Bu sezonun izlemeyi sevdiğimiz anneleri!

4 dakikada okuyabilirsiniz


Dünyaya geldiğimiz ilk dakikadan, hatta karınlarında olduğumuzu bildikleri ilk andan itibaren bizi koşulsuz, şartsız seven koruyan kollayan annelerimizin günü yine geldi, çattı. Biz de ekranlardan takip ettiğimiz, izlerken annelerimizden bir şeyler bulduğumuz ve keyif aldığımız anneleri listelemek istedik! Buyurun bakalım!

1- Bahar Çeşmeli / Kadın

FOX Türkiye dizisi Kadın’da Özge Özpirinçci’nin canlandırdığı Bahar karakteri, bu sezon için düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk anne olsa gerek… Genç yaşta çocuklarıyla yapayalnız kalıp, türlü türlü dertlerle savaşıp hala ayakta kalabilen kadın gibi kadın Bahar, bütün annelerin duygularına adeta tercüman oldu! Bahar, Özge Özpirinçci’nin şahane yorumuyla akıllarımızdan silinmeyecek bir anne figürü oldu.

2- Sultan Koçovalı / Çukur

Show TV dizisi Çukur’da Perihan Savaş’ın canlandırdığı Sultan karakteri adeta adı gibi bir sultan, evin hakimi. İşi zor. Bir yandan kocası, bir yandan oğulları, öte yandan gelinleri. Hepsini yer geldiğinde dizginlemek, işleri rayına koymak çok meşakkatli. Ama Sultan Koçovalı bunun için var! Eleştirilecek yönleri elbette var ama bulunduğu dünya içinde hatasız hareket etmek diğerleri gibi onun için de imkansız…

3- Azize / Vatanım Sensin

Kurtuluş yılları, zorlu zamanlar, her köşesinden kahramanlık fışkıran hikayeler… Kanal D dizisi Vatanım Sensin’de Bergüzar Korel’in canlandırdığı Azize karakteri hem bir anne, hem de vatanı uğruna canını feda edebilecek bir vatansever. Onun için her şey iki kat daha zor. Onu ekranda izlerken fedakarlıklarına imrenmiyor değiliz!

4- Fazilet Çamkıran / Fazilet Hanım ve Kızları

Fazilet Hanım ekranda genelde gördüğümüz “fedakar anne” tiplemelerinden daha farklı biri… Tartışabileceğimiz kararları, fedakarlık ve her şeyin iyi olması adına yaptığı bir takım hareketler ve sonrasında hatalarını düzeltmek için yaptıkları ile kusursuz bir profilden uzak… Ancak konu kızlarına sevgisi noktasına gelince kimi zaman kendisiyle uzlaşmamak elde değil. Nazan Kesal ise karakteri o kadar gerçek bir şekilde canlandırıyor ki kendisine hayran kalmadan duramıyoruz.

5- Filiz Elibol / Bizim Hikaye

FOX Türkiye dizisi Bizim Hikaye’de Hazal Kaya’nın canlandırdığı Filiz, henüz bir anne olmasa da kardeşlerinin annelerini üstlenmiş durumda… Zorlu koşullarda, her türlü aksiliğin yaşandığı bir evde yaşam mücadelesiyle karışık kardeşlerine annelik yapmaya çalışan Filiz, belki de en “ekranların anne olmadan en iyi annelik yapan karakteri ünvanını” hak eden karakteri olabilir.

6- Meltem / Çocuklar Duymasın

Sadece bu sezonun değil, yılların annesi Meltem, Pınar Atacan’ın hayat vermesiyle artık bir kült halini aldı. Çocukları küçükken de izledik, büyümüş hallerini de izliyoruz. Hem disiplinli, hem de sevgi dolu mizacıyla kalpleri kazanan bu karakter akıllarda yer etmiş durumda.

7- Nefes Zorlu (Kaleli) / Sen Anlat Karadeniz

Nefes bu senenin en çok dikkat çeken karakterlerinden biri… Yaşadıkları, başına gelen tüm fenalıklara karşı dimdik ayakta duruşu ise aslında tek bir sebepte birleşiyor, oğlu Yiğit… Oğlunun gözlerine bakınca hayata karşı umut duymayı tekrar tekrar başarabilen ve düştüğü yerden canı acısa bile ayağa kalkabilen bu kadını alkışlamamak zor… İrem Helvacıoğlu ise Nefes karakterini bambaşka bir yere taşıdı, kimi zaman ekran karşısında gözyaşlarına dokunmak istedik.

8- Arzu / Ufak Tefek Cinayetler

Star TV dizisi Ufak Tefek Cinayetler’de Tülin Özen’in canlandırdığı Arzu karakteri, diğer karakterlere nazaran anaçlığıyla öne çıkanlardan. Çocukları için her şeyi göze alan, onların mutluluğunu kendi mutluluğunun önünde tutan bir anne olan Arzu, izleyenlerin de takdirini kazanmış durumda.

9- Deniz Demir / Avlu

Demet Evgar’ın canlandırdığı Deniz, hem kızından ayrı hem de suçu olmadığı halde hapse düşmüş durumda. Hem hasret çekmeyi, hem de masumiyetini ispatlamak için savaşmayı bize gösteren bu karakter, tutsak olsak bile kızı için her şeyi yapmaya hazır, onun için kendini feda etmekten hiçbir zaman çekinmiyor.

10- Esma Boran / İstanbullu Gelin

Star TV dizisi İstanbullu Gelin’de İpek Bilgin’in canlandırdığı Esma Boran karakteri en başlarda herkesin nefretini kazanan despot bir anne olarak karşımızdaydı. Daha sonra 3 oğlu ile paylaştığı hayatına gelini Süreyya girince onun da gelişimini ve içindeki fedakarlığı ve saklı kalmış yaşanmamışlıkları izleme fırsatı yakaladık. Şimdi ona daha yakınız ve onu daha iyi anlıyoruz.

Senin favorin hangi anne karakteri? Ankete oy kullanmak istersen buraya tıklayabilir ya da hemen aşağıdan oy kullanabilirsin.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı