4- Hırsı ve intikam alma isteği!

Fotoğraf: Show TV

Sarp’ın iki amacı vardı, kardeşine kavuşmak ve Celal’i bitirmek… Otuz dokuz bölüm süren bir maceranın sonunda iki amacına da ulaşmıştı. Bu uğurda ne çileler çekti, ne zorluklar yaşadı, ne badireler atlattı ama yine de kavuştu kardeşine. Umut’la bir oldu Celal’i de bitirdi. Hırsı en büyük yardımcısıydı Deli Oğlan’ın. 

5- Fenomen bir karakter haline gelmesi!

Fotoğraf: Show TV

Geçtiğimiz sezonun fenomen karakterlerindendi Sarp Yılmaz. Deri ceketleri, gömlekleri, gözlükleri, saç stili ve favori rengi olan siyahla gözümüze hitap etmeye devam ediyordu. Çağatay Ulusoy bu, ne yapsa yakışırdı ama böyle bir başkaydı. Dillerde “Tak tak taka tak!” ritmi vardı, saçlar ise Sarp stiliydi. Replikleriyle de çok konuşuluyordu. 

6- Elbette Çağatay Ulusoy!

Fotoğraf: Show TV

Bir karaktere bürünmek için ne kadar çalışılması gerekiyorsa o kadar çalışmıştı Çağatay Ulusoy… Aldığı derslerle, özel eğitimlerle ne kadar iyi olduğunu da kanıtlamıştı. Oyunculuk performansıyla hayran bıraktırmıştı bizleri kendine bir kez daha. Otuz dokuz bölüm sürmüştü İçerde. Haliyle doyamadık Sarp Yılmaz’a. İyi ki hayat vermiş Çağatay Ulusoy emeklerine sağlık. Seni çok özledik Deli Oğlan!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.