Westworld 2. sezon 6. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Her karakterin hikâyesine ortak olduğumuz, her anlamda dopdolu bir Westworld bölümünü geride bıraktık. Dört koldan işlenen hikâyenin hepsini görmemiz ise benim için bölümün en önemli artısıydı. Son zamanlarda belli karakterler üzerinde işlenen The Walking Dead’vari bir hava almaya başlamıştı çünkü dizi… Bölümün dikkat çeken detaylarına kısaca değinmeye başlıyorum.

Bölümün hemen başında izlediğimiz sahne esasında kontrolün kimde olduğunun en bariz ispatıydı. Dolores’i sınamaya çalışan Bernard’ın asıl sınanan taraf olması, Dolores’in ipleri eline aldığının ve alacağının göstergesiydi. Öyle ki; bunu Teddy konusunda da gördük. Teddy’nin istediği sadakatte bir adam olmasını isteyen Dolores’in, Teddy’i tekrar yapılandırarak istediği çizgiye çekmesi, krize yapılan tam yerinde bir müdahaleydi. Ancak bölümde izlediğimiz Teddy, bizlere hafif bir ürperti hissettirmedi de değil! Teddy’nin hiç gözünü kırpmadan adamı öldürmesi, onun böyle isteyen Dolores’i bile şaşırttığına göre Teddy’de istenilen çizgi biraz aşılmış görünüyor. Umarız kaş yapalım derken göz çıkartılmaz!

Yavaştan iyi kalpli yönünü de görmeye başladığımız William’ın; kızıyla, daha doğrusu kızı görünümündeki Ford’la olan konuşmalarından anladığımız kadarıyla Ford, William’ı kırmaya çalışıyor. Fakat William’ın ilk fırsatta Ford’u terk etmesinden anlıyoruz ki, William Ford’un bu hamlelerine pek de kolay pabuç bırakmayacak gibi görünüyor. İlerleyen bölümlerde bir nevi William-Ford kovalamacası bizleri bekliyor olabilir.

Bu serüvene çıkmasındaki tek gayesi kızını bulmak olan Maeve, en nihayetinde kızına kavuştu. Fakat gel gelelim kızı, Maeve’e pek de annesi gibi yaklaşmıyordu. Gerçekten ne bekliyordun Maeve? Karakterlere sürekli farklı hikâyeler yazan park yetkililerinden kızını es geçmelerini mi! Kuşkusuz bu dramatik anne-kız senaryosu farklı bir anneyle devam etmeliydi… Artık Maeve’in önünde daha zorlu bir süreç var: Kızını kendine kabul ettirme süreci!

Ve nihayet Anthony Hopkins’i tekrar görebildik! Ford karakterinin farklı figürlerde karşımıza sunulduğunu gördükçe açıkçası Anthony Hopkins’in Westworld serüveninin bittiğini düşünmeye başlamıştım. Neyse ki final sahnesi bu endişelerimizin üstüne su serpti. Gelecek bölümdeki Ford-Bernard sahnesini merakla bekliyor olacağız… Dolores önderliğindeki tren bizleri parkın sonuna götürecek gibi görünüyor. Ve bu da demek oluyor ki işte asıl aksiyon o zaman başlayacak… Gelecek bölümde görüşmek üzere!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı