Bölüm 8: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

5 dakikada okuyabilirsiniz


Yıllar geçiyor, bir zamanlar çok sevdiğimiz, izlemek için dakikaları saydığımız diziler final yapıyor. Diziler bitiyor bitmesine ama bazı karakterler gerçekten unutulmuyor. Canlandırılan roller ve adeta hayat verilen karakterler yıllar geçse de hafızamıza kazınıyor. Sekizinci bölümüyle karşınızda olduğumuz yazının ilk yedi bölümüne göz atmak isterseniz aşağıdaki linklere tıklayıp hangi karakterlerin yazı serisinde yer aldığını da görebilirsiniz. Hadi gelin birlikte oyuncuların en unutulmaz rollerine göz atalım. Kişiden kişiye değişebilir elbette ama burda geneli göz önüne aldık. Yazıya buyurun! Ve sekizinci dokuzuncu için beklemede kalın!

Bölüm 1: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 2: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 3: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 4: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 5: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 6: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 7: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

1- Pınar Altuğ – Meltem / Çocuklar Duymasın 

Fotoğraf: Kanal D

İlk bölümü 16 Ocak 2002’de yayınlanan, zaman zaman ara verse de kaldığı yerden devam eden, halkımızın bıkmadan izlediği, çocukluğumuzun unutulmaz dizilerinden Çocuklar Duymasın… Eee, hal böyle olunca da karakterleri fazlasıyla benimsiyoruz. Pınar Altuğ’un Omuz Omuza’da canlandırdığı Nisan Öz rolü benim için ayrı olsa da en unutulmazı hala canlandırdığı Meltem karakteridir. Sizce de öyle değil mi? 

2- Timuçin Esen – Komiser Çınar / Hırsız Polis

Fotoğraf: Kanal D

2005-2007 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan, jeneriğiyle çok konuşulan ve hala ezberimizde olan o dizi, Hırsız Polis… Mavi isimli bir hırsız ile Çınar adında bir polisin aşkı anlatılmıştı. Timuçin Esen’in en unutulmazı da Çınar’dı elbette. 

3- Halil Ergün – Ali Rıza Tekin / Yaprak Dökümü 

Fotoğraf: Kanal D

“Yeter! Duymak istemiyorum.” repliğiyle ve felçli haliyle yatağından attığı o hüzünlü bakışlarıyla içimize işledi Ali Rıza Bey… O dertli bir kul, çileli bir babaydı. Tek hatası büyük bir şehre taşınmaktı belki de… Büyüdüğü evin gül kokan bahçesinde verdi son nefesini, ölümüyle yüreklerimizi dağladı. En sevdiğim karakterlerdendir hatta… Emeklerine sağlık Halil Ergün’ün.

4- Deniz Baysal – Kainat / Kaçak Gelinler 

Fotoğraf: Star TV

Bir yaz akşamı başlayan Kaçak Gelinler ile girdi hayatımıza Deniz Baysal, Kainat karakteriyle… Dostlarını çok seven, sevdiği adamla çocuklaşan, kırılgan ve tatlı bir kızdı Kainat… Her ne kadar şu an Hazan karakteriyle unutulmaz bir role imza atsa da Kainat değil midir şimdiye kadar canlandırdığı en unutulmazı?

5- Alper Saldıran – Ömer / Beni Böyle Sev 

Fotoğraf: Trt 1

2013-2015 yılları arasında yayınlanan ve seksen dokuz bölüm süren Beni Böyle Sev’de Ömer Karatepe adında zengin ama mütevazi bir mimarlık öğrencisini canlandırmıştı Alper Saldıran. Ayşem’e olan aşkını da unutmak pek mümkün değil… 

6- Aslıhan Gürbüz – Cazibe Abbasova / Yahşi Cazibe 

Fotoğraf: atv

İş bulabilmek için Azerbaycan’dan İstanbul’a gelen, Kemal’e aşık olan ama sonradan dolandırıcı olduğu ortaya çıkan Cazibe karakterine hayat verdi Aslıhan Gürbüz… Her ne kadar şu an canlandırdığı Merve Aksak karakteri fenomen olmuş olsa da onu asıl tanıdığımız rolü ve en unutulmazı değil midir Cazibe?

7- Hamdi Alkan – Cino / En İyi Arkadaşım 

Fotoğraf: Show TV

2003-2007 yılları arasında Show TV de yayınlanan En İyi Arkadaşım adlı fantastik dizide Cino karakterine hayat verdi. “Hu ha ha buyur küçük efendi!” repliğini çok duyduk ondan… O değil de geriye dönüp baktığımda “Ben neden bu diziyi izlemişim?” diye de sorguluyor insan kendini… Sonuçta bu diziyle büyüdük. Hamdi Alkan da aklımızda Cino olarak kaldı. 🙂 

8- Serkan Çayoğlu – Ayaz Dinçer / Kiraz Mevsimi 

Fotoğraf: FOX

Romantik prens Ayaz Dinçer karakterine hayat verdi Serkan Çayoğlu… Kiraz Mevsimi ile tanındı. Yakışıklı ve kaslı olduğu yetmiyormuş gibi hem çok zengin hem de aşık olunası bir bey olarak izledik onu. Haliyle de izleyen herkesi kendine hayran bıraktı. Umarım paralel evrende hem Öykü, hem de çocukları Özge ve Serkan ile mutludur Ayaz… Emeklerine sağlık Serkan Çayoğlu.

9- Yasemin Kay Allen – Sibel Özer Kılıç / Şeref Meselesi 

Fotoğraf: Kanal D

Kanal D’de yayınlanan ve yirmi altı bölüm süren Şeref Meselesi’nde Sibel karakterine hayat vermişti Yasemin Allen… Yiğit’e olan aşkı, ayrılıkları ve evlilikleri epey konuşulmuştu. Sonrasında dizinin yirmi birinci bölümünde öldürülerek veda etmiş ve bizi de gözyaşlarına boğmuştu.

10- İsmet Ekin Koç – Tilki / Sana Bir Sır Vereceğim 

Fotoğraf: FOX

FOX TV’de yayınlanan fantastik dizi Sana Bir Sır Vereceğim’de görünmez olma özelliği olan özel bir çocuğa, Tilki’ye hayat verdi Ekin Koç… Her ne kadar “Benim kimseye ihtiyacım yok!” dese de o da sevgiye ve ilgiye muhtaçtı her insan gibi. Aylin ile olan aşkı, asi ruh hali ve yakışıklılığıyla hala unutulmazlarımızda Tilki… Ekin Koç’un da emeklerine sağlık…