Bölüm 9: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Yıllar geçiyor, bir zamanlar çok sevdiğimiz, izlemek için dakikaları saydığımız diziler final yapıyor. Diziler bitiyor bitmesine ama bazı karakterler gerçekten unutulmuyor. Canlandırılan roller ve adeta hayat verilen karakterler yıllar geçse de hafızamıza kazınıyor. Dokuzuncu bölümüyle karşınızda olduğumuz yazının ilk sekiz bölümüne göz atmak isterseniz aşağıdaki linklere tıklayıp hangi karakterlerin yazı serisinde yer aldığını da görebilirsiniz. Hadi gelin birlikte oyuncuların en unutulmaz rollerine göz atalım. Kişiden kişiye değişebilir elbette ama burda geneli göz önüne aldık. Yazıya buyurun!

Bölüm 1: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 2: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 3: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 4: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 5: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 6: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 7: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

Bölüm 8: Sevdiğimiz oyuncuların unutulmaz rolleri!

1- Seda Bakan – Feyyza / Kardeş Payı 

En sevdiğim yerli dizilerden olan Kardeş Payı’nda Feyza karakteri ile izledik. Abileri dünyayı kurtarmaya çalışırken Feyza çalışıp eve ekmek parası getirirdi. O, şen şakrak, çok komik, içten, atarlı, Deniz’e platonik, çok güçlü bir karakterdi. Arada sahnelerini izlediğim doğrudur. Emeklerine sağlık Seda Bakan’ın… 

2- İbrahim Kendirci – Deniz / Kavak Yelleri 

Küçüklüğümüzün beyaz atlı prensi değildi, lakin hayrandık ona biz kızlar! Kavak Yelleri’nin yakışıklısı, Aslı’nın platoniği, Efe’nin kankası, Mine’nin ise en büyük aşkıydı. Yıllar geçse de büyüsek de İbrahim Kendirci’yi her gördüğümüzde ”Aaa Kavak Yelleri’ndeki Deniz değil mi ya o? ” diyeceğiz.

3- Engin Öztürk – Şehzade Selim / Muhteşem Yüzyıl 

Birçok oyuncu Muhteşem Yüzyıl ile adını duyurdu, daha da çok tanındı. Engin Öztürk de bu isimlerdendi. Kanuni ile Hürrem ‘in oğluydu. Engin Öztürk de mükemmel oturmuştu role, emeklerine sağlık… 

4- Buğra Gülsoy – Fatih Şekercizade / Aşk Yeniden 

Çok komik, fazla aşık, sevimli bir baba ve yayınlandığı dönem en çok güldüğümüz karakterlerdendi. Başına gelen belalardan, yaşadığı maceralardan her defasında kurtulmayı becerirdi. Bu aralar ekranda böyle bir karakter görmeye gerçekten çok ihtiyacımız var. Seni çok özledik Fatih, emeklerine sağlık Buğra Gülsoy! 

5- Şebnem Bozoklu – Yaren / Ulan İstanbul 

Karlos’un aşkı, ekibin dobrası, güçlü karakteri ve sesiyle unutamadıklarımızdan Yaren… Şebnem Bozoklu’nun yeteneği, sesi ve böyle bir karakter birleşince de izlemeye doyamamıştık. Çok özlemedik mi onu, onları?

6- Neslihan Atagül – Nihan Sezin Soydere / Kara Sevda 

Acıların kadını olarak izledik Neslihan Atagül’ü Kara Sevda’da… Güçlü duruşuna, yaralarına, pes etmeyişine, aşkından vazgeçmeyişine şahit olduk Nihan’ın… Neslihan Atagül ile tam anlamıyla döktürdü, emeklerine sağlık!

7- Kadir Doğulu – Güney Samyeli / Pis Yedili 

Kadir Doğulu’nun en unutulmazı değil midir Bayrampaşalı? Show TV’de yayınlanan Pis Yedili’de Güney karakteri ile izledik. Günçiçek ile olan inişli çıkışlı ilişkisini de çok sevmiştik.

8- Hazar Ergüçlü – Eylül Buluter / Medcezir 

Birçok karaktere hayat verdi Hazar Ergüçlü… Her karakterin altından da başarıyla kalktı. Mira’nın kankası, Şebek’in Kelebek’iydi. O hem tarz, hem de çok güzeldi. Öyle güzel Eylül olmuştu ki Hazar Ergüçlü, emeklerine sağlık. 

9- Furkan Kızılay – Havuç-Emre / Çocuklar Duymasın 

Çocukluğumuzun en sevdiğimiz dizilerindendi. Hala devam etmekte Çocuklar Duymasın… Turuncu saçları, gözlükleri ve cep telefon sevdasıyla (sonradan araba sevdası oldu) unutulmayacak karakterlerdendir Havuç… Furkan Kızılay ise bizim için hep Havuç olarak kalacak. 

10- Gizem Güven – Ceren / Sihirli Annem

Selena’da Leyla karakteri izlesek de en unutulmazı Ceren’dir bence. Cıvıl cıvıl karakteri, büyümüş de  küçülmüş halleri, kardeşleriyle olan atışmaları ile akıllara kazındı Ceren… Gizem Güven’in de emeklerine sağlık!


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı