2018 yılının yerli yaz dizilerinden hangisi favoriniz oldu?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Yeni yılın yeni yazında yine yeniden yepyeni dizilerle yaz sezonuna seçim dolayısıyla gecikmeli olsa da girmiş bulunmaktayız. Bu sezon yine her zamanki renkli ve aşk dolu diziler yer bulurken aralarına dram ve aile dizileri de katıldı. Peki siz bu senenin yaz dizilerinden hangisini daha çok beğendiniz? Önce hangi diziler başlamış şöyle bir göz atalım, daha sonra hep beraber ankete geçelim!

1- Darısı Başımıza- Show TV

Başrollerini Ozan Dolunay, Elif Doğan ve Devrim Yakut’un paylaştığı Darısı Başımıza 4 Temmuz akşamı seyirciyle buluştu. İki aşk arasında kalan Öykü’nün hikayesinin anlatıldığı Çarşamba akşamlarının yeni dizisinin reytingleri şimdilik gayet iyi görünüyor!

2- Meleklerin Aşkı – Show TV

Oyuncu kadrosunda Oya Başar, Gülper Özdemir, Berkay Hardal, Didem Balçın, Toygan Avanoğlu, Serkan Kuru gibi isimlerin yer aldığı Melekler’in aşkı da Show TV’de izleyiciyle buluşan diziler arasında. Bir huzurevi’nde evlatlık büyüyen Yağmur’un Melek’le karşılaşması sonrasında değişen hayatını anlatan dizi Perşembe akşamlarımızın yeni dizisi olma yolunda hızla ilerliyor!

3- Kalbimin Sultanı – Star TV

Kadrosunda Ali Ersan Duru, Aleksandra Nikiforova, Emel Çölgeçen, Tansel Öngel, Beste Kökdemir gibi isimlerin yer aldığı Kalbimin Sultanı 2018 yaz döneminin ilk yaz dizisi oldu. Bir Osmanlı hükümdarı ile bir Rus kızının masalını anlatan dizi yeni sezonda da ekranda kendine yer bulabilecek mi merak konusu! (Biz bu yazıyı yazdıktan sonra dizinin final yapacağını ve Nefes Nefese’nin yerine geçeceğini tanıtımlarla öğrendik. Ne diyelim, hayırlısı!)

4- Erkenci Kuş – Star TV

Kadrosunda Demet Özdemir, Can Yaman, Özlem Tokaslan, Cihan Ercan, Öznur Serçeler, Berat Yenilmez, Birand Tunca gibi isimlerin yer aldığı Star TV dizisi 26 Haziran akşamı itibariyle seyirciye “Merhaba!” dedi. Sanem ve Can’ın beklenmedik bir anda kesişen yollarının bir aşk hikayesine dönüşmesini izlediğimiz dizi bu yaz ekranın renkli işlerinden biri oldu. Hatta seyircinin favorisi haline geldi bile diyebiliriz. 

5- 4N1K İlk Aşk – FOX Türkiye

Kadrosunda Gözde Mutluer, Atakan Hoşgören, Burak Yörük, Sina Özer, Cihan Şimşek, Cemrehan Karakaş gibi isimlerin yer aldığı 4N1K İlk Aşk kitap satırlarından sinemaya, sinemadan ise televizyon ekranlarına transfer oldu. Beş kişilik bir grupta tek kız olan Yaprak, Barış’la tanışır ve daha sonra her şey yavaş yavaş değişmeye başlar, Yaprak’a aşkını ilan edemeyen Ali devreye girmeye karar verir. Dizi bu yaz sezonunda özellikle genç izleyicinin gözdesi haline geldi.

6- Ege’nin Hamsisi – Trt1

Kadrosunda İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüpoğlu, Haldun Boysan gibi isimlerin yer aldığı Trt1’in yeni dizisi Ege’nin Hamsi’si Pazartesi akşamları yayınlanıyor. Seyircinin “Aile Dizisi” arayışını tam anlamıyla karşılayan dizinin reytinglerde de durumu gayet iyi görünüyor.  İlk iki bölümüyle gün birincisi olduğunu da hatırlatalım.

7- Elimi Bırakma – Trt1

Alina Boz, Alp Navruz, Seray Gözler, Dolunay Soysert, Cemre Gümeli, Burak Tamdoğan, Gökçe Yanardağ gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Trt 1 dizisi dram sevenlerin imdadına hızır gibi yetişti. Yaz döneminde daha çok eğlenceli ve renkli diziler görmeye alışan seyirci Elimi Bırakma’ya ilk bölüm itibariyle çok fazla ilgi göstermese de daha sonraki bölümlerde izleyici çıtasının açılma potansiyeli çok yüksek!

Senin favorin hangisi? Ankete buraya tıklayarak ya da hemen aşağıdan oy verebilirsiniz!


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı