18 Mayıs haftası hangi filmler vizyona girdi?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Vizyona 18 Mayıs itibariyle dördü yerli olmak üzere toplam on yeni film girdi. Merakla beklenen süper kahraman filmi Deadpool 2’nin dikkat çektiği haftada, başka hangi vizyona girdiğine gelin birlikte göz atalım!

1) Deadpool 2

Yönetmen: David Leitch

Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Josh Brolin, Zazie Beetz, Brianna Hildebrand

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Kız arkadaşı Vanessa’yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool’un düzeni, gelecekten gelen Cable’ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable’ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool’la birlikte maceraya atılır.

2) Bal Kaymak

Yönetmen: Onur Tan

Oyuncular: Tarık Ünlüoğlu, Beren Gökyıldız, Filiz Ahmet, Sabina Tozija, Kenan Çoban

Tür: Aile

Balkanların harika atmosferini kendine fon yapan Bal Kaymak, küçücük boyuna kocaman bir kalp sığdıran küçük kız çocuğu Bade’nin, dünyanın en iyi balını üreten aksi dedesi ve dünyanın en iyi kaymağını yapan küskün ninesi arasında kalışının umut dolu hikâyesini anlatıyor.

3) 3 Vakte Kadar

Yönetmen: Özlem Kayhan, Volkan Gültekin

Oyuncular: Köksal Baba, Doğa Konakoğlu, Hasan Gümet, Recep Aktuğ, Elif Çapkın, Meryem İrem Şahin

Tür: Komedi

Hasan, aynı mahallede yaşadığı Balım’dan yıllardır hoşlanmasına rağmen duygularını açıklayabilme fırsatını hiç bulamamıştır. Sonunda bu fırsatı yakalar, niyeti de ciddidir, ancak Balım’da gözü olan başka biri daha vardır, o da Köksal Baba’dır. Balım’ı yeniden kazanabilmek için Hasan, yakın arkadaşlarıyla birlikte farklı maceralara atılacaktır.

4) Kiraz Mevsimi

Yönetmen: Durmuş Akbulut

Oyuncular: Taylan Güner, Turan Özdemir, Pelin Ermis, Yakup Yavru, Tolga Demircan

Tür: Dram, Komedi

Akdeniz Bölgesi’ndeki bir kasabada yaşayan Yılmaz, yaptığı işlerde dikiş tutturamamış, hayal ettiği gibi traktör alacak parayı bir türlü biriktirememiş, kömür madeninde çalışmayı da istemeyen genç bir adamdır. Sevdiği kadın İpek’le evlenebilmek için, babası Yaşar’ın da ısrarlarına dayanamayarak madende çalışmaya razı olur. Ancak madende çalışmak tabii ki kolay değildir ve hayati tehlikeler taşımaktadır.

5) Mezarlık

Yönetmen: Fuat Yılmaz

Oyuncular: Nihal Candan, Hakan Eksen, Seyithan Özdemir, Gökhan Eksen, Barış Çon

Tür: Korku

Zihinsel engelli bir mezarcı olan Azap, çıkan bir yangın sonucu eşini ve yine zihinsel engeli olan kızını kaybeder. Azap, aradan geçen zaman zarfında ailesinin aslında bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Bunun üzerine Azap, eşinin ve çocuğunun intikamını almak için hareket geçer.

6) Daha Yeni Başladık (Just Getting Started)

Yönetmen: Ron Shelton

Oyuncular: Morgan Freeman, Rene Russo, Tommy Lee Jones, Glenne Headly, Joe Pantoliano

Tür: Komedi, Aksiyon

Bir zamanlar çok ünlü mafya babalarının avukatlığını yapmış, sonrasında FBI’ın tanık koruma programına dahil olan ve yöneticisi olduğu lüks Villa Capri tatil köyünde emekliliğinin tadını çıkaran Duke Diver için hayat hiç olmadığı kadar iyi gitmektedir. Günlerini birçok farklı eğlenceli işle uğraşarak, kumar ve golf oynayarak geçiren Duke için bu güzel günler, eski FBI ajanı Leo’nun gelişiyle sona erer. Leo, her konuda Duke’tan daha iyi olduğunu ispatladıkça karizması sarsılan Duke için daha kötü günler de yoldadır. Geçmişte içli dışlı olduğu mafyanın yerini bulduğu ve hayatını tehdit ettiği anlaşılınca, bu durumu çözmek için Duke ile Leo’nun işbirliği yapması zorunlu hale gelir.

