İstanbullu Gelin’in Süreyya’sını neden bu kadar sevdik?

İstanbullu Gelin’in Süreyya’sını neden bu kadar sevdik?

İstanbullu Gelin’in Süreyya’sını neden bu kadar sevdik?

15 05 2018 Deniz Yüksel
Deniz Yüksel
Deniz Yüksel 15 05 2018

Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Deniz’in paylaştığı İstanbullu Gelin, güçlü hikayesi ve sağlam kadrosuyla başladığı ilk günden itibaren ilgiyle izleniyor. Süreyya karakterini canlandıran Aslı Enver ise adeta bu rol için doğmuşçasına karakteri giysi gibi giymiş durumda. Biz de onu ilk günden neden çok sevdik, madde madde sıralayalım istedik. Buyurun bakalım!

1- Sevgi dolu bakışını!

Süreyya hayatın zorluklarıyla büyümüş ama yüzündeki gülümsemesi hiç dinmeyen bir karakter. Tanıştığı herkesin önce iyi tarafını gören onlara hep sevgi dolu bakan bir insan. Faruk’la tanıştıktan sonra bu bakışları daha derin, daha yoğun olmaya başladı. Faruk’a bakışını ise sadece sevgi dolu diye niyelendirmek az gelir, aşk dolu, bağlılık dolu bakışları izleyenler için de mutluluk kaynağı oldu.

2- İçten gülüşünü!

Dedik ya zorluklarla büyümüş olsa da gülümsemeyi terketmeyen bir kadın Süreyya. O gülünce sanki sahne aydınlanıyor, olaylar daha katlanılası geliyor. Konağa geldikten sonra da o içten gülüşünü de herkese gösterdi ve böylece herkesin sevgisini kazanmayı başardı. Gerçekten eğlendiğinde ise kıkırdamasını duymak bizi de güldürmüyor değil!

3- Her daim kibar ve narin duruşunu!

Süreyya herkese şartlar ne olursa olsun kibar davranan, soğukkanlılığını kolay kolay yitirmeyen bir karakter. Herkesin içindeki iyiliği çıkarıyor dedik ya! O da sanki “tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır” sözünü kendisine kural yapmışçasına her zaman nazik olmaktan yana. Tabii ki arada köpürdüğü oluyor ama o durumda bile nezaketinden ödün vermiyor!

4- Aşkına, sevgisine sahip çıkışını!

Süreyya ile tanıştığımızda tek başınaydı. Evet, arkadaşı, teyzesi falan vardı ama bir sevdiği yoktu. Sonra Faruk Boran çıktı karşısına, aşık oldular. Faruk ne kadar sahip çıktıysa Süreyya’ya, Süreyya da Faruk’a o derece sahip çıktı. Aşkını Faruk’un annesine rağmen dolu dizgin yaşadı, kötü zamanlardan hep sapasağlam çıkmasını başardı. Faruk’la adeta bir bütün oldular!

5- Dokunduğu her insanın iyi tarafını ortaya çıkarmasını!

Süreyya’nın herkese yardımcı olan, herkesin özünde iyi olduğuna inanan tavrı herkesi dönüştürmeyi başardı. Konağa gelir gelmez dokunduğu insanlar onunla beraber gelişti, iyi yönlerini farkeder oldu. Konağın hizmetli kızını okula döndürmeyi, kardeşlerle dost olmayı başardı. Esma Hanım’ın Süreyya sayesinde dönüşümü ise adeta bir mucizeydi. Süreyya elinde bir sihirli değnek varmışçasına herkesi değiştirdi.

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt