Bölüm 2: 2018'in ilk altı ayında IMDb'de popüler olan yabancı diziler!

Bölüm 2: 2018'in ilk altı ayında IMDb'de popüler olan yabancı diziler!

Bölüm 2: 2018'in ilk altı ayında IMDb'de popüler olan yabancı diziler!

05 07 2018 Murat Zeybek
Murat Zeybek
Murat Zeybek 05 07 2018

Yılın ilk altı ayında popüler olan yabancı dizileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Eskisiyle yenisiyle yirmi dizinin bulunduğu listemizin ikinci bölümü karşınızda… Listenin ilk bölümünü şuradan bulabilirsiniz. İşte 2018’in ilk altı ayında IMDb’de popüler olan yabancı diziler!

1) Supernatural

Dean ve Sam kardeşlerin doğaüstü yaratıklarla mücadelesini anlatan yılların eskitemediği dizi Supernatural, 2018’de de popülerliğini korumayı bildi.

2) The Office

Yılların eskitemediği bir diğer dizi ise The Office… Dizinin finalinin üzerinden beş yıl geçmesine rağmen efsane komedi izleyicilerin gözünde hâlâ popülerliğini korumakta.

3) Rick and Morty

Çılgın proseför Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası ilginç ve tehlikeli yolculuklarının anlatıldığı Rick and Morty, geçtiğimiz aylarda üçüncü sezonunu geride bırakmıştı. Dizi kendine has bir hayran kitlesi var ve bu kitle gitgide büyümeye devam ediyor. Eğer henüz Rick and Morty ile tanışmadıysanız mutlaka ama mutlaka bir şans vermenizi öneririz.

4) Game of Thrones

Lordların, kralların ve efsanevi yaratıkların olduğu bir dünyada yaşanan mücadelelerin anladığı efsanevi dizi Game of Thrones, ilk yayınlandığı günden itibaren zirvedeki yerini korumayı başardı. Dizi, 2019 yılında altı bölüm sekizinci sezonunun ardından ekranlardaki başarılı serüvenine noktayı koymuş olacak.

5) Friends

Üç kadın ve üç erkekten oluşan altı kişilik bir grubun komik yaşam hikâyelerini anlatan Friends, birçok izleyicinin efsaneler arasında sayabileceği diziler arasındadır. Öyle ki; dizi yayın hayatına 2004 yılında nokta koymasına rağmen hâlâ popülerliğini korumakta. Kuşkusuz Friends,  her dizinin imreneceği bir popülerlik yakalamış bir durumda bulunuyor.

6) 13 Reasons Why

Hanna Baker adlı bir kızın intiharının ardındaki perde arkasının anlatıldığı 13 Reasons Why, özellikle yayınlandığı ilk günlerde çok konuşulmuş ve çok ses getirmişti. Dizinin ikinci sezonu geçtiğimiz mayıs ayında ekrana gelmiş ve sezonun ilk sezona göre bir nebze sönük kaldığı konuşulmuştu. Fakat bu söylentiler yine de 13 Reasons Why’ın popülerliğine gölge düşürmemiş görünüyor.

7) The Flash

Dünyanın en hızlı adamı Barry Allen’ın Central City’deki maceralarını anlatan The Flash, mayıs ayındaki sezon finalinin ardından dördüncü sezona noktayı koydu. Dizinin gitgide ivme kaybettiği yönünde eleştiriler yapılsa da The Flash bir şekilde popülerler listesindeki konumunu korumayı başarıyor gibi görünüyor.

8) Brooklyn Nine-Nine

New York Polisi'nin Brooklyn'deki kurgusal 99. Bölge Karakolu'ndaki dedektiflerinin ve yeni atanan polis şefinin başından geçen olayları konu alan Brooklyn Nine-Nine, suç komedisi kategorisinin başarılıları arasında gösteriliyor. Dizinin ilk günlerindeki gibi popüler olması da bu hususu doğrular nitelikte.

9) The Walking Dead

Zombi salgınının hüküm sürdüğü bir dünyada insanların hayatta kalma mücadelelerinin anlatıldığı The Walking Dead, dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri. Dizi, son zamanlarda ilk günlerindeki havasından çok şey kaybettiği yönünde eleştiriler almaya başladı. Fakat yine de dizinin takipçileri eski alışkanlarını bir kenara bırakıp, The Walking Dead’i bırakmaya yeltenemiyorlar.

10) Suits

Suits; Hukuk fakültesinden atılmış olan Mike Ross ile Harvard mezunu avukat Harvey Spencer’ın birlikte çalışmaya başlamaları sonucu gelişen olayların anlatıyor. Dizi, önümüzdeki günlerde sekizinci sezonuyla ekranlarda olacak.

Kaynak: IMDB

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt