Gözden kaçmasın: Yasak Elma'nın kadın oyuncularından açıklama var!

Gözden kaçmasın: Yasak Elma'nın kadın oyuncularından açıklama var!

Gözden kaçmasın: Yasak Elma'nın kadın oyuncularından açıklama var!

08 06 2018 Ayten Çakıcı
Ayten Çakıcı
Ayten Çakıcı 08 06 2018

Yaklaşık iki haftadır gündemi haklı yere meşgul eden bir olay var.  Yasak Elma setinde yaşananlar ve konunun her geçen gün yeni açıklamalarla daha da büyümesi... Konuyu kısaca şöyle özetleyebiliriz; (Kaynak Ntv)

Fotoğraf: FOX

"Yasak Elma dizisinin başrol oyuncularından Talat Bulut'un, set çalışanı bir kadını taciz ettiği iddia edildi. Sette tacize uğradığını öne süren 19 yaşındaki çalışan, sessiz kalmayacağını söyledi. Yaşananların ardından Talat Bulut'un avukatı yazılı bir açıklama yayınladı: Ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır. Sosyal medyada hızla yayılan 'taciz' iddiaları üzerine açıklama yapan dizinin yapımcısı ve MED yapımın sahibi Fatih Aksoy, konu hakkında taraflarla görüşeceğini söyledi. Aksoy, Bugün her iki tarafla da görüşeceğim. Bu çok ağır bir itham. Bu yüzden yanlış adım atmak, birilerini karalamak istemem. Sonra üzerime düşeni yapacağım" ifadelerini kullandı."

Bu süreçte Talat Bulut Star TV'de yayınlanan Duymayan Kalmasın programına katıldı. Hatta ikinci kere katıldığı programda programın sunucularından olan Cengiz Semercioğlu ile tartışmaları da güne damga vurdu.

Setten ismini vermek istemeyen ve Göç Zamanı'nda Talat Bulut ile çalıştığını belirten bir diğer isim ise Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz'a katıldı ve konunun sadece Yasak Elma setiyle alakalı olmadığını belirtti.

Tam bu süreçte dizinin oyuncularından da bir cevap bekleniyordu. Bir açıklama, en azından bir tepki... Ve işte beklenen açıklama Yasak Elma'nın kadın oyuncularından geldi. Açıklama tam olarak şöyle;

Karşılıklı açıklamalar ve yeni ayrıntılar bir süre daha konuşulacak gibi görünüyor. Ancak ortada şöyle bir gerçek var; uzun zamandır setlerde yaşandığı söylenen taciz olayları ile alakalı ilk gerçek adım, ilk cesur adım şu an atılmış gibi görünüyor. Kadın dayanışmasının ön plana çıkması ve sessiz kalınılmaması bu çirkin olayın en güzel tarafı olabilir. Gelişmeleri konuyla ilgilenen, takip eden herkes gibi merakla takip edeceğiz. 

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt