Amerikan versiyonu çekilen İngiliz dizileri!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Severek izlediğimiz dizilerin daha öncesinde çekilmiş bir İngiliz versiyonunun olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için Amerikan versiyonu çekilen İngiliz dizilerini derledik. İşte Amerikan versiyonu çekilmiş sekiz İngiliz dizisi!

1) House of Cards

Politik drama House of Cards’ın İngiliz versiyonunun başrolünde Ian Richardson’ın yer alırken, Amerikan versiyonunkinde Kevin Spacey yer alıyor. Dört bölüm süren İngiliz House of Cards’ı 1990 yılında yayınlanmıştı.

2) Skins

2007 yılında yayınlanan gençlik dizisi Skins’in İngiliz versiyonunun kadrosunda Dev Patel, Kaya Scodelario, Daniel Kaluuya gibi oyuncular yer alıyor. Dizinin İngiliz versiyonu ekranda dört sezon yer almışken, Amerikan Skins’in kaderi o kadar talihli değildi. Zira 2011 yapımı dizi reyting kurbanı olarak iptal olmuştu.

3) The Office

2001 yılında yayınlanan ve İngiliz yapımı olan The Office’in yayın hayatı on dört bölüm sürmüştü. Dizinin kadrosunda ise Martin Freeman, Ricky Gervais ve Stephen Merchant gibi oyuncular yer almıştı. 8.8 IMDb puanlı Amerikan The Office’inin yayın hayatı ise 2005’te başlayıp 2013’te bitmişti.

4) Shameless

Ülkemizde özellikle Amerikan versiyonu geniş bir hayran kitlesi edinmiş Shameless’ın İngiliz versiyonunun başrolünde David Threlfall yer almış ve dizi on birinci sezonunun ardından 2013 yılında ekranlara veda etmişti. Halen yayın hayatına devam eden ve yakında dokuzuncu sezonuyla karşımızda olacak dizinin Amerikan versiyonun başrolünde ise William H. Macy ve Emmy Rossum yer alıyor.

5) The Thick of It

Doctor Who’dan tanıdığımız Peter Capaldi’nin kadrosunda yer aldığı The Thick of It, yirmi dört bölüm sürmüş ve 2012 yılında ekranlara veda etmişti. Dizinin Amerikan versiyonu ise Veep adı altında yayına girmişti. Veep’in başrolünde ise başarılı aktris Julia Louis-Dreyfus yer alıyor. Dizi yedinci sezonunun ardından ekranlara veda edecek.

6) Broadchurch

İngiliz yapımı polisiye drama Broadchurch’ün başrollerinde David Tennant ve Olivia Colman yer almıştı. Dizinin Amerikan versiyonu olan Gracepoint’in başrolünde yine David Tennant yer almıştı. Gracepoint on bölümün ardından 2014 yılında ekranlara veda etmişti.

7) Prime Suspect

Başrolünde Helen Mirren’ın yer aldığı İngiliz polisiye dizisi Prime Suspect, on beş bölüm ekranda kalmış ve 2006 yılında ekranlara veda etmişti. Dizinin Amerikan versiyonunun başrolünde ise Maria Bello yer alırken, dizi on üçüncü bölümünün ardından 2011 yılında ekranlara veda etmişti.

8) Being Human

2008 yılında yayı hayatına başlayan ve beş sezon süren fantastik dizi Being Human’ın başrollerinde Russell Tovey, Lenora Crichlow ve Aidan Turner alıyordu. Dizinin 2011-2014 yılları arasında ekranda kalan Amerikan versiyonunun başrollerinde ise Sam Witwer, Meaghan Rath ve Sam Huntington almıştı.

Kaynak: IMDb


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı