beIN IZ HD tüm belgesel tutkunlarını en iyileri izlemeye davet ediyor!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Ses getiren yapımlarıyla belgesel severlerin en çok tercih ettiği tematik kanal olan beIN IZ HD Temmuz ayı boyunca bugüne kadar hazırlanan en iyi belgesellerden oluşan özel seçkiyi izleyicileriyle buluşturuyor. Özel gösterim serisi; arkeolojiden tarihe, kültür sanattan, geziye, yaban hayatından doğa, deniz kültürü ve sualtına kadar geniş yelpazedeki büyüleyici bölümleri ile ay boyunca Digiturklülere belgesel şöleni sunacak.

Türkiye’nin belgesel ekranı beIN IZ, her ay için belirlediği konsept çerçevesinde sunduğu yayınlar ile izleyicilerini bambaşka yolculuklara çıkarıyor. beIN IZ Temmuz ayında, bugüne kadar yapılan en iyi yapımları izleyicileriyle buluşturuyor. Kanal, gezi, kültür, macera, doğa ve daha pek çok farklı alandaki ses getiren programları ve çarpıcı belgeselleriyle çok özel bir Temmuz ayı vaat ediyor.

İstanbul’u çevreleyen tılsımlı taşların, yeraltını sarmalayan dehliz ve sarnıçların, dilden dile anlatılan öykü ve destanların Coşkun Aral’la gün yüzüne çıktığı “Taşların Tılsımı”, klasik müziğin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden şef Cem Mansur’un beIN IZ ekranına konuk olduğu “Maestro”, Mesut Yar’ın Salamis’in kültür ve sanata dair izlerini ekrana taşıdığı “Salamis” ve Viyana’nın anlatıldığı “Sanatın Başkenti Viyana” belgesel tutkunlarına dopdolu içerikler sunacak.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın, Beethoven’ın evine yolculuğunun ekranlara geleceği “Müziğin Almanya Yolculuğu”, Anadolu’nun en büyük imparatorluklarından Hititler’in gizemli başkenti Hattuşaş’ın tanıtıldığı “Hititler’den Bugüne Hattuşa”, İstanbul’un bisikletle keşfi “Bisiklet Şehri” ve Türk komedi sinemasına damgasını vuran filmlerin, yönetmen ve oyuncuların bir araya geldiği “Beyazperdenin Gülen Yüzleri” Temmuz ayını güzelleştirecek içerikler olarak belgeselseverleri bekliyor.

“Ölüm Yürüyüşü: Srebrenitsa”, “İki Bin Yıllık Gizlilik”, “Sarıkamış’ta Bir Gölge: Kurt”, “Kara Yeşil Kara Orman”, “Kerem Görsev’le Balkanlarda Caz”, “Suya Düşen Işık”, “Dibeklihan”, “Bir Ormana En Çok Hangi Renk Yakışır”, “Küba’nın Şehirleri”, “Sözler Barış Manço”, “Nehrin Kıyısında: Akyaka”, “İçinden Sınır Geçen Şehir: Lefkoşa”, “Longimanus”, “İmkansız Aşkın Öyküsü: “Ninatta” Operası”, “Yanık Ülke Kula”, ve “Zamanın Gölgesinde Göynük” kanalın diğer önemli yapımları olarak öne çıkıyor.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı