Bölüm 1: 2018’in ilk altı ayında IMDb’de popüler olan yabancı diziler!

4 dakikada okuyabilirsiniz


Temmuz ayına girdiğimiz şu günlerde yılın ilk altı ayında popüler olan yabancı dizileri sizlerle paylaşmak istedik. Eskisiyle yenisiyle yirmi dizinin bulunduğu listemizin ilk bölümü karşınızda… İşte 2018’in ilk altı ayında IMDb’de popüler olan yabancı diziler!

1) Lucifer

Cehennem’den kaçıp Los Angelas’a yerleşen ve özel danışmanlık yapmaya başlayan Lucifer Morningstar’ı merkezine alan Lucifer, kendine has bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Dizinin üçüncü sezonun ardından gelen iptal haberi dizinin hayranları tarafından tepkiyle karşılanınca dizinin yetkilileri dördüncü sezonun Netflix’te olacağını duyurdu. Böylelikle de tüm dünyadaki Lucifer hayranları derin bir oh çekmiş oldu.

2) Grey’s Anatomy

Bir hastanede gelişen olayların ve doktorların iş ve özel hayatlarında yaşadıklarının anlatıldığı Grey’s Anatomy yılların eskitemediği dizi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki; dizi on dördüncü sezonunu geride bıraktığı halde hâlâ popülerliğini korumakta. Kolay kolay kaybedeceğe de benzemiyor!

3) Luke Cage

Netflix’in Marvel evreni etrafında şekillendirdiği projelerinden biri olan Luke Cage, yakın zaman önce ekrana gelen ikinci sezonunun da etkisiyle 2018 yılına damga vurmuş görünüyor. Harlem’in kurşungeçirmez süper kahramanı Luke Cage’in, güçlü düşmanlarıyla olan mücadelelerinin anlatıldığı diziyi hâlâ izlemediyseniz bir şans vermenizi öneririz.

4) The Handmaid’s Tale

Doğum oranlarının büyük oranda düştüğü bir evrende geçen ve başrolünde Elisabeth Moss’un yer aldığı The Handmaid’s Tale; ilk sezonunda başarısını aldığı ödüllerle taçlandırmıştı. İkinci sezonu hâlâ halihazırda devam eden dizi, bu yıl da ödüllerin en büyük favorilerinden biri olacak gibi görünüyor. Yeni diziler arayanlar için The Handmaid’s Tale en iyi alternatiflerden biri!

5) Yellowstone

Amerika’nın Montana eyaletindeki en büyük çiftliği kontrolünde bulunduran, John Dutton’un liderliğindeki Dutton ailesinin şiddet dolu dünyasını merkeze alan Yellowstone, başrolünde ünlü oyuncu Kevin Costner’ı bulunduruyor. Yakın bir zaman önce yayın hayatına başlayan Yellowstone, aldığı puan da göz önünde bulundurulduğunda izleyicilerin beğenisini toplamış gibi görünüyor.

6) Goliath

Bir zamanların başarılı avukatlarından olan Billy McBride’ın, bir cinayet davasıyla birlikte eski günlerine dönme çabasının anlatıldığı Goliath’ın başrolünde, Fargo’dan da tanıdığımız Billy Bob Thornton yer alıyor. Dizi, haziran ayında ikinci sezonuyla ekranlara dönmüştü. Saf bir drama izlemek isteyenler Goliath’a şans verebilirler.

7) Westworld

Westworld; bir eğlence parkının vahşi batı temalı bölümünde baş gösteren bir sorunun gitgide büyüyerek önüne geçilmesi zor bir sorun haline gelmesini ve devamında yaşanan olayları anlatıyor. Kadrosunda Anthony Hopkins gibi bir yıldızı bulunduran dizi, ilk sezonuyla tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. Kısa zaman önce ikinci sezonuna nokta koyan Westworld, hak ettiği puan ve popülerliğiyle fenomen olma yolunda emin adımlarla devam ediyor.

8) The Ranch

The Ranch; 15 yıllık yarı profesyonel futbol kariyerinin ardından evine dönen Colt Bennett’ın ekonomik sıkıntılar çeken ailesine yardım etme sürecini ve kendisine çekidüzen verme çabalarını anlatıyor. Geçtiğimiz ay üçüncü sezonuyla ekranlara dönen dizi, yabana atılmayacak bir popülerlik yakalamış.

9) Supergirl

Superman’in kuzeni olarak karşımıza çıkan Kara Zoe-El’in maceralarını konu alan Supergirl, geçtiğimiz ay üçüncü sezonuna nokta koymuştu. Kendine has bir hayran kitlesi edinen dizi, yılın ilk altı ayında fena sayılmayacak bir popülerlik yakalamış. Süper kahraman dizilerinden hoşlananlar için Supergirl iyi bir tercih olabilir.

10) Riverdale

Riverdale; dışarıdan bakıldığında şirin bir kasaba görüntüsü veren fakat esasında hiç de öyle olmayan Riverdale kasabasında geçen olayları anlatıyor. İkinci sezonunu geride bırakan dizi, özellikle genç kitlelerce severek takip ediliyor. Eğer siz de bir gizem tutkunuysanız Riverdale sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Kaynak: IMDb


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı