Romantik komedi sevenlere Netflix’ten yaz tadında öneriler!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Romantik komedilere bayılanlar burada mı? Film izlerken kah kahkaha atmak kah duygulanmak, kah esas kız ve esas oğlanla sevinmek kah onlar için üzülmekten hoşlananlara Netflix’ten güzel bir haber var! Geçen yıl Netflix’te 80 milyondan fazla kullanıcı bir romantik film izledi. Yani global kullanıcıların yaklaşık üçte ikisi romantik komedi izliyor.

Yaz aylarında hem biraz neşelenmek hem de hayatınıza biraz romantizm katmak isteyenler için doğru adres Netflix. Çünkü bu yaz yepyeni  ve iddialı romantik komedilerle aşkın binbir türlü halini anlatan pek çok film Netflix’te karşınıza çıkacak. Geçen yıl Netflix’te 80 milyondan fazla kullanıcı bir romantik film izledi. Yani global kullanıcıların yaklaşık üçte ikisi romantik komedi izliyor. The Kissing Booth filmini izleyen üyelerin üçte biri ise filmi yeniden izledi.

Bu da Netflix’teki filmlerin yeniden izlenme ortalamasının yüzde 30 üzerinde bir rakama tekabül ediyor. Yani romantik komedi severler, bu filmleri çok seviyor.

1- Delidolu: Elle Evans’in ilk öpücük heyecanını, lisedeki en çekici oğlan Noah Flynn ile yaşar ancak ufak bir problem var: Noah, Elle’in en yakın arkadaşının ağabeyidir ve arkadaşlık kurallarına göre böyle bir yakınlaşma kabul edilemez. Elle için, kurallara uymak ya da kalbinin sesini dinlemek arasında bir seçim yapma zamanı.

2- Ali’s Wedding: Melbourne’de yaşayan Irak asıllı bir vaizin oğlu, söylediği beyaz yalanın kontrolden çıkmasıyla ailesi ve duyguları arasında sıkışıp kalır. Gerçek bir hikayeye dayanan filmde Müslüman oğlan ve Avustralya doğumlu Lübnanlı kızın aşkı içinizi ısıtacak. 

3- Duyguları Yakalamak: Karanlık romantik komedi türü filmde, Güney Afrikalı bir profesör ile gazeteci eşinin hayatı, parti düşkünü ünlü bir yazarın Johannesburg’taki evlerine taşınmasıyla alt üst olur. 

4- The Week of: Çocuklarının yaklaşan düğünü konusunda zıt fikirlere sahip olan iki baba, büyük günden önceki kaotik hafta boyunca sinirlerine hakim olabilmek için büyük çaba gösterir. 

5- İbiza: Bir iş toplantısı için İspanya’ya gönderilen Harper’ın parti delisi arkadaşları onun peşine takılır ve ünlü bir DJ ile kaçamak yaşaması için onu ikna eder.

6- Patronlara Tuzak: İki bitkin asistan, kendilerine çok kötü davranan işkolik patronlarının türlü eziyetleriyle 20 yaşlarının en güzel zamanlarını adeta harcayarak yaşadıklarını düşünür. Patronlarının özel hayatı iyi gittiğinde kendilerine daha fazla vakit ayırabileceklerini fark ettiklerinde ise bir oyun çevirerek iki patronu birbirine aşık etme planlarını devreye sokarlar.

7- Senin Gibisi Yok: Beklenmedik şekilde kanser teşhisi konulan Abbie, flört etmekten hiç anlamayan çocukluk aşkı ve nişanlısı Sam için müstakbel bir kız arkadaş arayışına çıkar. 

8- Alex Strangelove: Lise öğrencisi Alex Truelove’ın bekaretini kız arkadaşı Claire ile kaybetme planı, Elliot ile tanışmasıyla beklenmedik bir hal alır. 

9- Us & Them (22 Haziran’da Netflix’te): İki yabancı 10 yıl önce bir trende karşılaşır ve hayallerinin peşinden koşma, aşk ve ayrılıkla dolu bir dönem başlar. Ayrı düştüklerinde hislerinin muhasebesine girişirler. 10 yıl sonra bu sefere uçakta karşılaşan, iki tanıdık yüzdür. 

10- Like Father (3 Ağustos’ta Netflix’te): Evliliğin ucundan dönen bir işkolik, kendini yabancılaştığı babasıyla balayı gemi seyahatinde buluverir. İkili, iki yabancı olarak çıktıkları yolculukta çeşitli maceralar, birlikte içilen kokteyller ve ruh arayışı sonrasında aile ve hayata dair yepyeni bir bağla döner. 

11- The Guernsey Literary and Potato Peel Society (10 Ağustos’ta Netflix’te): Bir yazar, Guernsey sakinlerinin 2. Dünya Savaşı’nda kurdukları edebiyat kulübü hakkında yazmaya karar verir ve olaylar gelişir. 

12- Sevdiğim Tüm Erkeklere (17 Ağustos’ta Netflix’te): Kalbinizi kaptırdığınız herkes onlar hakkında ne hissettiğinizi tüm gerçekliğiyle öğrense öğrense ne hissederdiniz? Jean’in hayali aşk hayatı, erkeklere yazdığı mektupların gizemli bir şekilde gönderilmesiyle kontrolden çıkar. 

13- Sierra Burgess is a Loser (7 Eylül’de Netflix’te): Sıradan bir liseli olan Sierra, aşık olduğu oğlanı elde etme umuduyla okulun popüler kızıyla işbirliği yapmak zorunda kalır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı