Westworld 2. sezon 8. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Giderken kalbimi de al yanına… Sanırım bölümü izleyenlerin en çok aklında kalan cümle bu olmuştur. Sezonun en duygusal Westworld bölümüyle beraberdik. Özellikle son haftalarda yükselen tempo bir geçiş bölümünün de habercisiydi. Ve görüyoruz ki o beklenen geçiş bölümü bu bölümmüş. Ama adının geçiş bölümü olduğuna bakmayın, Westworld onun da hakkını vermeyi başarmış!

Bölümün ana kahramanı Akecheta adlı bir Kızılderili’ydi. Sevdiği uğruna tekrar tekrar her şeye sıfırdan başlamayı göze alan Ake, bu kararlılığıyla her geçen dakika gönlümüzde yer edinmeyi başardı. Ake’nin akıbetini merakla takip ederken, bir yandan da dizinin hikâyesine nereden bağlanacağını düşünmeye başlamıştık. Bölüm ilerledikçe anlıyoruz ki meğer Ake her daim hikâyenin bir parçasıymış.

Maeve’in kızının uzaktan koruyuculuğunu yapan Ake, Maeve’in yokluğunda koruyuculuğunu bu defa yakinen sürdürecek. Kendisine yapılan iyiliğin altında kalmayan Maeve, Ake’ye edilebilecek teşekkürlerin belki de en güzelini etti. İlerleyen zamanlarda Maeve-Ake birlikteliği hikâyeye çok şeyler katabilir. Fakat önce Maeve’in kurtulması gerekiyor ki; bu noktada da devreye Ake girecek gibi görünüyor… Yaşına ve vücuduna aldığı kurşun darbelerine rağmen hâlâ hayatta olan William, bir süre daha hayatta olmaya devam edecek gibi görünüyor. Ake’den emanetini devralan Ford, William’ı kırmak konusundaki çalışmalarına ilerleyen süreçte yine devam edecek. Zira bir kere daha hatırlatmak gerekir ki; bu oyun William’ın oyunu!

Bölüm, genel anlamda bir geçiş ve karakter bölümü olduğundan açıkçası söylenecek sözleri de limitli kılıyor. Ancak yazının başında da söylediğim gibi Westworld bu geçiş bölümünün altından da başarıyla kalkarak kendini izlettiren duygu yüklü bir dram çıkartmış ortaya… Gelecek hafta yarım bıraktığımız heyecana tekrar kovuşacağımızı öngörüyorum. Sezon finaline adım adım yaklaştığımız şu günlerde bizleri Westworld’vari sürprizlerin beklediğini düşünüyorum. Gelecek bölümde görüşmek üzere!


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı