Temmuz ayında izlemeniz gereken 10 yabancı dizi!

5 dakikada okuyabilirsiniz


Temmuz ayının tüm sıcaklığını hissettiğimiz şu günlerde içinizi ferahlatacak önerilerimiz var! Tatilde vaktini dizi izleyerek değerlendirmek isteyenler için eskisiyle yenisiyle on yabancı dizi belirledik. İşte temmuz ayında izlemeniz gereken 10 yabancı dizi!

1) Sharp Objects

Oyuncular: Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina, Eliza Scanlen, Matt Craven

Tür: Dram, Suç, Gizem

Konusu: Dizi, kasabasında öldürülen iki genç kızın hikâyesiyle birlikte kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını anlatıyor. Uzun zamandır görmediği annesi ve üvey kız kardeşi ile bir araya gelen Camille’nin bir cinayeti çözmek için kendi geçmişinden yararlanmasının ardından işler iyice sarpa sarmaya başlar. Sharp Objects, 9 Temmuz’da ekranlarda olacak.

2) Castle Rock

Oyuncular: Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Bill Skarsgård, Jane Levy

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Konusu: Ünlü korku yazarı Stephen King ve ünlü yapımcı JJ Abrams’ın ortaklığıyla ekrana gelecek Castle Rock, Stephen King’in hikâyelerindeki mitolojik karakterleri aynı çatı altında birleştirecek. Merakla beklenen dizi Castle Rock, ekran serüvenine 26 Temmuz itibariyle başlayacak.

3) The Outpost

Oyuncular: Jessica Green, Jake Stormoen, Imogen Waterhouse, Anand Desai-Barochia

Tür: Fantastik

Konusu: Blackbloods ırkının yaşadığı köy vahşi paralı askerler tarafından yok edilmiş ve sadece Talon hayatta kalmıştır. Ailesinin katillerinin izlerini takip eden karakterin yolu kanunsuzluğun ağır bastığı bir kaleye düşer. Doğaüstü bir güce sahip olduğunu keşfeden Talon, hem kendini kurtarmak hem de dünyayı bir dini diktatöre karşı savunmak için gücünü kontrol etmeyi öğrenmelidir. The Outpost, 11 Temmuz’da ekranlarda olacak.

4) Sacred Games

Oyuncular: Nawazuddin Siddiqui, Saif Ali Khan, Elnaaz Norouzi, Anupriya Goenka

Tür: Dram, Suç

Konusu: Netflix’in ilk Hint dizisi olan Sacred Games’in konusu kısaca şu şekilde: Mumbai’nin kaos dolu sokaklarında geçen dizide Hindistan’ın ekonomik değişiminin ardında gizlenen örgütlü suç, yolsuzluk, siyaset ve casusluk içeren yozlaşmış yer altı dünyası konu ediliyor. Sacred Games, 6 Temmuz’da yayın hayatına başladı.

5) Orange Is The New Black

Oyuncular: Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn Manning, Emma Myles

Tür: Komedi, Suç, Dram

Konusu: Nişanlı bir kadın olan Piper Chapman, 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Orange Is The Black, 27 Temmuz’da altıncı sezonuyla ekranlarda olacak.

6) Suits

Oyuncular: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Meghan Markle, Sarah Rafferty

Tür: Komedi, Dram

Konusu: Hukuk fakültesinden atılan, çok zeki ve olağanüstü bir fotografik hafızaya sahip olan Mike Ross’un yolu, Harvard mezunu Harvey Specter ile kesişir. Specter, NewYork’un bir numaralı avukatlarından biridir ve Mike’ın yeteneklerinden oldukça etkilenmiştir. Böylece ikili bir araya gelerek, Mike’ın da Harvard mezunu olduğu yalanını söyleyerek beraber çalışmaya başlarlar. Suits, 18 Temmuz’da sekizinci sezonuyla ekranlara dönecek.

7) Power

Oyuncular: Lela Loren, Omari Hardwick, Naturi Naughton, Joseph Sikora

Tür: Suç, Dram

Konusu: Power, James “Ghost” St. Patrick isimli bir adamın hayatına odaklanıyor. Ghost, New York’ta elit kesim arasında popüler olan gece kulübünün sahibi olmakla beraber, şehrin uyuşturucu ağında da önemli bir konuma sahiptir. Tek hayata iki yaşam sıkıştıran ve bu iki yaşam arasında dengeyi kurmakta zorlanan Ghost, uyuşturucu işini bırakıp legal işiyle devam etmek istediğinde ise hayatındaki dengeler tamamıyla alt üst olacaktır. Power, 1 Temmuz günü beşinci sezonuyla ekranlara döndü.

8) Harlots

Oyuncular: Dorothy Atkinson, Kate Fleetwood, Jordon Stevens, Samantha Morton

Tür: Dram

Konusu: Margaret Wells genelev sahibi iki çocuklu bir annedir. En büyük rakibi Lydia Quigley ortaya çıkar ve Margeret’ın işini tehlikeye sokar. Margaret’ın artık tek yapması gereken, işini ölümü pahasına savunmasıdır. Harlots, 11 Temmuz’da ikinci sezonuyla ekranlara dönecek. Ünlü oyuncu Liv Tyler’ın da dizinin ikinci sezonunda yer alacağını ekleyelim.

9) Anne

Oyuncular: Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson, Dalila Bela

Tür: Dram

Konusu: 1890 yılında geçen “Anne” öğretmen olan ebeveynlerini küçük yaşta kaybettikten sonra yetim kalan kızıl saçlı bir kızın hikâyesidir. Bir süre amcası ve yengesi ile birlikte yaşadıktan sonra amcasının ölümü ve yengesinin şehre taşınmasının ardından ortada kalmıştır. Sığınmacı olarak bazı ailelerin yanına verilmiş ve sonunda yetimhaneye yerleşmiştir. Yetimhanede yaşadığı talihsiz bir olay sonucu Marilla Cuthbert ve erkek kardeşi Matthew’e evlatlık olarak verilmiştir. Yerleştiği bu küçük kasabada parlak zekâsı ve sonsuz hayal gücü ile herkesin hayatında olumlu değişiklikler yapacaktır. Tüm bu acılarla dolu yaşamına rağmen o cıvıl cıvıl, yaratıcı ve sevgi dolu yüreği ile dünyada bir yer edinmek için savaşır. Etkileyici konusuyla dikkat çeken Anne, 6 Temmuz itibariyle ikinci sezonuyla ekranlara döndü.

10) Wynonna Earp

Oyuncular: Melanie Scrofano, Tim Rozon, Dominique Provost-Chalkley, Shamier Anderson

Tür: Fantastik, Dram

Konusu: Birçoklarına göre son zamanların en iyi iblis avcısı Wyatt Earp’ın torunu olan Wynonna Earp, evinden uzak geçirdiği üç yılın ardından amcasının cenazesine katılmak amacıyla Purgatory kasabasına döner. Ancak dönüşünün tek nedeni bu değildir. Wynonna, amcası Curtis’ten kasabasının tekrardan iblis saldırısına uğradığına dair bir mail almıştır. Artık Wynonna’dan beklenen şey; dedesinin öldürdüğü iblisleri tekrardan öldürerek kasabasını huzura kavuşturmasıdır. Wynonna Earp, 20 Temmuz’da üçüncü sezonuyla ekranlarda olacak.

Kaynak: IMDb


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı