Westworld 2. sezon 10. bölüm incelemesi!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Bizler için Game of Thrones’ta Kızıl Düğün ne ise, Westworld’ün bu bölümü de o oldu. Hiç beklenmedik vedaların yaşandığı, sürprizlerle dolu bir sezon finalini ardımızda bıraktık. Şaşırdık mı, elbette hayır!

Maeve’in yolculuğunun bu kadar kısa süreceğine ihtimal vermeyen bizler için, pek de şaşırtıcı olmayan bir Maeve dirilişi izledik. Küllerinden güçlenerek doğan Maeve’in düşündüğü yegane şey yine kızıydı. Dolores’e kıyasla kendisine daima daha mütevazi amaçlar belirleyen Maeve, en nihayetinde kızını tasarlanan yeni dünyaya göndererek bu amacına ulaştı. Ancak bu başarı beraberinde bazı fedakârlıklar getirdi. Ve sonuç itibariyle Maeve hiç arzu etmediği ellerde, hiç arzu bir şekilde macerasını şimdilik noktaladı. Şimdilik diyorum, zira Maeve’i diriltmeyi dört gözle bekleyen iki dostu hazır bekliyor.

Dolores’in bu günler için yetiştirdiği Bernard’ın, tam anlamıyla Bernard olabilmesi için bazı eksik kalan noktaların tamamlanması, hâlâ idrak edemediklerini edebilmesi gerekiyordu. Dolores’e kadınları, çocukları öldüreceği gerekçesiyle engel olan Bernard’ın, tüm engellemelerine rağmen yine aynı tabloyla karşılaşması, esasen iyi olan tarafın kim olduğunu anlaması açısından oldukça önemliydi. Yaratılan sahte dünyada da özgür olunabileceğini savunan Bernard’ın anlayamadığı şey o dünyanın da insan müdahalesine gayet açık olabileceğiydi.

Geçen bölüm Ford’u zihninden atmak için yalvaran bir Bernard varken, bu bölümde bu kez Ford’un gelmesi için yalvaran bir Bernard vardı. Ford’un Bernard’ın sadece zihnine değil, atomlarına işlediğine bu bölüm itibariyle bir kez daha şahit olduk. Ford’un kontrolüne girmeyip adeta bir Ford olan Bernard, Dolores’i öldürerek yaptığı hatayı Dolores’i yeniden dirilterek telafi etti. Hale görünümlü Dolores arzu ettiği gerçek özgürlüğe koşarken, Bernard en başından beri yaratılma gayesi olan şeyi yerine getiriyordu.

Sezon finalinde bizlere bir buçukluk saatlik bir film kalitesi yaşatan Westworld, üçüncü sezona da bazı bilinmezlikler bırakarak şimdilik aramızdan ayrıldı. Üçüncü sezonda dış dünyaya uyum sağlamaya çalışan bir Dolores, bilinmezliklerle dolu bir William ve yeniden dirileceğini ümit ettiğimiz bir Maeve izleyeceğiz. Üçüncü sezonda da her bölümde üzerine koyan bir Westworld izlemek dileğiyle… Gelecek sezonda görüşmek üzere!


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı