The Originals ekranlara nasıl veda etti?

3 dakikada okuyabilirsiniz

The Vampire Diaries’in spin-off dizisi (kimileri yan dizisi der) The Originals beş sezonluk ekran macerasını sonlandırdı. The Vampire Diaries yani birçoğumuzun çocukluk ve gençliğinin dizisi ile aramızdaki son bağ da böylece bitmiş oldu. Her ne kadar The Originals’in de yan disizi olan Legacies geliyor olsa da yeni nesil bir Mikealson’ın eskinin yerini tutacağını sanmıyorum. Julie Plec, Klaus’a ‘’Bu Mikaelson’ların sonu değil.’’ diyerek spin-off dizisi için bir geçiş yapsa da final sahnesi bana fazlasıyla Mikaelson’ların sonu gibi hissettirdi.

“Always and forever…”

Son sahnede Klaus ve Elijah’ın, The Vampire Diaries’teki ilk görünüşlerini hatırlayıp, Mikaelson’ların hikayesi buraya kadarmış diye duygulanmayan yoktur herhalde. Klaus, kızı Hope’u kurtarma için dünyadaki en büyük güçlerden birini içine çekti . Elijah ise hem kardeşinin acısını azaltmak hem de veda etmesine süre tanımak için büyünün yarısını kendine aldı. Mikaelsonlar gibi güçlü bir aile bu büyü ile savaşamayacak kadar güçsüz müydü peki? Bence hayır. Ama yine de inanmış gibi yapalım. Her ne kadar Klaus’un bundan çok daha iyi bir sonu hak ettiğini düşünsem de son sahnede iki kardeşin küllerinin birlikte savrulduğu sahnede etkilenmedim desem yalan olur. Bir efsanenin sonuna tanıklık ettik. Bin yıldır hayatta olan bir ailenin bu nedenle finalde bir sona erdiğini izlemek aslında saçma bir final değildi elbette etkileyici hatta epikti. İki dizidir dillere desten olan o ak meşe kazığının, sonunda Klaus ve Elijah’ın üzerinde yanışını izlemek bir kitabın son sayfalarını okumak gibiydi. 

Kol Mikaelson, bu dizide en etkileyici sezonunu bana göre ikinci sezonda cadı olduğu zamanlarda yaşadı. Şimdiyse yine muzurlukları ile finali yine renklendirmiş oldu. Mikaelson’ların bir diğer efsane ismi Rebekah’a ise güzel bir jest ile veda edildi. The Vampire Diaries günlerinden beri istediğine kavuşup tedaviyi elde etmesi güzel ve anlamlı bir jestti. Rebekah Mikaelson, nam-ı diğer “The girl who loved too easily” yani çok kolay aşık olan kızımız artık her zaman düşlediği gibi, insan olarak devam edecek hayatına… 

Ve sırada The Originals’in üçüncü sezonundan beri crossoverlar ile hazırlandığımız bir Klaroline gerçeği var. Klaus, Caroline’a öyle güzel aşık oldu ve onu o kadar çok bekledi ki artık ona kavuşmayı hak etmişti özellikle de şuan bu kadar yaklaşmışken… Caroline, Klaus’a karşı hislerini gizlemese bile onları sevgili ve mutlularken hiç göremedik. Klaus’un Caroline’a bu kadar aşık olup da onunla sevgili olamadan kendini feda etmesini kabullenmemiz epey zaman alacak! Crossoverlar üçüncü szonda başladığına göre Klaroline’ın endgame olarak planlanması en az iki sezon eskiye dayanıyor. Madem öyle Klaroline neden daha önce sevgili olarak yazılmadı? Böylece Klaus sonda yine ölmüş olsa bile Klaroline bu kadar içimizde kalmayacaktı.

Bütün bunların arasında söylemeden geçemeyeceğim, final bölümünde Klaroline en azından bize unutulmaz bir sahne yaşatmayı başardı. Onları belki sevgili olarak izleyemedik ama birbirlerinin endgame’i oldular. Üstelik kavuşamamalarıyla insanın içini ezen efsane bir söz ile. Klaus’un ‘’Nasıl veda edileceğini bilmiyorum’’ demesine karşılık Caroline’ın ona veda ederek anlatması…

“Biriniz kapıya doğru yürüyor. Geri dönüp bakmamanın ‘’seni asla unutmayacağım’’ demek olduğunu bileceksin.”

“Seni asla unutmayacağım!” demenin daha güzel bir yolu olabilir mi? Bir vedada arkaya dönüp bakamamak da herhalde daha dokunaklı işlenemezdi. Her zaman dizinin derinliğinden kat be kat güzel, başka yüzyıla aitmiş gibi işlenen bir çift olmuştur Klaroline… Son sahneleri de çiftin her zamanki büyüsüne yakışır efsanelikte olmuş oldu. Ne diyelim o zaman? Biz de sizi asla unutmayacağız.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı