Yabancı dizilerle özdeşleşmiş 10 şarkı!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Hayranı olduğumuz dizileri bazen gün içinde bile aklımızdan çıkaramazken buluyoruz kendimizi. Bunda en büyük pay efsane parçalarla daha da efsaneleşen sahneler olsa gerek… Çaldığı dizilerle yeniden anlam kazanmış, kendini tekrar tekrar dinleten yabancı dizi soundtracklerinden on tanesini derledik! Buyurunuz beraber tekrar dinlemeye koyulalım.

1- Breaking Bad / Baby Blue

Açılışı klasiklerden biri Breaking Bad ile yapalım. 2008-2013 yılları arasında yayınlanan eski kimya öğretmeni ve öğrencisinin uyuşturucu üretmeye başlamasını konu alan dizinin finalinde çalan Baby Blue herkesi derinden etkilemişti. 

2- La Casa De Papel / Bella Ciao

La Casa De Papel bu yılın en çok izlenen dizilerinden oldu. Bunda kuşkusuz Profesör ve Berlin’in ‘’Bella Ciao’’ söyledikleri sahnenin de etkisi büyük. Dizinin banka soygunundaki amacı ve vermek istediği mesajları da düşününce bu kadar doğru ve etkileyici bir seçim olamazdı herhalde.

3- Dark / Goodbye

Bu yılın bir diğer ses getiren dizisi de Dark oldu. 33 yılda bir çocukların kaybolduğu bir kasabada geçen Alman yapımı bilimkurgunun konusu kadar soundtrackleri de beğeni topladı. Özellikle de Apparat-Goodbye’ın çaldığı introsu seyirciden tam puan aldı!

4- The Vampire Diaries / All I Need

Delena’nın dans sahnesinde çalan All I Need öyle beğenildi ki ilk sezonda çalan bu şarkı hayranlar tarafından dizinin finaline kadar Delena ile birlikte anılmaya devam etti. İkilinin dans ederlerken ki kimyaları ile şarkı birleşince insanı fazladan çarpmıyor desek yalan olur.

5- Supernatural / Carry On My Wayward Son  

On üç sezondur yayınlanan ve on dördüncü sezon onayını da alan Supernatural ile özdeşleşmiş Kansas şarkısı… Her sezon finalinde duymaya alıştığımız şarkı yıllardır bizi hem üzüyor, hem de heyecanlandırmıyor mu? Dördüncü ve beşinci sezon finalleri başta olmak üzere efsaneleşen soundtrackler arasındaki yerini çoktan aldı diyebiliriz.

6- 13 Reasons Why / The Night We Met

13 Reasons Why geçen senenenin en çok konuşulan dizilerinden olunca haliyle en çok dinlenen şarkılarından oldu The Night We Met… Şarkı da dizi de öyle güzeldi ki Hannah ve Clay’i hatırlayınca bu şarkıyı da anımsamamak çok zor!

7- Doctor Who / Doomsday

Bazı parçaların söze ihtiyacı yoktur. Adını ikinci sezon finali bölümünün adından alan “Doomsday” Doctor Who izleyicilerinin playlistlerinin baş köşesinde yer alan parçalardan. Neler hissettirdiğini o sahneleri izleyenler bilir!

8- Friends / I’ll Be There For You

90’ların efsaneleşmiş komedi dizisi Friends’in jeneriği de bizler için bir jenerik parçasından çok daha fazlası değil mi? Diziyi yılların eskitemediği gibi şarkıyı da dinlemelere doyamıyoruz! 🙂

9- This Is Us / Build A Home

Yine son dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olan This Is Us’ın ikinci sezonunda öyle bir sahnede çaldı ki bu şarkı, hiçbirimiz o malum bölümü izlemeye hazır değildik. Her dinlediğimizde Jack Pearson’ı ve o evi hatırlatacak.

10- Mr. Robot / If You Go Away

Mr. Robot’un pilot bölümünde çalan If You Go Away zaten heyecanlı bir konuya sahip olan diziyi daha da süslememiş miydi? 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı