Yakın dönemin uzun soluklu dizileri!

Yakın dönemin uzun soluklu dizileri!

Yakın dönemin uzun soluklu dizileri!

11 06 2018 Dizici Bağyan
Dizici Bağyan
Dizici Bağyan 11 06 2018

Son yıllarda dizi sektöründe zirvede kalabilmek çok zor... Reyting listesinde defalarca yukarı sıralarda yer alan dizileri ele alalım. Bazı dizilerin ömrü on bölüm bile sürmüyorken bazı diziler ise sezonlarca ekranda kaldı, kalmaya da devam ediyor. Kimi on sezonu geride bıraktı, kimi ise çoktan üçüncü sezon onayını aldı. Seyirci onları çok sevdi, izlemekten ise büyük bir keyif alıyor. Peki uzun soluklu diziler hangileri? Buyurunuz yazıya!

1- Arka Sokaklar / Kanal D

İlk sırada elbette on iki sezondur ekranlarda olan Arka Sokaklar var. Başrollerini Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Ozan Çobanoğlu, Alp Korkmaz, Özlem Çınar, Oya Okar ve İpek Yaylacıoğlu paylaşmakta... Çoğumuz bu dizi ile büyüdük, hatta çocuk oyuncular bile bu dizide büyüdü. Yıllarca ekranda kalabilmek, hala sevilmek, hala izlenebilmek çok büyük bir başarı. Arka Sokaklar ekibini tebrik ediyorum, on üçüncü yeni sezonları hayırlı olsun, bolca izlenmeler :) 

2- Çocuklar Duymasın / Kanal D

Ara vere vere ilerledi. Bir vardı bir yoktu. Final yaptı, yeniden başladı. Şu an ise sekizinci sezonuyla Kanal D'de yayınlanmakta... Başrollerini Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Zeyno Günenç, Volkan Severcan, Öykü Güven, Alp Eren Khamis, Mehmet Baran Erdoğan paylaşmakta. Dizi yeni sezonda da ekranlarda olacak. 

3- Diriliş Ertuğrul / Trt 1

Trt 1'in en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul dört koca sezonu geride bıraktı. Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Cemal Hünal, Burak Hakkı gibi isimleri izlediğimiz dördüncü sezonda Halime karakteri diziye veda etti. Diriliş Ertuğrul beşinci sezonuyla gelecek sezonda ekranlarda olacak. 

4- Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz / atv

Üç sezondur atv ekranlarında yayınlanmakta olan, başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Olgun Şimşek, Tarık Ünlüoğlu gibi isimlerin paylaştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yeni sezonda da ekranda olacak yapımlardan... 

5- Aşk ve Mavi / atv

Başrollerini Emrah, Burcu Kıratlı, Işık Yücesoy, Kenan Bal, Cüneyt Mete, Ayşegül Ünsal, Birgül Ulusoy gibi oyuncuların paylaştığı ve iki sezondur atv'de ekranlarında yayınlanan Aşk ve Mavi yeni sezonda da ekranlarda olmaya devam edecek. 

6- İstanbullu Gelin / Star TV

Başrollerini Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin, Salih Bademci, Dilara Aksüyek, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar gibi isimler paylaşmakta... İki sezondur Cuma akşamlarının vazgeçilmezi olan İstanbullu Gelin'in üçüncü sezonunu da izleyeceğiz. 

7- Payitaht Abdülhamid / Trt 1

Bülent İnal, Özlem Conker, Eren Hacısalihoğlu, Can Sipahi, Hakan Boyav'ın başrollerini paylaştığı Payitaht Abdülhamid koca iki sezonu geride bıraktı. Trt 1 ekranlarında yayınlanan dizi üçüncü sezonuyla yeni sezonda ekranlarda olmaya devam edecek. 

8- Söz / Star TV

Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Burak Sevinç, Eren Vurdem, Aytaç Şaşmaz, Aybüke Pusat, Görkem Sevindik, Meriç Aral, İlayda Ildır ve Doğukan Polat'ın başrollerini paylaştığı, iki sezondur ekranlarda olan Söz'de üçüncü sezon onayı alan dizilerden. Gelecek sezon yine Star TV ekranlarında olacak. 

9- Savaşçı / FOX Türkiye

Dizinin başrollerini Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Gaye Turgut Evin, Sarp Levendoğlu, Fırat Albayram gibi isimler paylaşmakta. Gelecek sezon da FOX TV ekranlarında olacak olan Savaşçı'nın da üçüncü sezonu yayınlanacak. 

10- Yeni Gelin / Show TV

İki sezondur Show TV ekranlarında yayınlanan Yeni Gelin de üçüncü sezon onayı alan dizilerden... Jessica May, Tolga Mendi, Mustafa Avkıran, Dağhan Külegeç, Lale Başar gibi isimlerin rol aldığı diziyi gelecek sezon yine ekranlarda göreceğiz.

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt