Westworld 2. sezon 7. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Bir yanda insan olmaya çalışan robotlar, diğer yanda robot olmaya çalışan insanlar… Sezonun yedinci Westworld bölümünü adeta gözümüzün pasını silercesine izlerken, kafamızın bir köşesinde de bu düşünce dolaşıp durdu. “Acaba gerçekten de insanoğlu bunu mu istiyor?” diye. Ölümsüzlük bundan geçiyorsa, sanırım evet!

Maeve yaratıcıları tarafından çizilen kaderi her ne kadar yıkmaya çalışsa da hayat buna bir noktaya kadar izin veriyor. Acaba izin vermeyen sadece hayat mı? William Maeve’i hâlâ Ford sanadursun, Maeve kendine bahşedilen yeteneğiyle William konusundaki kaderini aşmanın derdinde… Ama anlıyoruz ki bu yeteneğin de sınırları varmış. Düşünceyle bir yere kadar kontrolü elinde bulunduran Maeve, karşısındakini konuşarak yıkmayı başararak amacına ulaşmıştı ki; senaryonun devam etmesi gerektiği ve William’ın dizideki devamlılığı açısından bu bir noktaya kadar işe yarayabildi. William o kurşun yaralarıyla kan kaybından ölmemeyi nasıl başaracak, merak ediyorum doğrusu.

Maeve’in kaderi nasıl kızından ayrı kalmaksa, Bernard’ın kaderi de Ford’un kontrolünde yaşamakmış anlaşılan. Ford’un ölümünün ardından daha özgür ve bilinçli kararlar vereceğine inandığımız Bernard, çok da özgür kalamadan tekrar eski sahibinin denetimine girdi. Gerçi Bernard özgür kaldığı sıralarda da pek de etkin olamamıştı ya neyse! Belki de kendisi ve Dolores için böylesi çok daha iyidir. Böyle çok daha faydalı olacağını söyleyebiliriz… Bölüm başındaki kopya Bernard’ların sırrını öğrenmek için ise biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan.

İnsanoğlunun ölümsüzlük hayali uğruna yapay bedenlere girmeye razı olduğu gerçeğini dillendiren Ford, insanoğluna karşı kurguladığı bu oyunun fitili tam anlamıyla ateşlenmiş görünüyor. İnsan-robot kovalamacasına dönen bu oyunun sonunun ucu açık olması, söz konusu durumu nasıl biteceği bilinmeyen bir filme dönüştürüyor. Tarafları nasıl bir sonun beklediği bilinmez ama bu serüvenin çok şeylere gebe olduğu bir gerçek!

Genel anlamda Westworld standartlarına yakışır bir bölüm izledik. Yabancı dizi standartlarında uzun sayılabilecek bölümlerle karşımıza çıkan Westworld, izleyiciyi sıkmadan nasıl ekran karşısında tutabileceğini iyi biliyor… Fragmandan hareketle gelecek bölüm bir Kızılderili hikâyesi izleyecekmişiz gibi görünüyor. Umarız tempo bu derece yükselmişken bir geçiş bölümü izlemeyiz. Gelecek bölümde görüşmek üzere!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı