Bölüm 2: Aklımızdan çıkmayan yaz dizileri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Yaz demek mutluluk demek, yaz demek enerji demek, yaz demek aşk demek. Yapımcılarda bunun farkında olacak ki yazın yayına giren diziler sezon dizilerinden daha farklı ve daha renkli oluyor. Bu sezon da yaz dizilerini beklerken eski sezonlarda hangi yaz dizilerini izledik göz atmaya devam edelim! Buyurun bakalım!

1- İnadına Aşk

Baş rollerinde Açelya Topaloğlu, Can Yaman, Nilay Duru, Eren Vurdem ve Cem Belevi’nin oynadığı FOX Türkiye’de yayınlanan İnadına aşk çiftleriyle, hikayesiyle ve karakterleriyle sevilen bir işti. İlk bölümü 2015 yazında yayınlanan dizi sezona kendisini taşısa da çok uzun soluklu olmadı ama seveni de diziyi çok sevdi.

2- Kalp Atışı

Başrollerini Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ege Kökenli, Ali Burak Ceylan ve Hakan Gerçek paylaştıkları Show TV’de yayınlanan Kalp Atışı dizisi televizyonda o dönem yayınlanan tek hastane dizisi olma ünvanını elinde tuttu. “AlEy” çiftiyle gönülleri fetheden dizi 28 bölüm sonunda ekranlara veda etti.

3- Kırgın Çiçekler

Bir yetimhanede ayni kaderi paylasan bir grup genç kızın hüzünlü öyküsü atv’de bir yaz dizisi olarak başladı, hikayesi üç sezona yayıldı. Kadrosunda Özgür Çevik, İpek Karapınar, Biran Damla Yılmaz, Mehmet Aykaç (SERKAN), Gökçe Akyıldız, Hazar Motan, Çağla Irmak, Aleyna Solaker, Arif Diren, Cansu Fırıncı gibi isimlerin yer aldığı dizi 113 bölüm sürdü.

4- Tatlı İntikam

Başrollerini Leyla Lydia Tuğutlu ve Serkan Andıç’ın paylaştığı Kanal D dizisi Tatlı İntikam’la sıcak bir bahar rüzgarıyla yaza merhaba derken tanıştık. Pelin ve Sinan’ın kesişen yollarının tatlı aşk hikayesini anlatan dizi 30 bölüm sonunda ekranlara veda etmişti.

5- Bodrum Masalı

Başrollerini Timuçin Esen, Şevval Sam, Nejat İşler, Murat Aygen, Alperen Duymaz, Dilan Çiçek Deniz ve Hilmi Cem İntepe’nin paylaştıkları Kanal D dizisi Bodrum’un güzelliklerini bize izleten, hikayesi ile dikkat çeken, naifliği ile gönlümüzü fetheden bir işti. 42 bölüm sonunda çok da hoş olmayan bir şekilde ekranlara veda etmek zorunda kaldı.

6- İlişki Durumu: Karışık

Kadrosunda Seren Şirince, Berk Oktay, Pamir Pekin, Eda Ece gibi isimlerin yer aldığı Show Tv dizisi, tam anlamıyla romantik komedi dizisi tanımına uyan yapımlardandı. Yayınlandığı dönemin yaz aylarına damga vuran dizi daha sonra İlişki Durumu: Evli dizisiyle çok kısa süre için de olsa tekrar geri dönmüştü.

7- Ulan İstanbul

Kadrosunda Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Salih Bademci, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Caner Özyurtlu, Zeynep Kankonde, Beyti Engin gibi sağlam isimlerin yer aldığı Ulan İstanbul dizisi, Kanal D’nin en iddialı yapımlarındandı. İddiasının da karşılığını aldı, çok sevildi, çok izlendi. 39. Bölüm sonunda ekranlara veda etti. “Yanarım yanarım!” şarkısıyla ve hikayesiyle koca bir yaza damgasını vurmuştu. 

8- Güllerin Savaşı

Başrollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder ve Barış Kılıç’ın paylaştığı, 2014 yapımı Kanal D dizisi Güllerin Savaşı Gülru ve Gülfem’in aşırı entrikalı hikayesini konu alıyordu. Alışılmışın dışında bir yaz dizisi olan dizi, diğerlerinden sıyrılarak farklılığını gösterdi ve sezona kendisini taşıdı. Dizi 68 bölüm ekranlarda kalmayı başardı.

9- Kocamın Ailesi

Başrollerini Yeliz Kuvancı ve Gökhan Alkan paylaştığı, My Husband Got a Family isimli Kore dizisinden uyarlanan Kocamın Ailesi, samimi, sıcak ve tatlı bir aile hikayesiydi. Fox Türkiye ekranlarından yayınlanmaya başlayan dizi 57. Bölüm sonu itibariyle ekranlara veda etti.

10- Güzel Köylü

Başrollerinde Berk Cankat ve Gizem Karaca’nın yer aldığı Güzel Köylü, Köyden şehire değil, şehirden köye gidişi anlatan bir hikayeydi. Star Tv ekranlarında 52 bölüm yayınlandı, ekranların köy dizisi açığını başarıyla kapatmasını bildi.

Yazının ikinci bölümünde senin favorin hangisi? Ankete hemen aşağıdan ya da buraya tıklayarak oy verebilirsin!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.