7) Partilerde Kız Tavlama Sanatı (How To Talk To Girls At Parties)

Yönetmen: John Cameron Mitchell

Oyuncular: Alex Sharp, Nicole Kidman, Elle Fanning, Ruth Wilson, Joanna Scanlan

Tür: Bilimkurgu, Komedi, Romantik

1970’lerin Londrası’nda, dönemin en güçlü akımlarından punk’ın etkisinde kalmış genç Enn, gittiği bir partide güzel Zan ile tanışır. İlk görüşte aşık olan Enn, bu oldukça farklı kızın başka bir ülkeden geldiğini düşünmektedir, oysa Zan aslında bambaşka bir galaksiden gelmiştir. 48 saat içinde dünyayı tanımaya çalışan Zan ile Enn birbirlerine yakınlaşacaklardır.

8) Saplantı (The Lullaby)

Yönetmen: Darrell James Roodt

Oyuncular: Reine Swart, Deànré Reiners, Thandi Puren, Dorothy Ann Gould, Brandon Auret

Tür: Korku

Genç bir kadın olan Chloe ilk çocuğunun doğumunun ardından sıkıntılı bir sürece girer. Annesi ile birlikte yaşamaya başlayan Chloe bebeğinin aralıksız ağlaması, artan suçluluk duygusu ile depresyona girer. Bir süre sonra paranoyak bir hale gelen kadın, bir takım sesler duymaya, çocuğunun etrafında tuhaf varlıklar olduğunu görmeye başlar. İşittiklerinin ve gördüklerinin bir süre sonra gerçek olduğunu düşünmeye başlayan genç kadın oğlunu her türlü tehlikeden korumak için her şeyi yapmaya hazırdır.

9) Yakışıklı Prens (Charming)

Yönetmen: Ross Venokur

Oyuncular: Demi Lovato, Avril Lavigne, Ashley Tisdale, Wilmer Valderrama, Sia

Tür: Animasyon

Son derece yakışıklı ve çekici bir prens olan Philippe Charming, küçüklüğünde lanetlendiğinden beri karşısına çıkan her kadını kendisine aşık etmiş, bu yüzden arkasında çok sayıda kalbi kırık aşık bırakmıştır. Hatta bunlar arasında Sindirella, Uyuyan Güzel ve Pamuk Prenses de vardır. Bu duruma son vermek isteyen Kral, oğluna son sözünü söyler: 21. doğum gününe kadar seçimini yapıp gerçek aşkı bularak büyüyü bozması, böylece kendisine aşık olan kadınları bu büyüden kurtarması gerekmektedir, yoksa kraliyet üzerindeki haklarını kaybedecektir. Yakışıklı Prens de gerçek aşkı bulmak için, yanına Lenore’u alarak birlikte birbirinden zorlu maceralara atılır.

10) Ödüllü Kısa Filmler

Yönetmen: Ely Dagher, Luke Doolan, Tom Van Avermaet, Patrick Vollrath, Fabrice Joubert

Oyuncular: Matthias Schoenaerts, Laura Verlinden, Elie Bassila, Simon Schwarz, Julia Pointner

Ödüllü Kısa Filmler, birçok ödül kazanmış, Oscar adayı olan 5 kısa filmi seyirciyle buluşturuyor. Filmler arasında aşkın gücüne inanan bir adamın hikâyesinin anlatıldığı “Death Of A Shadow”, çocuğunu kaybetme korkusu yaşayan bir babanın verdiği mücadenin anlatıldığı “Everything Will Be Okay”, önyargıları kırmaya çalışan Fransız animasyonu “French Roast”, 8. yaş gününü kutlayan çocuğun dileğinin gerçekleşmesinin hikayesinin anlatıldığı “Miracle Fish” ve savaşın ardından hayatın gerçeklerinden uzaklaşmaya çalışan bir gencin yaşamının anlatıldığı “Waves 98” yer alıyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.