Westworld 2. sezon 5. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Farklı hikâyeler, benzer hayatlar… Sanırım bunu kimin için söylediğimi anlamışsınızdır: Maeve için! Maeve’in annelik duygularının bir kez daha kabardığı, Uzak Doğu’nun tüm renklerini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir bölümü ardımızda bıraktık. Kısacası Westworld, bu bölümlük Eastworld oldu!

Birkaç bölüm önce zaafiyeti bariz bir şekilde gözümüze çarpan Teddy, ilerleyen bölümlerde Dolores ve davası açısından ciddi bir tehdit arz ediyordu. Bu sebeple Teddy’nin bu zaafiyetinin bir an önce bir şekilde önüne geçilmesi gerekiyordu. Kendisine karşı olan duygularından tam olarak emin olamayan Dolores; Teddy konusundaki kararını, duygularını kesinliğe kavuşturduğu an hiç soğutmadan vermesini bildi. Sepetteki çürük bir meyvenin, tüm sepeti mahvetmesini istemeyen Dolores’in bu kararı, baş koyduğu bu davasında aşkını bile hiçe sayabileceğini gösteriyordu. Aşkının, kararlarının önüne geçmesini istemeyen bir Dolores vardı karşımızda. Daha cesur, daha zeki bir Dolores…

Bölümü, bölüm yapan asıl hikâye ise senaryonun Maeve tarafında yaşanıyordu. Samuraylarla baş başa kalan Maeve ve beraberindekileri, beklediğimizin aksine daha duygusal, daha hareketli bir macera bekliyordu. Japon-Çinli savaşından bir anda bir anne-kız duygusallığına evrilen hikâye, işte tam da bu noktada bunun esasında Maeve’e yapılan bir imtihan olduğunu gözler önüne seriyordu.

Farklı hikâyelerdeki, farklı karakterlere benzer senaryolar yazıldığının farkına varan Maeve; kendisini kızı için mücadele eden Japon bir annenin yerine koyuyor ve onun için savaşıyordu. Ve bu durum göz önünde bulundurulduğunda anlıyoruz ki; görünüş olarak insanlardan farksız olan robotlar, hissiyat konusunda da insanlardan farksız olmaya başlamışlardı… Bir de Maeve’in düşünce gücüyle robotları kontrol etme hususu var tabii. Robotları konuşarak kontrol edebilme yeteneğine sahip bir Maeve’in; bunu bir de düşünce gücüyle yapabilmesi, Maeve’in hikâyedeki etkisini birden ona çıkartıyor. Gel gelelim bölüm sonu da bize bunun ipuçlarını veriyor zaten. Ama bu sadece bir başlangıç! Maeve’in bu gücü, ona kızını bulması ve sonrası konusunda karşı koyulmaz bir lütuf bahşediyor.

Genel anlamda güzel ve sıkıcı olmayan bir bölüm izledik. Maeve’in hikâyesinin, gitgide Dolores’inkinin önüne geçmeye başladığını söyleyebiliriz. Fragmandan hareketle gelecek bölüm; Mave, Dolores ve Bernard üçgeninde geçecek gibi görünüyor. Sezon altıncı Westworld bölümünde görüşmek üzere…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı