Riverdale Türkiye’de çekilseydi oyuncu kadrosu kimlerden oluşurdu?

4 dakikada okuyabilirsiniz


Riverdale, konusu Archie Comics’in karakterleri üzerine olan bir Amerikan genç drama televizyon dizisi… İlk sezonu on üç bölüm, ikinci sezonu ise yirmi iki bölüm sürdü. Archie ve dostlarının başlarından geçenİ Riverdale’de yaşanan tehlikeli ve gizem dolu olayların anlatıldığı, +16 yaş sınırlaması olan ve hala devam eden The CW dizisidir. Peki, Riverdale Türkiye’de çekilseydi hangi isimler canlandırırdı? 

Böyle bir seriye başlamak istedim. Evet, karakterleri canlandıran isimler ile fiziksel olarak tıpa tıp benzeyen Türk oyuncuları bulmak bazen imkansız olabiliyor, bu devrede ise karakterlerin özellikleri devreye giriyor. Bakalım siz benle aynı fikirde misiniz? Buyurun yazıya! 🙂

1- Archibald “Archie” Andrews (K. J. Apa) / Hasan Denizyaran

Besteler yapıp şarkı söyleyen, aynı zamanda futbol oynayan ve sporla ilgilenen Archie’yi çoğu zaman çözemediğim doğrudur. Yüz hatları, spora olan ilgisi ve müziğe olan düşkünlüğü ile son olarak 4N1K’da izlediğimiz Hasan Denizyaran, Archie’yi canlandırsa nasıl olurdu sizce?

2- Elizabeth “Betty” Cooper (Lili Reinhart) / Miray Daner

Dizideki en zeki, yardımsever ve derin karakter olan Betty’nin ne kadar cesur, güçlü ve sıcakkanlı olduğunu biliyoruz. Miray Daner’i bu rolde izlemek güzel olabilirdi.

3- Veronica “Ronnie” Lodge (Camila Mendes) / Özgü Kaya

New York’tan Riverdale kasabasına babası yüzünden taşınan Veronica’nın dizide değişimine ve karakterinin evrildiğine şahit olunca çok şaşırabilirsiniz. Dizinin ilk sezonunda çok sevdiğim bir karakter olsa da ikinci sezon için aynısını pek söyleyemeyeceğim sanırım. Ronnie rolünde Özgü Kaya’yı görmek ise mükemmel olurdu açıkçası…

4- Jughead Jones (Cole Sprouse) / Aytaç Şaşmaz

Dizinin anlatıcısı olan Jug, okul gazetesinde yazılar yazan ve Riverdale’de yaşanan gizemli olayları romanında konu edinen, yaptığı tüm hatalara rağmen en sevdiğim karakter. Bu rolde ise Aytaç Şaşmaz’ı izlemek isterdim. Bazen fevri hareketleri, bazen yaptığı hataları ve çoğu zamanda zeki ve olgun haliyle tam bir Jug olurdu Aytaç Şaşmaz! 🙂

5- Hermione Lodge (Marisol Nichols) / Evrim Doğan

Veronica’nın annesi… Eşi Hiram Lodge ile olan sorunları yüzünden kısa süre sonra kızıyla birlikte Fred Andrews ile irtibata geçmek amacıyla Riverdale’e geri dönen Hermione’ye ise defalarca sinir olurken bulabilirsiniz kendinizi… Bu role ise Evrim Doğan gerçekten çok yakışırdı.

6- Cheryl Blossom (Madelaine Petsch) / Eda Şölenci

İkiz kardeşini yeni kaybeden, yalnızlığıyla başı dertte olan, tanıyamadığı ailesi yüzünden gizli gizli acılar çeken, güçlü duruşu arkasında kırık bir kalbi bulunan Cheryl, en sevdiğim karakterler arasında. Kızıl saçları, vazgeçemediği kırmızı ruju ve öz güvenli duruşuyla elbette Cheryl’a Eda Şölenci hayat vermeliydi.

7- Alice Cooper (Mädchen Amick) / Canan Ergüder

Betty ve Polly’nin annesi ve yerel gazetenin editörü olan Alice’e nedense ben ısınamadım. Benimle aynı fikirde olanlar da vardır eminim. Bu rol için aklımdan tek bir kişi geçti açıkçası.. Canan Ergüder bu role kesinlikle çok yakışırdı.

8- Frederick “Fred” Andrews (Luke Perry) / Timuçin Esen

Archie’nin babası. Bir inşaat firmasına sahip olan Fred’in en değer verdiği şey ise elbette oğludur. O güçlü baba figürüne ise elbette Timuçin Esen yakışır.

9- Hiram Lodge (Mark Consuelos) / Nihat Altınkaya

Yasadışı aktiviteleri dolayısıyla hapisten yeni çıkmış olan Veronica’nın babası olarak izlediğimiz Hiram’ı ise Nihat Altınkaya canlandırmalıydı. O sert ve güçlü görünümü, yardımseverliğinin altındaki kötü planlarıyla dizinin ikinci sezonunda bolca karşılaşıyoruz Hiram’la…

10- Kevin Keller (Casey Cott) / Emre Bey

Betty Cooper’ın en yakın arkadaşı ve aynı zamanda popüler bir lise öğrencisi olarak izlediğimiz Kevin’ın ise hala mutsuz olması beni üzen konulardan açıkçası. Biraz geri planda kalan bir karakter olsa da Emre Bey’in bu rolü mükemmel canlandıracağından eminim!

11- Polly Cooper (Tiera Skovbye) / İlayda Alişan

Betty’nin ablası ve Cheryl’ın ölen ikizi Jason Blossom’ın sevgilisi olan Polly rolüne ise kesinlikle İlayda Alişan çok yakışırdı. Ne dersiniz?

(Görsel kaynaklar: Riverdale / The CW

Timuçin Esen Google / Canan Ergüder Muhsin Akgün özel çekimi, diğer oyuncular ise resmi Instagram hesaplarından alınmıştır.)


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı