Erkan Kolçak Köstendil'in unutulmaz on performansı!

Erkan Kolçak Köstendil'in unutulmaz on performansı!

Erkan Kolçak Köstendil'in unutulmaz on performansı!

06 07 2018 Dilara Gürer
Dilara Gürer
Dilara Gürer 06 07 2018

Erkan Kolçak Köstendil, Vartolu karakteriyle sezonun en çok konuşulan oyuncularından biri oldu. Daha ilk projeleri olan Sakarya Fırat ve Merhamet dizilerinde de çoktan kendini göstermişti aslında. Ulan İstanbul’da muzip bir hırsızı, Muhteşem Yüzyıl Kösem’de acımasız bir Kırım Hanını ve daha birçok karakteri canlandırırdı. Hiçbir rolü de üzerine yapışmadı, yapışmıyor. Çünkü her projesinde komediyi, dramı hatta müzikali dahi oynamayı başaran bir oyuncu... Biz de bu performanslardan izlemeye doyamadığımız on tanesini derleyelim istedik. 

1- Ulan İstanbul / Karlos’un Jandarma Kılığına Girdiği Sahne

Karlos’un kılıktan kılığa girdiği, dillere pelesenk olan komedi sahnelerinden yalnızca biri! :)

2- Ulan İstanbul / Karlos& Yaren Yanarım Düeti

Ulan İstanbul’da Erkan Kolçak Köstendil’i müzikaldeymişçesine şarkılar söylediği birçok sahnede izleme fırsatı yakaladık en ses getireni de Yanarım oldu. Şarkıyı sadece söylemiyor, Yaren’e olan bakışlarıyla sahneyi aynı zamanda yaşıyor. 

3- Kara Bela / ‘’Ben abimle 99 depreminde aynı yatakta yatıyordum’’

Leyla İle Mecnun efsanesinin senaristi Burak Aksak’ın kaleminden çıkan, 4. Dakikadan itibaren başlayan bu sahne sizi daha iki dakika önce gülerken öyle gafil avlıyor ki… 

4- Çukur / Mihriban Sahnesi

Bu sahneyi izlememiş olan yoktur herhalde? ‘’Kapat şunu’’ deyişi ile ‘’Kapat şunu Muhittin abi’’ arasındaki geçiş o kadar ince ki. Dizinin en unutulmaz anlarından biriydi.

5- Çukur / Vartolu’nun İdris ile Yüzleşme Sahnesi

Karşısında İdris’i gördüğündeki bakışları, duvarın arkasına saklanmaya çalışması ve İdris içeri girerken heyecandan çocuk gibi sallanmaya başlaması. Tek bir kelime etmeden beden diliyle nasıl bu kadar çok şey anlatılır?

6- Çukur / Ben Çukur’da öleceğim

Erkan Kolçak Köstendil ve Aras Bulut İynemli’nin de unutamadığı sahnelerden biriymiş bu sahne. Yamaç ve Vartolu’nun kardeş olduklarını bilerek ilk sarılmalarıydı. Sahnenin yağmur altında geçmesi de ayrı etkileyiciydi!

7- Ulan İstanbul / Bizim en büyük fazlamız, çok eksiğiz!

Karlos sadece bir komedi karakteri değildi. O buğulu ama ışıltılı gözlerinden hüznü ve eksikliği de okunurdu! 

8- Çukur / Bana masal anlat

Erkan Kolçak Köstendil bu sahnede öyle bir oynadı ki bu sahnede Vartolu Saadettin gibi bir adamın ‘’bana masal anlat’’ gibi bir cümle kurabileceğine inandırdı bizi. 

9- Muhteşem Yüzyıl Kösem – Şahin Giray Yakalanıyor

Ulan İstanbul’dan sonra hem imaj hem ruh olarak Şahin Giray’a öyle bir bürünmüştü ki birçok kişi ‘’bu adama ne yaptınız?’’ diyordu! :)

10- Familya / İmkansız aşklar ülkesi burası…

Sizce de çok güzel aşk acısı çekmiyor mu ama?

Bonus!

Fantastik türündeki internet dizisi Görünen Adam’da sergilediği fantastik performans da unutulmazlar arasında yerini aldı elbette! :)

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt